Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr cze 04, 2014 8:40 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: argrabi » czw cze 05, 2014 7:39 am

A jakaś kładka dla pieszych zostanie utrzymana??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: anuleksa » czw cze 05, 2014 8:16 am

Dodam, że koniec robót planowany jest na październik. W międzyczasie będzie ok. 3 tygodniowy przestój związany z wiązaniem się betonu :mrgreen: .
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Majkel » czw cze 05, 2014 4:17 pm

anuleksa pisze:Dodam, że koniec robót planowany jest na październik.

Od czerwca do października będą robić dwa mosty, z czego jeden to mosteczek? Co decydowało o wyborze firmy, która potrzebuje tyle czasu na ten zakres prac?
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: k.kasprzycki » czw cze 05, 2014 5:59 pm

Będzie zachowana kładka dla pieszych wzdłuż przepustu rurowego na Wojska Polskiego. na tak długi termin składa się wiele - m.in. demontaż istniejących przepustów rurowych, budowa fundamentów pod nowe mosty. Jak wspomniała Anuleksa (skądinąd skąd ona to wie ???;) będzie przerwa technologiczna, 21 dni na wyschnięcie fundamentów oraz filarów. Po 21 dniach będzie potrzebnych kolejnych 5-7 dni na badania materiałowe i wytrzymałościowe. Całego procesu technologicznego nie znam, nie jestem inżynierem, więc proszę dziś zwolnijcie mnie z odpowiedzi na szczegółowe pytania. Myślę, zresztą, że to nie jest szalenie bardzo interesujący obszar. Ważniejsze, że po wieloletniej walce z Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych udało się uzyskać zgodę na realizacje tego projektu.

Rozmawiałem z mieszkanką jednej ze Wspólnot, powiedziała, że podczas deszczowej nocy nie sypia. Jeżeli pada to wraca do domu z myślą: zalało już czy nie. Powiedziała, że teraz możemy nawet rok budować nowe mosty. I trudno z nią się nie zgodzić.

Więcej szczegółów zasięgnę z maila wysłanego do większości zarządców nieruchomości:

Okres wakacyjny miasto wykorzysta na realizację dużej inwestycji utrudniającej komunikację. W załączeniu plakat informujący o zamknięciu ul. Wojska Polskiego na odc. od Jana Pawła II do ronda T. Mazowieckiego. Drożność samego ronda, dojazdu do skalpu Alma zostanie zachowany. Wszelkie lokale usługowe na ul. Kniaziewicza będą miały zapewniony dojazd, zamykamy jedynie odcinek na wysokości przepustu, tworząc z ul. Knaziewicza ulicą ślepą, bez "przelotu" na tym odcinku. Dla Państwa Wspólnoty najważniejsze znaczenie ma fakt, że zamknięcie ww ulic może spowodować zwiększony ruch na ul. Jana Pawła II, Dworcowej, Sienkiewicza, Nadarzyńskiej. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Dworcowej i Jana Pawła II zostanie dostosowana do zwiększonego natężenia ruchu na trasie objazdu.

Z góry przepraszam za utrudnienia i proszę wszystkich o wyrozumiałość.

Usunięcie dotychczasowych przepustów rurowych i budowa nowych, żelbetonowych mostów jest konieczna by zwiększyć drożność kanału i uniknąć powodzi podobnej do tej z 2010 r. Prace potrwają do końca października br, odbiór i uzyskanie pozwoleń na użytkowanie nowego obiektu inżynieryjnego może potrwać do końca listopada.

Plakaty z informacją do odbioru w dogodnych dla Państwa godzinach w UMiG.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pozostaje do Państwa dyspozycji.
k.kasprzycki
 
Posty: 82
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:24 pm
Lokalizacja: Piaseczno

AKCJA INFORMACYJNA

Postautor: k.kasprzycki » czw cze 05, 2014 6:16 pm

Żeby później nie było, że ktoś nie wiedział...

- strona www.piaseczno.eu
- plakaty we wszystkich publicznych placówkach oświatowych na terenie całej Gminy (niepublicznym wg uznania właścicieli)
- plakaty dostarczono do Starostwa w liczbie zapewniającej dostarczenie do oddziałów i podległych placówek
- plakaty dostarczono do wszystkich placówek podległych: m.in. GOSIR, WSS, USC, PWIK, PCU, GO, OPS, Biblioteka (+ filie), CK, OK., etc
- plakaty dostarczono do Parafii Matki Bożej Różańcowej, św. Anny oraz w Zalesiu. (+ walczę o sygnał w ogłoszeniach parafialnych ;)
- plakaty dostarczono do SM Jedność (50 szt)
- powiadomiono zarządców Wspólnot Mieszkaniowych wzdłuż ul. Kniaziewicza, Nadarzyńskiej, SunCity, Pawia 2 i 9, Jarząbka 22 i 24, Zagajnikowa, Czajewicza, Poniatowskiego, Jana Pawła II i Dworcowej. /+ przygotowano plakaty dla chętnych zarządców/ (- na innych jestem równie otwarty i nadal szukam kontaktu do wielu jestem otwarty na spotkania z mieszkańcami o dowolnej porze i godzinie)
- plakaty z informacją zostały wywieszone na przystankach w Piasecznie /+ Dworzec PKP/
- plakaty przekazano sołtysom elektronicznie oraz tradycyjnie
- komunikat prasowy został wysłany do mediów
- duża informacja w Gazecie Piaseczyńskiej
- komunikat SMS
- FB
- 6 banerów informacyjnych w pobliżu zablokowanego odcinka Wojska Polskiego,
- oznakowanie na kilka dni przed zamknięciem WP.
- osobiście będę rozdawać ulotki na jarmarku Smaki Piaseczna i w tygodniu na PKP i Skrzyżowaniu WP i JP2 :D
k.kasprzycki
 
Posty: 82
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:24 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Artur N. » czw cze 05, 2014 7:12 pm

Jedna z głównych ulic w Piasecznie i na samą myśl zastanawiam się już którędy jechać w pierwsze dni po zamknięciu ulicy.
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Filip » czw cze 05, 2014 7:21 pm

Bez tej części ul. Wojska Polskiego da się żyć, ale cały ruch przejdzie na ul. Kościuszki i Dworcową, gdzie może być już mało ciekawie.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: argrabi » czw cze 05, 2014 7:38 pm

Bardzo mało ciekawie. Ale wakacje to najlepszy moment, by to zrobić. Październik i listopad jakoś trzeba będzie przeżyć bez głównej arterii komunikacyjnej Piaseczna.
A swoją drogą dobrze było by ruch "tranzytowy z wsi za torami" wyprowadzić z Piaseczna. Choćby na początek w jakichś koncepcjach.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: edigher » pn cze 09, 2014 11:24 am

Dojazd do lokali na ulicy Kniaziewicza będzie zapewniony?
A co z dalszym blokiem za mostkiem czyli Metropolis?
Czy dobrze zrozumiałam, ze przejazdu przez mostek nie będzie?
Czy mamy pol miasta objechać żeby dojechać do przedszkola na Jana Pawła?
Pójść pieszo nie mogę, bo potem muszę do pracy dojechać..
edigher
 
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:34 am

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: argrabi » pn cze 09, 2014 2:26 pm

Zamiast Kniaziewicza pojedziesz Dworcową... Tylko trzeba będzie z pół godziny wcześniej... Bo korki...
Choć w takim wypadku już pewnie spacerek by był szybszy. I do przedszkola, i do pracy ;) I zdrowiej :)

Dojazdy do lokali będą..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: edigher » pn cze 09, 2014 2:41 pm

Pól godziny to może być mało, żeby z Dworcowej w Jana Pawła skręcić.
Ja wiem, ze dojazdy będą do lokali, tylko jeśli przejazd przez mostek będzie niemożliwy to oznacza ze do Metropolisu dojazd będzie nie od strony Jana Pawła tylko od Nadarzyńskiej.. a to mi zupełnie nie pasuje, bo trzeba będzie przez zakorkowane miasto pojechać.

Wiem, że zdrowiej.. ale rano ciężko będzie pól godziny wcześniej dziecko postawić do pionu.
edigher
 
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:34 am

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: argrabi » pn cze 09, 2014 6:25 pm

Spacerówki pożyczę i będziesz je w poziomie wozić. Nie masz daleko.

Innym wyjściem jest parkowanie auta na tym dużym parkingu..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: edigher » wt cze 10, 2014 7:34 am

A już liczyłam, ze mi rower z siedziskiem pożyczysz.

A pomysł z parkingiem niezły, ale parking jest płatny.
edigher
 
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:34 am

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: smog » wt cze 10, 2014 8:41 am

:cry:
Dla mnie jako mieszkańca Zalesia to będzie dramat komunikacyjny. Szczególnie od września.
Dworcowa do skrzyżowania z JPII już w tej chwili, rankiem potrafi wyglądać paskudnie.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości