Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz zdjęcie, które powinno zając 3 miejsce:

ZDJęCIE 1
8
22%
ZDJęCIE 7
17
47%
ZDJęCIE 17
11
31%
 
Liczba głosów : 36

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: Martin » pt lut 24, 2012 1:11 pm

W wątku: konkurs fotograficzny tematyczny - RUCH NA ZDJęCIU http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 4&start=30 umieściłem informację o wynikach głosowania. W związku z tym, że trzy zdjęcia nr: 1, 7, 17 - zdobyły tą samą liczbę punktów, ogłaszamy dogrywkę, według 15 punktu regulaminu:
Regulamin pisze:15. Jeżeli wśród zdjęć z największą ilością punktów, pojawi się taka sama ilość głosów (remis), zostanie ogłoszona dogrywka z głosowaniem uwzględniającym tylko zdjęcia o tej samej ilości głosów. Głosowanie w dogrywce, będzie trwało przez 3 dni.

Głosowanie będzie trwało do godzin wieczornych dn. 27 lutego (poniedziałek). Zdjęcie, które zdobędzie największą liczbę głosów - zajmie 3 miejsce w konkursie fotograficznym: RUCH NA ZDJęCIU.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: Martin » pt lut 24, 2012 1:13 pm

Zdjęcia, które biorą udział w dogrywce konkursu: "RUCH NA ZDJęCIU"


Obrazek
ZDJęCIE 1


Obrazek
ZDJęCIE 7


Obrazek
ZDJęCIE 17
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: wdolinski » pt lut 24, 2012 1:33 pm

Czy można wiedzieć kto zasiadał w szanownym jury? Zdjęcie które dostało najwięcej głosów od forumowiczów zostało pominięte przez jury. Dla mnie to skandal i na czas wyjasnienia tej sprawy zawieszam głosowanie w dogrywce :wink: .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: Ivan » pt lut 24, 2012 1:41 pm

Co w przypadku takiej samej ilości głosów w dogrywce? Kolejna dogrywka? :)
Awatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 192
Rejestracja: wt lut 02, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: z okolic

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: argrabi » pt lut 24, 2012 1:58 pm

A moje poszło.... I jestem konsekwentny :)

Woytazo, ktoś widocznie odważniki podmienił :)
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: stentonik » pt lut 24, 2012 2:58 pm

woytazo pisze:Zdjęcie które dostało najwięcej głosów od forumowiczów zostało pominięte przez jury. Dla mnie to skandal


Z tego tez powodu zrezygnowałem po ostatnim konkursie z jurorowania i wogóle z głosowania na zdjęcia. Jak się okazuje pomysł na takie liczenie to kompletny niewypał i juz po pierwszej edycji powinien zostac zarzucony. 11. Zdjęcia są oceniane przez głosowanie forumowiczów, oraz członków jury w składzie: Schiza (Iza), daro (Darek), Apco (Tomek), via (Piotrek), Martin (Marcin).
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: wdolinski » pt lut 24, 2012 3:07 pm

Zdjęcia są oceniane przez głosowanie forumowiczów, oraz członków jury w składzie: Schiza (Iza), daro (Darek), Apco (Tomek), via (Piotrek), Martin (Marcin).



Skład jury bez wątpienia zacny ale dlaczego zdjęcia wyróżnione przez nich dostały każde po 15pkt?
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: Martin » pt lut 24, 2012 3:09 pm

stentonik pisze:Z tego tez powodu zrezygnowałem po ostatnim konkursie z jurorowania i wogóle z głosowania na zdjęcia. Jak się okazuje pomysł na takie liczenie to kompletny niewypał i juz po pierwszej edycji powinien zostac zarzucony.

Szkoda, że nie napisałeś o tym podczas naszych rozmów w gronie jury, kiedy jest czas na podejmowanie wspólnych decyzji i dokonywanie zmian. W naszej rozmowie podałeś całkowicie inny powód swojej rezygnacji. Jeżeli masz pomysł, w jaki sposób powinno to być rozwiązane, to możesz nam to zasugerować w wątku: Konkurs Fotografia Tematyczna, lub podczas bezpośredniej rozmowy. Jestem otwarty na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące konkursu fotograficznego.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: via » pt lut 24, 2012 3:47 pm

Zacznę może tak.... przyjęty sposób głosowania (tzn. połowa głosów od forumowiczów i połowa od jury) miał być sposobem na głosowanie na zdjęcie przez "naganianych" przez autora "znajomych". W mojej ocenie spełnił on swoje zadanie w tym temacie, co nie oznacza że jest idealny :)

Chyba zderzyły się tu dwa sposoby oceniania. Forumowicze oceniają zdjęcia w kategorii podoba mi się / nie podoba. Jury ocenia zdjęcia bardziej pod kątem merytorycznym jako że zasiadają w nim ludzie, którzy w większym bądź mniejszym stopniu w tej fotografii siedzą.

I właśnie dlatego mamy tu takiego babola. Dodam, że członkowie jury wybierają zdjęcia niezależnie, tzn. każdy bez konsultacji z innymi wybiera swoje typy.

stentonik pisze:Z tego tez powodu zrezygnowałem po ostatnim konkursie z jurorowania (...)

:shock:
woytazo pisze:Skład jury bez wątpienia zacny ale dlaczego zdjęcia wyróżnione przez nich dostały każde po 15pkt?


Zasada oceniania jest taka : Zdjęcia są oceniane są przez forumowiczów (w tym przypadku oddano 95 głosów w sumie). Jury ma więc do rozdania drugie tyle głosów dla sześciu wybranych (najlepszych zdaniem jury) zdjęć (czyli 95/6, co po zaokrągleniu daje 15). Tak więc 6 zdjęć dostało po 15 punktów.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: Kucyk » pt lut 24, 2012 3:58 pm

Myślę że o wiele sprawiedliwsze było by wręczenie każdemu jurorowi po te 15 punktów które może dowolnie rozdysponować na wybrane zdjęcia a nie tylko na jedno zdjęcie. Temu 3, tamtemu 7, to jest kiepskie, zatem 0, itd...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: wdolinski » pt lut 24, 2012 5:02 pm

via pisze:Zacznę może tak.... przyjęty sposób głosowania (tzn. połowa głosów od forumowiczów i połowa od jury) miał być sposobem na głosowanie na zdjęcie przez "naganianych" przez autora "znajomych".



To napewno nie jest demokratycznie! Proponuję wprowadzić albo dwie kategorie wyróżnień czyli od forumowiczów i jury ale wtedy dogrywek będą mieli wiele albo członkom jury dać tylko 1 góra 3 głosy dodawane do najlepszego ich zdaniem zdjecia. Co do naganiaczy to chyba tylko mogą głosować użytkownicy forum to w czym problem?
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Postautor: via » pt lut 24, 2012 6:31 pm

woytazo pisze:o do naganiaczy to chyba tylko mogą głosować użytkownicy forum to w czym problem?


Każdy się może zarejestrować na forum i oddać głos na wskazane zdjęcie, w czym problem ?
Właśnie takich praktyk chcieliśmy uniknąć i po to zmieniony został system głosowania.

Tak więc, jak napisał Martin, jesteśmy otwarci....
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pt lut 24, 2012 7:01 pm

System niby działa ale... Konkurs jest dla wszystkich czyli amatorów i zawodowców. Biorą w nim udział amatorzy i zawodowcy. A decydujący głos mają... zawodowcy. I tu może być kicha, bo ręka - rękę i tak dalej. Z resztą już kiedyś o tym pisałem.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: wdolinski » pt lut 24, 2012 7:13 pm

via pisze:Każdy się może zarejestrować na forum i oddać głos na wskazane zdjęcie, w czym problem ?



Problem w tym, że nie powinni głosować userzy z krótkim stażem i tacy, tu chyba Koledzy Kucyk i Stentonik przyznają mi rację, którzy się starszyżnie forumowej w odpowiednim dziale nie przedstawili.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: via » pt lut 24, 2012 7:17 pm

Kucyk pisze:A decydujący głos mają... zawodowcy.


No właśnie nie. Obecny system nie daje takiej możliwości jury. Jury daje dodatkowe punkty sześciu ich zdaniem najlepszym zdjęciom (wszystkim po tyle samo), a decydujący głos mają użytkownicy.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron