Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze zdjęcie:

ZDJęCIE 1
1
1%
ZDJęCIE 2
1
1%
ZDJęCIE 3
13
18%
ZDJęCIE 4
1
1%
ZDJęCIE 5
0
Brak głosów
ZDJęCIE 6
12
17%
ZDJęCIE 7
1
1%
ZDJęCIE 8
1
1%
ZDJęCIE 9
7
10%
ZDJęCIE 10
0
Brak głosów
ZDJęCIE 11
2
3%
ZDJęCIE 12
14
19%
ZDJęCIE 13
2
3%
ZDJęCIE 14
1
1%
ZDJęCIE 15
0
Brak głosów
ZDJęCIE 16
3
4%
ZDJęCIE 17
7
10%
ZDJęCIE 18
5
7%
ZDJęCIE 19
0
Brak głosów
ZDJęCIE 20
1
1%
 
Liczba głosów : 72

Postautor: arathlo » ndz lis 13, 2011 1:39 pm

Nie mogę się zdecydować;) Nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że wiele z tych zdjęć jest "podkręcanych", np. 2 to aż w oczy razi...13 też mi się wydaje poprawiana kolorystyka, chociaż zdjęcie jako takie podoba mi się.
14 mi się bardzo podoba, ale te barwy w sumie wyszły mało jesienne...
Na 5 podoba mi się światło na szyszkach:)
6- ciekawa kompozycja, ale coś nienaturalnego jest w tym zdjęciu
7- tez lubię robić takie zdjęcia, ale w tym mi czegoś brakuje
9- podoba się:)
11- podoba się, też często robię zdjęcia przez "dziury" ;)
17- jakoś ta kawa kompletnie mi nie pasuje, imo- przekombinowane
grzybki ładne, ale troszkę nudne
20- piękne miejsce

A głos poszedł na 3- stawiam na naturalność, to zdjęcie moim zdaniem najlepiej, w lekki nie wymuszony sposób oddaje temat. Krzywo, ale sama notorycznie robię krzywe zdjęcia, więc wybaczam;) A budynek w tle...aż tak nie psuje, by go trzeba było ręcznie usuwać. Tj. mówię- wolę naturalność, jak coś jest odrobinę nie tak, ale bez poprawek, niż idealne ale sztuczne zdjęcie.
Nigdy nie będzie pan warzywem, bo nawet karczoch ma serce!
arathlo
 
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 08, 2011 12:01 am
Lokalizacja: Piaseczno

ZDJęCIE 12

Postautor: Kacha » ndz lis 13, 2011 11:02 pm

Podoba mi się zdjęcie nr 12.
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Postautor: Kowal » pn lis 14, 2011 10:50 am

Ciekawy pomysł i realizacja jest na 6 zdjęcie. Mój głos na to zdjęcie.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Saga » wt lis 15, 2011 8:19 am

arathlo pisze:
A głos poszedł na 3- stawiam na naturalność, to zdjęcie moim zdaniem najlepiej, w lekki nie wymuszony sposób oddaje temat. Krzywo, ale sama notorycznie robię krzywe zdjęcia, więc wybaczam;) A budynek w tle...aż tak nie psuje, by go trzeba było ręcznie usuwać. Tj. mówię- wolę naturalność, jak coś jest odrobinę nie tak, ale bez poprawek, niż idealne ale sztuczne zdjęcie.



No właśnie, kto powiedział, że Barwy jesieni nie mogą być uchwycone w mieście? Najfajniejsze jest właśnie to, że zdjęcie jest naturalne, nie podrobione w Photoshopie.

Mnie urzekła samotna kaczucha na tle liści. :)
Saga
 
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 14, 2011 9:54 pm

Postautor: zuzia » śr lis 16, 2011 9:56 am

oddałam głos na 7, urzekły mnie kolory i ciekawa kompozycja. Fajnie oddaje klimat słonecznego, radosnego, jesiennego spaceru.
Podoba mi się też 6, ale, tak jak glavo, podejrzewam autora fotki o sztuczne ubarwienie jedynego kolorowego liścia.
Zdjęcie 12 jest w pełni profesjonalne, pocztówkowe, w pełni artystyczne, zasługuje na wygraną :)
Bardzo ciekawe jest zdjęcie nr 9, tylko że jak na moje oko nieostre.
13 też robi wrażenie blaskiem i super uchwyconym niebem (co nie jest proste).
zuzia
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 07, 2009 6:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

podsumowanie głosowania osób na forum

Postautor: Martin » czw lis 17, 2011 12:10 am

terminarz konkursu pisze:17 listopada 2011 - podsumowanie głosowania osób udzielających się na forum mieszkańców

Mamy 17 listopada, w związku z tym przyszedł czas na zamknięcie głosowania osób, które mają konto na forum. Poniżej umieszczam screen Waszego głosowania:
Obrazek
Od jutra zaczyna się typowanie i głosowanie na zdjęcia, przez członków jury:
terminarz konkursu pisze:18-23 listopada 2011 - głosowanie jury konkursu (skład jury jest dostępny w regulaminie konkursu)
24 listopada 2011 - podsumowanie głosowania jury, dodanie głosów jury do głosów użytkowników i publikacja opinii członków jury

Po głosowaniu, głosy jury zostaną doliczone do punktacji z Waszego głosowania i dopiero wtedy, pojawi się podsumowanie konkursu oraz ostateczne wyniki konkursu.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SPONSORZY KONKURSU ZDJęCIE TEMATYCZNE

Postautor: Martin » czw lis 24, 2011 6:45 pm

SPONSORZY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
ZDJęCIE TEMATYCZNE



Obrazek
CENTRUM MEDYCZNE CMP
ul. Puławska 33, Piaseczno
tel. (022) 737-50-50
strona: www.cmp.med.pl




Obrazek
Imola & more...
ul. Puławska 33, Piaseczno
tel. 801 033 220 oraz (22) 757 08 92
strona: www.imola.pl
filmik z jazdy: www.youtube.com/watch?v=wvOkgacz6Iw




Obrazek
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie
ul. Kościuszki 49, Piaseczno
tel. (22) 756 76 00, 735 24 03
strona: www.kulturalni.pl




Obrazek
8 Ball Club w Piasecznie
ul. Jana Pawła II 10, Piaseczno
tel. 666 19 69 69
strona: www.8ballclub.pl




Obrazek
P.H.U."IZAR" Export-Import
ul. Kosciuszki 36, Piaseczno
tel. 501 261 664
strona: www.izardekoracje.pl




BIA£A - OTWARTA PRACOWNIA PLASTYCZNA
ul. Sienkiewicza 14, Piaseczno (wjazd od ulicy Wojska Polskiego)
właściciel: Beata Zamorska-Ostafijczuk

Biała czynna jest w następujących godzinach:
poniedziałek od 11 do 16
wtorek 11-13 i 17-19
czwartek 11-13
piątek 15-19
sobota 10-14
Wówczas możliwy jest odbiór nagród.
kontakt: Beata Zamorska-Ostafijczuk
telefon: 603-957-776




Obrazek
Redaktorzy serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

wyniki konkursu fotograficznego

Postautor: Martin » czw lis 24, 2011 6:48 pm

Poniżej umieszczam tabelę z wynikami, która uwzględnia głosowanie jury:

Obrazek

Wyróżnione zostały przez nas zdjęcia nr: 6, 9, 11, 12, 14, 18. Po dodaniu naszych głosów, do głosowania osób na forum - wygrały zdjęcia nr: 12, 6 i 9:

Obrazek
MIEJSCE 1


Obrazek
MIEJSCE 2


Obrazek
MIEJSCE 3


Gratulujemy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » czw lis 24, 2011 6:54 pm

Komentarze do zdjęć osób z jury, które chciały opublikować swój komentarz po konkursie:



stentonik pisze:Ponieważ w tej edycji nie mam swojego 100% faworyta do zwycięstwa, a muszę jakieś zdjęcie wytypować, postanowiłem tym razem zrobić to metodą selekcji odrzucając na wstępie te, które dla mnie nie spełniają wyznaczonych kryteriów. Zdjęcia oceniałem etapami w następujący sposób:

Tematyka konkursu - "Barwy jesieni".

Moje oczekiwania to oczywiście zdjęcia pokazujące jesień w jej naturalnych barwach, kolorach i odcieniach. Klimat jesieni na zdjęciach malowanych kolorem żółtym, czerwonym, złotym, szarym itd. itd. Odrzuciłem wszystkie te, które pokazują błekit nieba, zieleń lasów, niebieską wodę, są kolorystycznie nienaturalne, nie w temacie jesieni itp. Na tym etapie skreślam zdjęcia: nr. 1 ( za letni kadr i kolory), nr.13 (nienaturalnie mocne kolory) i nr.20 (za podkolorowanie wody dodające zdjęciu sztuczności). Czyli 3 przysłowiowe gniotki mam za burtą

Klimat.

Z tego co zostało, to muszę przyznać, każdemu autorowi należą się brawa. Ja dostrzegam klimatyczność jesienną w każdej pracy, więc wszystkie foty przechodzą dalej.

Technika i obróbka

No właśnie. CZy najpierw wywalać zdjęcia bez pomysłu, czy walnięte technicznie? Miałem dylemat, ale szybko stwierdziłem, że nawet najlepiej wymyślone zdjęcie statyczne, na zrobienie którego autor ma czas a dzięki aparatowi cyfrowemu może scenę powtarzać nieskończoną ilość razy jest krzywe, z błądzącą GO, przepalone itd to sooory Gregory. Tym sposobem żegnam zdjęcia: nr. 2 (nieostre/przeostrzone, przepalenia i zbyt mocne odszumienie przez co nastąpiła utrata szczegółów), nr. 3 (krzywe - statyw ma regulację nóżek, ewentualnie można zdjęcie wyprostować w najprostszym programie graficznym, źle skomponowany kadr, brak wypośrodkowania przeciwwagi dla ciężkich ławek i budynków w tle, do 1/4 zdjęcia z pustą przestrzenią z kaczką, za wysoko), nr. 4 (blade kolory - brak decyzji czy iść w kolor czy w szarość to błąd, słaba jakość), nr.5 (nieostre, nieciekawy kadr), nr.10 (krzywe, budynek i horyzont w tle leci w lewo a szkoda bo reszta super).

Wrażenia artystyczne, pomysł. Etap subiektywny

Na tym etapie wszystka zdjęcia są dla mnie ok tematycznie i technicznie (13 sztuk, czyli całkiem nieźle). Ale nie każde mi się podoba, a wybrać muszę. Jadąc od góry dziękuję za zdjęcia nr: 6 (pomysł mi nie leży, mam dziwne skojarzenia, ale brawa za inwencję twórczą i nieszablonowe podejście do tematu), nr 7 ( fajnie by było, gdyby szczegóły na jasnych scenach były bardziej widoczne, może więcej kontrastu, może to brak winiety zawinił - fajne ale ja na nie), nr 8 ( fajnie, ale troche nudny kadr), nr 11 ( bardzo mi się podoba klimat, super fotka ale ja nie na to czekałem), nr 14 (super pomysł ale raczej nie ten obiektyw...Jest wrażenie utraty jakości prawdopodobnie przez duży crop i te przepalenia...delikatne ale jednak), nr 15 (super, ale tego typu zdjęć naoglądałem się na tym forum dziesiątki i naprawdę są lepsze), nr 17 ( im więcej znajduję odpowiedzi na pytanie: po co ta kawa, tym mniej podoba mi się ta fota), nr.19 ( rozumiem przesłanie, ale tak dobrany kolor do mnie nie gada, mam wrażenie że zdjęcie stało się wypranym 100 zł banknotem, płaskie, nie podoba mi się).

FINA£

Zwycięża zdjęcie nr 12, a za nim 18 i 16. Tuż za podium 9, 11, 15. To moja szóstka.



Schiza pisze:1.Autor tego zdjęcia nie odpowiedział na temat, kolorystyka mało jesienna, to miejsce wygląda tak samo w lecie. Horyzont trochę się przechyla, woda się zaraz wyleje

2.£adne, niestety trochę kiepska jakość, co psuje odbiór, szczegółów brak-czegoś na czym by można dłużej oko zawiesić.

3.Kolejna osoba ma problem z horyzontem, zwracajcie proszę na to uwagę podczas robienia zdjęć, a nawet później zawsze można skadrować. W tym zdjęciu jest całkiem przyjemny jesienny klimat, trochę perspektywy zbieżnej, dzięki mgle też i powietrznej, ładna głębia się tworzy. Niestety ten horyzont psuje cały odbiór, zwłaszcza że cienie z drzew padają w taki sposób, że jeszcze to podkreślają. Na dodatek kaczka która tam idzie wygląda jakby miała zaraz wypaść ze zdjęcia

4.Centralnie-trochę nudno, na następny raz może warto by zastanowić się nad szerszym kadrem i spróbować zasady złotego środka, albo może jakiś akcent kolorystyczny by nadał jakąś treść temu zdjęciu, lub mocniej skadrować. Jest ładnie, ale nudno, myślę że to tylko kwestia ciekawszego skadrowania.

5.Ciekawe, ładne kolorystycznie, szkoda że mało ostre.

6.To zdj mi się bardzo podoba, jest ostrość, fajna faktura, akcent kolorystyczny-jest dobre.

7.Oj a mogło być tak dobrze. Za bardzo przepalone, co psuje cały odbiór tego zdjęcia, kadr jest bardzo dobry, głębia ostrości również, kolory mogły być super! Autor tego zdj, za karę powinien tam wrócić, nawet dzieciaka tak samo ustawić i ćwiczyć na różnych ustawieniach przysłony/czasu naświetlania/ czułości. W zależności od tego co da się ustawić.

8...zdjęcie liści..ktoś poszedł na łatwiznę chyba

9.To już taka późna jesień , ładne zdjęcie, szkoda że tylko jedna barwa tej jesieni.

10.Wiele osób krzyczy, gdy się robi zdjęcie pod słońce, ale przy tej tematyce, odpowiednio zrobione zdj może dać ciekawe efekty. Było by super gdyby nie ten HORYZONT!! Znów zdj się chyli ku upadkowi. Można by spróbować się obronić, że to tak specjalnie, ale nawet jeśli.. to w tej fotce to nie działa.

11.Całkiem fajny klimat wyszedł.

12.Nietuzinkowy sposób odpowiedzenia na temat, na dodatek, poszczególne kadry ciekawie skomponowane , dodatkowym plusem jest to, że każdy kadr jest sam w sobie ciekawy.

13.£adne, ciepłe.

14.O. Bardzo ciekawe i udane zdjęcie, ładna głębia ostrości, a przy tym kolorystycznie udane.

15.Podoba mi się, może trochę za dużo nieba, rozumiem że to chęć ujęcia całej sosny/choinki/drzewa(?). Można by spróbować dociąć do tej niższej ..sosny/choinki/drzewa(?).

16.świetna kolorystyka, ładne zdj.

17.Szerszy kadr byłby ciekawszy-filiżanka zdominowała całą fotografię, pomysł oryginalny-za to plus, no i kolorystycznie dobrze

18.Podoba mi się, wreszcie nie tylko liście, ale też inne „dary” jesieni

19.Jeansy, fajny kontrast dają, jeszcze bardziej podkreślają jesienną kolorystykę.

20.Poprawne.


typuję zdjęcia o nr: 6, 10, 12, 13, 14, 16. Z czego moimi faworytami są: 6, 12, 14
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości