Wiosenny Spacer Fotograficzny

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Martin » ndz lut 26, 2012 11:10 am

Obrazek

Temat powstał w nawiązaniu do pytań w wątku: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 6&start=90

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, w związku z tym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wśród zainteresowanych osób omówić szczegóły wspólnego spaceru fotograficznego.

Możemy przyjąć trzy scenariusze wiosennego spaceru fotograficznego:
1. Wyznaczamy trasę a idąc nią, sami szukamy tematów dla swoich zdjęć, ciekawych miejsc, ludzi, zjawisk.
2. Wyznaczamy miejsce, które chcemy sfotografować (ciekawe budynki / architektura, park / staw, rzeka Jeziorka, Górki Szymona itp itd) i w określonym terminie spotykamy się tam, aby w najciekawszy dla siebie sposób przedstawić na swoich zdjęciach wybrane wspólnie miejsce.
3. 25 marca jedziemy na otwarcie sezonu wiosennego piaseczyńskiej kolei wąskotorowej, czyli topienie marzany i tam robimy tematyczne zdjęcia / reportaż z wycieczki.
www.powiat-piaseczynski.info/zdjecia-ak ... z-2012.jpg

Następnie na forum publikujemy zdjęcia i wspólnie je omawiamy.

Czy jest wśród Was zainteresowanie takim spacerem? Jeżeli TAK, to który scenariusz do Was najbardziej przemawia? Zapraszam do rozmowy zainteresowane osoby.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

WIOSENNY SPACER FOTOGRAFICZNY

Postautor: mada » ndz lut 26, 2012 11:40 am

Jesli będę mogła wezme udział - opcja 3 dla mnie najsłabsza - chocby ze względu na datę. Najbardziej mi odpowiada opcja 1 - z konkretną trasa, która nas poprowadzi przez ciekawe miejsca. Jesienny spacer był super, ale rozumiem, ze kosztował Was sporo pracy - jakby co mogę spróbować Was wspomóc, np z materiałami czy co tam byłoby potrzeba :)
Kiełbaska z rusztu po - niezbędna. Brak sponsorów = małe wpisowe i już :)

Pozdrawiam
Magda
mada
 
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: majkelohara » ndz lut 26, 2012 12:35 pm

Ja bym optował za opcją pierwszą, słabo znając Piaseczno musiałbym się łapać przewodnika, co zmniejsza radość zabawy :) a pamiętając przygody z kolejką jakoś nie mam ochoty mieć z nimi za dużo wspólnego.
Oczywiście dostosuje się do każdego scenariusza ;)
Jeżeli chodzi o wpisowe jest ono jak najbardziej do zaakceptowania :)
Awatar użytkownika
majkelohara
 
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 06, 2012 10:47 pm
Lokalizacja: Rembertów

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Nofa » ndz lut 26, 2012 6:49 pm

Najbardziej odpowiada mi temat 3. Ciekawy, dający wiele możliwości ujęcia tematu, alby tylko pogoda dopisała ;).
Awatar użytkownika
Nofa
 
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 02, 2011 9:36 pm

Re: WIOSENNY SPACER FOTOGRAFICZNY

Postautor: daro » ndz lut 26, 2012 9:06 pm

mada pisze:Jesienny spacer był super, ale rozumiem, ze kosztował Was sporo pracy


To fakt, że wymagał od nas organizacji i wykonania kilku dodatkowych czynności, ale wszystko jest do zrobienia :)
Mieliśmy już niemalże gotową również edycję zimową (przynajmniej tak nam się wydawało :) ), która miała odbyć się w lutym lub marcu, ale z przyczyn całkowicie od nas niezależnych całą koncepcję diabli wzięli i zostaliśmy z ręką w przysłowiowym nocniku :)

Taki spacer jak ten organizowany podczas ubiegłorocznej jesieni pewnie można byłoby powtórzyć, z tym że chcieliśmy zupełnie zmodyfikować formułę i nie mamy przekonania czy "powtórka z rozrywki" (oczywiście przy założeniu innych zadań) będzie dla uczestników ciekawa.

mada pisze:Kiełbaska z rusztu po - niezbędna. Brak sponsorów = małe wpisowe i już :)

Nie wiem czy wpisowe nie spowoduje nagłego zmniejszenia liczby zainteresowanych. Może okazać się, że przy małym wpisowym zostanie nas 10 osób zamiast 50. Trzeba byłoby to dokładnie wybadać...
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: via » ndz lut 26, 2012 9:48 pm

Martin pisze:2. Wyznaczamy miejsce, które chcemy sfotografować (ciekawe budynki / architektura, park / staw, rzeka Jeziorka, Górki Szymona itp itd) i w określonym terminie spotykamy się tam, aby w najciekawszy dla siebie sposób przedstawić na swoich zdjęciach wybrane wspólnie miejsce.


Gdyby to było jeszcze tak na min. pół godziny przed wschodem słońca.... :)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: mada » ndz lut 26, 2012 10:15 pm

Daro, nie chodzi o zagadki itd. Tylko o opracowanie jakiejś naprawde fajnej trasy - jesienią było takie magiczne miejsce, które zyjąc tu te swoje "18 lat" widzialam po raz pierwszy - Stara Krauzówka. Dla takich widoków, chciałabym iść z Wami znów :)
Ewentualnie w materiałach, troche te ciekawostki opisac, jak ostanio :)

A co do składki - do sprawdzenia oczywiscie :)
mada
 
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Paulina » pn lut 27, 2012 8:34 am

Fajny pomysł. Pojechałabym na wycieczkę koleją wąskotorową, połączoną z robieniem zdjęć. :)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: basia » pn lut 27, 2012 11:40 am

myślę że "powtórka z rozrywki" będzie równie ciekawa jak w edycji jesiennej.
Basia
basia
 
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 8:02 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: mdebowczyk » wt lut 28, 2012 10:08 am

Chętnie byśmy się wybrali w trójkę ale obawiam się, ze końcówka marca będzie jeszcze chłodna. Podczas jesiennego spaceru spędziliśmy prawie cały dzień na powietrzu - myślę, że spacer wiosenny też będzie sukcesem pod warunkiem, że dopisze pogoda
Awatar użytkownika
mdebowczyk
 
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 10:52 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Martin » śr lut 29, 2012 6:55 pm

Specjalnie przeczekałem chwilę dłużej, aby zobaczyć jakie będą opinie, oraz w kierunku której opcji skłania się więcej osób. Jak widać zdania są podzielone, chociaż większość preferuje pierwsze rozwiązanie, z wyznaczoną wspólnie trasą spaceru. Macie swoje propozycje, którędy poprowadzimy trasę wspólnego spaceru fotograficznego? Według Was, które miejsca z Piaseczna i/lub okolic, warto uwzględnić na trasie spaceru? Przydałyby się również Wasze wstępne propozycje terminu spaceru, aby wybrać najbardziej dogodny termin.

via pisze:Gdyby to było jeszcze tak na min. pół godziny przed wschodem słońca

Ze wschodem, to może być u niektórych problem z bardzo wczesnym wstaniem, więc chyba trzeba będzie zmówić się kiedyś na takie zdjęcia w mniejszym gronie. Wydaje mi się, że nawet przy opcji wyboru trasy, zawsze można ustalić zakończenie spaceru w miejscu ciekawym na zdjęcia o zachodzie słońca. Dzięki temu, jeżeli sam spacer nie będzie Ciebie interesował, to będziesz mógł dołączyć do nas przed zachodem słońca (jeżeli wybierzemy termin spaceru, kiedy będzie słoneczna pogoda - jesienią tak było).

mdebowczyk pisze:końcówka marca będzie jeszcze chłodna (...) myślę, że spacer wiosenny też będzie sukcesem pod warunkiem, że dopisze pogoda

Jeszcze nie został wybrany termin spaceru fotograficznego, a czas na wiosenny spacer mamy od 21 marca do 21 czerwca. Jeżeli spacer miałby być w marcu, to na pewno musiałaby być większa aktywność wszystkich zainteresowanych w tym temacie. Jednak wydaje mi się, że może to być późniejszy okres, żeby mieć czas na wspólne określenie trasy.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: mada » czw mar 01, 2012 9:48 am

No i super - spacer w drugiej połowie kwietnia - zapewne będzie i dość ciepło i ładnie :))
Co do trasy, pozastanawiam się nad tym i propozycje rzuce do Dara.
Pozdr
Magda

PS Utrzymuje w mocy chęc pomocy, gdyby coś trzeba było :)
mada
 
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Schiza » sob mar 03, 2012 11:54 am

Może 28-29 kwietnia?? Spory zapas czasu żeby opracować trasę i ogarnąć wszystko, dogadać szczegóły. Pogoda powinna wtedy być w miarę :).
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: Jacenty » sob mar 03, 2012 3:09 pm

Schiza pisze:Może 28-29 kwietnia?? Spory zapas czasu żeby opracować trasę i ogarnąć wszystko, dogadać szczegóły. Pogoda powinna wtedy być w miarę :).


Długi weekend majowy.
Sporo osób może odpaść ze względu na wyjazdy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Wiosenny Spacer Fotograficzny

Postautor: stentonik » sob mar 03, 2012 4:42 pm

A to nic nie ustalone? Chodzi o Piaseczno?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości