Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz najlepsze zdjęcie w tej edycji konkursu:

ZDJęCIE 1
22
19%
ZDJęCIE 2
18
15%
ZDJęCIE 3
20
17%
ZDJęCIE 4
6
5%
ZDJęCIE 5
1
1%
ZDJęCIE 6
6
5%
ZDJęCIE 7
15
13%
ZDJęCIE 8
0
Brak głosów
ZDJęCIE 9
4
3%
ZDJęCIE 10
4
3%
ZDJęCIE 11
1
1%
ZDJęCIE 12
5
4%
ZDJęCIE 13
3
3%
ZDJęCIE 14
1
1%
ZDJęCIE 15
11
9%
 
Liczba głosów : 117

Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Postautor: Martin » wt lip 20, 2010 10:06 am

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Tematyczne:
"Fotografia Uliczna"


Obrazek

Informuję, że osoby zainteresowane konkursem, powinny od 1 do 10 sierpnia 2010 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info. Do przesłanego zdjęcia, należy dołączyć: nick z forum. Zdjęcia muszą być zgodne z tematem danej edycji konkursu: "Fotografia Uliczna". , czyli życie podpatrzone przez Was na ulicy. Dostrzeganie i utrwalanie sytuacji niecodziennych w najzwyklejszej szarej codzienności. Fotografia uliczna, nie wymaga poprawiania i upiększania zatrzymanej chwili na zdjęciach. W fotografii ulicznej najważniejsze jest to, jak widzimy świat i o czym opowiadamy. Tutaj nie jest najważniejsze odwzorowanie w cieniach, kontraście, czy nienagannej ostrości, którą często wymaga się przy innych kategoriach zdjęć. Dla "fotografa", zajmującego się fotografią uliczną, tematy leżą na ulicy... Wystarczy mieć ze sobą aparat, kiedy jesteśmy na spacerze. Więcej informacji, na temat konkursu, znajdziecie w regulaminie: regulamin konkursu tematycznego (proszę uważnie czytać regulamin).

NAGRODY W FOTOGRAFICZNYM KONKURSIE:

Za zajęcie I miejsca:

a) książka o tematyce związanej z fotografią
(sponsor: CENTRUM MEDYCZNE CMP).
b) 2 bony na jazdy gokartowe
(sponsor: IMOLA & MORE...).
c) podwójne wejście na najbliższe dowolne / płatne wydarzenie w piaseczyńskim ośrodku
(sponsor: MIEJSKO GMINNY OśRODEK KULTURY PIASECZNO).
d) informacja, na stronie głównej serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: www.powiat-piaseczynski.info na temat zwycięskiego zdjęcia i jego autora, a także dla zainteresowanych - będzie możliwość rozbudowania opisu o reklamę swoich usług fotograficznych lub innych autora zdjęcia
(sponsor: redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info).

Za zajęcie II miejsca:
a) upominki kosmetyczne w postaci kosmetyków damskich: krem do twarzy i do demakijażu, kosmetyki kolorowe: cienie do powiek, pomadki/błyszczyki
(sponsor: CENTRUM MEDYCZNE CMP).
b) 1 bon na jazdę gokartem
(sponsor: IMOLA & MORE...).
c) informacja na łamach serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: www.powiat-piaseczynski.info na temat wyróżnionego zdjęcia i jego autora
(sponsor: redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info).

Za zajęcie III miejsca:
a) upominki kosmetyczne w postaci kosmetyków damskich: krem do twarzy i do demakijażu, kosmetyki kolorowe: cienie do powiek, pomadki/błyszczyki
(sponsor: CENTRUM MEDYCZNE CMP).
b) 1 bon na jazdę gokartem
(sponsor: IMOLA & MORE...).
c) informacja na łamach serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: www.powiat-piaseczynski.info na temat wyróżnionego zdjęcia i jego autora
(sponsor: redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info).

Wyróżnienie Fair Play:
Wyróżnienie zdjęcia na forum po konkursie, za nieoddanie głosu przez autora zdjęcia na swoją fotkę (zdjęcia z zerową ilością głosów).

[you], zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!

Wszelkie uwagi do regulaminu oraz konkursu, należy zgłaszać w wątku: Konkurs Fotografia Tematyczna.

:fotograf:
Ostatnio zmieniony wt sie 10, 2010 11:58 pm przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Postautor: Martin » wt lip 20, 2010 10:07 am

WYNIKI KONKURSU TEMATYCZNEGO FOTOGRAFIA ULICZNA



Obrazek
MIEJSCE 1 (autor: schlingel (Alicja))




Obrazek
MIEJSCE 2 (autor: Martin (Marcin))




Obrazek
MIEJSCE 3 (autor: RaFull (Rafał))



Wyniki konkursu foto tematycznego - fotografia uliczna
www.powiat-piaseczynski.info/informacja ... ,2601.html


Gratuluję autorom wyróżnionych zdjęć.
Ostatnio zmieniony ndz sie 15, 2010 8:48 pm przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Postautor: Martin » wt sie 10, 2010 9:23 am

Terminy w konkursie tematycznym:
1-10 sierpnia 2010 - przyjmowanie zdjęć, czekam również na Twoje [you]
11-15 sierpnia 2010 - głosowanie na przesłane zdjęcia
16 sierpnia 2010 - podsumowanie głosowania / ogłoszenie wyników
17 sierpnia 2010 - wysłanie maili informacyjnych do autorów wyróżnionych zdjęć i sponsorów
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Postautor: Martin » wt sie 10, 2010 11:58 pm

Zdjęcia, które biorą udział w konkursie tematycznym: "fotografia uliczna"



Obrazek
ZDJęCIE 1



Obrazek
ZDJęCIE 2



Obrazek
ZDJęCIE 3



Obrazek
ZDJęCIE 4



Obrazek
ZDJęCIE 5



Obrazek
ZDJęCIE 6



Obrazek
ZDJęCIE 7
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Postautor: Martin » wt sie 10, 2010 11:59 pm

Obrazek
ZDJęCIE 8



Obrazek
ZDJęCIE 9



Obrazek
ZDJęCIE 10



Obrazek
ZDJęCIE 11



Obrazek
ZDJęCIE 12



Obrazek
ZDJęCIE 13



Obrazek
ZDJęCIE 14



Obrazek
ZDJęCIE 15
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » śr sie 11, 2010 7:58 am

Oj jest parę fajnych, oj jest. Dużo ciekawiej niż miesiąc temu... No i co tu wybrać?
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

fotografia uliczna

Postautor: Martin » śr sie 11, 2010 5:04 pm

Hmm... tylko głosujecie? :roll:

[you], może znajdziesz chwilę, żeby skomentować konkursowe zdjęcia?

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » śr sie 11, 2010 9:09 pm

Moj glos na zdjecie numer 1.
Komentowac niczego nie bede, bo na fotografii srednio sie znam. Napisze tak, jak zwykle: jedynka najbardziej przypadla mi do gustu.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr sie 11, 2010 9:11 pm

Tym razem udało mi się naskrobać kilka słów o fotkach, a więc… tak na szybko, według mnie….

foto nr 1 - fotka idealnie wpisuje się w temat tej edycji konkursu, jest uchwycone jakieś wydarzenie, wzrok przy tej fotce zatrzymuje się na chwilę i zaczynamy się zastanawiać… jeden z moich faworytów tego konkursu,

foto nr 2 - również dobre uliczne foto, jest uchwycony moment, można wyobrazić sobie że ten kard jest fragmentem jakiejś większej historii,

foto nr 3 - obróbka zabiła całkiem fajne foto, autor zbyt wielką uwagę przyłożył do tego aby obróbką "polepszyć" zdjęcie zamiast skupić się na fragmencie jakiejś historii jaką miałaby ta fotka pokazywać. O ile dół fotki jest dość czytelny dla oglądającego, to na górze nie wiadomo na czym wzrok zawiesić.

foto nr 4, 6, 12 - moim zdaniem to są jedne z najgorszych fotek w konkursie. i nie chodzi mi tutaj o ich stronę techniczną ale pstryknąć "żula" na ulicy to jeszcze nie wszystko. Ten temat jest już tak oklepany….

foto nr 5 - nie jestem w stanie domyśleć się co autor chciał w tym zdjęciu przekazać widzowi :) Poza efektem w postaci rozmycia i przepalonej dużej powierzchni kadru nie widzę niczego więcej,

foto nr 7 - mogłoby być całkiem fajne foto, gdyby było nieco inaczej kadrowane. Nawet ta sepia mi ni przeszkadza oraz to że temat też jest już dość oklepany,

foto nr 8 - ato ci dopiero zagadka… :) Nie pasuje mi to zdjęcie do tematu konkursu dlatego nie będę go oceniał,

foto nr 9 - technicznie bez zarzutu, pokazuje jakieś wydarzenie, dobre uliczne foto. jeżeli komuś przypadło do gustu można śmiało oddać głos.

foto nr 10 - to samo, co z "żulami", barwna postać na ulicy nie wystarczy, nie widzę tu żadnej historii. Do tego taki bałagan w kadrze….

foto nr 11 - klasyczny przykład pstrykania fotki z lampą w deszczu :) Nie zaliczyłbym tej fotki do tematu fotografii ulicznej.

foto nr 13 - pomysł dobry, choć sam próbowałbym inaczej. Postarałbym się pokazać przechodzących po placu ludzi a obok nich fotografującą się parę młodą.
Ale to tylko taki mój pomysł na szybko, fotka ok.

foto nr 14 - porywać, nie porywa ale też zarzucić nie ma co :) Wzrok wędruje ładnie po kadrze, oglądając kolejne postacie…. coś w tym jest.

fotka nr 15 - moim zdaniem najlepsze foto w konkursie. Od razu przypadło mi do gustu. Technicznie bez zarzutu, jest jakaś akcja na której od razu skupia się wzrok, a później przechodzi na drugi plan… brawo. Mój faworyt do wygranej :)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » śr sie 11, 2010 10:30 pm

Zdecydowanie na TAK:
Zdjecie 1, 9 i 13:

Jedynka: mocne, dynamiczne, w temacie. Chciałbym takie zdjęcie cyknąć, zresztą "latam" za takim od jakiegoś czasu i...nic :).

Dziewiątka: Podoba mi sie kolor, tematyka wydaje sie trafiona na czasie, zatrzymałem sie na tej fotce na dłużej niż 1 sekunda i wróciłem jeszcze raz luknąć jak to wygląda, więc zainteresowało mnie wreszcie coś w konkursie ;)

Trzynastka: za sp0ntana i świetne oko mimo iż nie wyszło...wiem wiem, żeby sie jeszcze przesunęła ciut w prawo albo lekko w lewo ta z plecakiem najlepiej parę razy aby dopasować, skadrować...wtedy fota na długo by została w pamięci..

Zdecydowanie na NIE:

8,10, 11. Zwykłe foty "od czapy", nudne, niczym nie zajmujące.

Zdjecie nr 14: plama na plecach pani w czarnym sweterku nie wygląda najlepiej, a mogło byc całkiem nieźle.

Zdjecia z żulami: podpisuję sie pod Via.

Zdjęcie nr 2: Inteligentnie podane, uśmiałem się szczerze, głosuję na to zdjęcie bo jakbym siebie widział codziennie 0 9 rano, tylko w drzwiach sklepu na bazarku. Mój zdecydowany faworyt konkursu.

pzdr, G.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny tematyczny - Fotografia Uliczna

Postautor: Martin » czw sie 12, 2010 6:03 am

Miłe zaskoczenie, po porannym wejściu na forum. Dzięki za Wasz komentarz do konkursowych zdjęć i chętnie przeczytam kolejne... :)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kacperek » czw sie 12, 2010 4:21 pm

Fotki 15, 7 i 3. :good: Oddałem głos na 15.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: Spartacus 999 » czw sie 12, 2010 6:30 pm

1-Bardzo fajny moment uchwycony. Bardzo mi się spodobał spontan.
2-Brakuje szerszej perspektywy o co tu chodzi?
3-Ciekawe, ale ruszone zdjęcie i fajny pomysł!
4-ok
5-Fajnie uchwycony pośpiech miasta.
6-zgon
7-Ciekawy moment (wyłapany) i pozytywne.
8-Wątpię czy to jest zdjęcie uliczne
9-Jak żywe wyszło : )
10-Zabawne
11-Wątpię czy to jest zdjęcie uliczne
12- 100% ulicy
13-Nudą wieje i mało emocji. Albo to poprawiny były : )
14-Super tutaj się rozpiszę później (ale jest głębokie)
15-Wątpię czy to jest zdjęcie uliczne
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: RaFull » czw sie 12, 2010 7:34 pm

Spartacus 999 pisze:14-Super tutaj się rozpiszę później (ale jest głębokie)


moze lepiej nie.....albo tak chetnie sie dowiem co takiego glebokiego jest w tym zdjeciu zawsze czlowiek czegos sie nauczy
RaFull
 
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 9:12 pm

Postautor: mak » czw sie 12, 2010 8:31 pm

Głosowałem na nr 3, choć troszkę za dużo tam się dzieję. Poczekałbym, aż pan pijący kawę będzie bardziej wyeksponowany, np. jak przejedzie BMW ;). Tym niemniej fotografia bardzo mi się podoba. Chciałbym coś podobnego powtórzyć samemu. Mam szansę, bo nie trzeba biegać z aparatem, można się "zasadzić" i poczekać ;).

Bardzo podoba mi się jeszcze portert maszynisty - nr 2.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron