PhotoWalk PhotoDay Piaseczno

Spotkania mieszkańców powiatu piaseczyńskiego z aparatem w plenerze.

Moderator: GTW

Postautor: Amon » czw wrz 24, 2009 7:20 am

Martin pisze:Nie ukrywam, że również liczę na kogoś takiego, jednak widać, że piaseczyńscy profesjonaliści w dziedzinie fotografii, nie są zbyt chętni do dzielenia się swoją wiedzą i nie pojawiają się na photowalkach. Po cichu liczę na Piotra, Wojtka, Marzenę, Marka i innych... jednak oni nie wiem dlaczego - nie zabierają głosu w tym temacie...


Jakby co to służę pomocą. Na 1 rzut przyda się: modelka, miejscówka, drobny wizaż/stylizacja. Jakby co - zapraszam na PW - postaram się opisać jak to przygotować. Teraz dni są coraz krótsze, więc warto się spieszyć, jeśli chcemy załapać się na słońce.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

PhotoWalk PhotoDay Piaseczno

Postautor: Martin » czw wrz 24, 2009 8:19 am

Marek, jeżeli uda Ci się przyjść na sobotni photowalk w Warszawie, to porozmawiamy w między czasie na ten temat.
Jeżeli nie, to porozmawiamy drogą elektroniczną.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: plener z modelką

Postautor: Martin » sob wrz 26, 2009 10:37 am

Martin pisze:Odświeżam temat, jaki rzuciłem 7 września:
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 4&start=60
Martin pisze:Plener z modelką - czy jest na to szansa?
Korzystając z okazji watka o spotkaniach z aparatami w ręku - chciałbym kiedyś, zmówić się z Wam na sesję fotograficzną z modelką. Jest na forum kilka osób, które lubi i jak widać po zdjęciach potrafi robić takie zdjęcia. Ja wczoraj, trochę bawiłem się z aparatem i zrobiłem trochę zdjęć m.in. dla mojego syna, ale chciałbym trochę lepiej poznać zasady przy zrobieniu portretów. Chciałbym robić lepsze zdjęcia portretowe, a bezpośrednie zabawy z aparatem w ręku oraz trening - pozwalają dowiedzieć się więcej, niż czytanie książek (na które nie zawsze jest czas). Nie wiem, czy osoby które fotografują w taki sposób, chcieliby wspólnie gdzieś wyjść, aby porobić zdjęcia jakiejś modelce (może któraś koleżanka z forum, chciałaby być taką modelką na potrzeby zabawy z aparatem w ręku)?

Czy wśród kobiet udzielających się na forum mieszkańców, jest zainteresowana taką sesją?
Podczas imprezy w Zawrotnicy, rozmawiałem z Joniec (Asią) i wspominała, że jest zainteresowana pozowaniem do naszych zdjęć.
Jeżeli, oprócz mnie są chętni do tego typu zdjęć, to odezwijcie się...
:fotograf:

Wczoraj na spontanie w Zawrotnicy poznałem kolejną koleżankę ze śląska, która mieszka w Piasecznie i jest szansa, że mogłaby przyłączyć się do jednej z naszych sesji z modelką w tle. Ma się zastanowić, jednak w oczach widziałem, to co każdy chce usłyszeć proponując sesję zdjęciową. Mam nadzieję, że dołączy do rozmów na forum i spotkamy się z nią na sesji zdjęciowej. Dziś w Warszawie http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 3&start=45 planujemy pierwsze próby zmierzenia się z tematem modelek. Oczywiście nie liczcie na zbyt wiele - będzie to portret w wersji amatorskiej, bo profesjonaliści czekają na sprzęt (aparat) lub nie zgłaszają zainteresowania zabawy z amatorami... ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » sob wrz 26, 2009 12:57 pm

Martin pisze:nie zgłaszają zainteresowania zabawy z amatorami...

Nie chcą się zniżać do naszego poziomu :mrgreen:

Ja mogę jeszcze porozmawiać z Olą, która była z nami na kolejce. Rozmawiałem z nią kiedyś na ten temat i sprawiała wrażenie zadowolonej z tego pomysłu :)
Z drugiej strony wydaje mi się, że na jednym spotkaniu też nie może być za dużo dziewczyn.
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

plener z modelką

Postautor: Martin » sob wrz 26, 2009 1:05 pm

looky pisze:
Martin pisze:nie zgłaszają zainteresowania zabawy z amatorami...

Nie chcą się zniżać do naszego poziomu :mrgreen:

Jestem z tej drugiej strony (amatora), więc nie wiem czym kierują się profesjonaliści, ale może jest w tym ziarenko prawdy ;)

looky pisze:mogę jeszcze porozmawiać z Olą, która była z nami na kolejce. Rozmawiałem z nią kiedyś na ten temat i sprawiała wrażenie zadowolonej z tego pomysłu

Masz na myśli Olę, która była 23 sierpnia na wycieczce kolejką wąskotorową do Grójca? :roll:
looky pisze:Z drugiej strony wydaje mi się, że na jednym spotkaniu też nie może być za dużo dziewczyn.

Trzeba nakręcać temat na kilka sesji fotograficznych, żeby można było podszkolić się na różnych fotomodelkach...
bo przecież każda kobieta jest inna i trzeba do każdej podejść indywidualnie... ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » sob wrz 26, 2009 1:25 pm

Martin pisze:Masz na myśli Olę, która była 23 sierpnia na wycieczce kolejką wąskotorową do Grójca?

Jak najbardziej tak :D
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

plener z modelką

Postautor: Martin » sob wrz 26, 2009 1:39 pm

looky pisze:Jak najbardziej tak

Również rozmawiałem z Olą (niedawno) i była zainteresowana, jednak ostatnio jest trochę zapracowana.
Temat również naświetliłem Kasi (była z Olą) i ma się zastanowić. Zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » sob wrz 26, 2009 3:32 pm

Martin pisze:Nie ukrywam, że również liczę na kogoś takiego, jednak widać, że piaseczyńscy profesjonaliści w dziedzinie fotografii, nie są zbyt chętni do dzielenia się swoją wiedzą i nie pojawiają się na photowalkach. Po cichu liczę na Piotra, Wojtka, Marzenę, Marka i innych... jednak oni nie wiem dlaczego - nie zabierają głosu w tym temacie... Rolling Eyes

Martin pisze:...profesjonaliści czekają na sprzęt (aparat) lub nie zgłaszają zainteresowania zabawy z amatorami... Wink

looky pisze:Nie chcą się zniżać do naszego poziomu :mrgreen:

Martin pisze:Jestem z tej drugiej strony (amatora), więc nie wiem czym kierują się profesjonaliści, ale może jest w tym ziarenko prawdy ;)


Widzę Marcin, że w tych sytuacjach masz i mnie na myśli, choć ja za profesjonalistę się nie uważam. Na przyszłość proponuję pisać konkretnie do kogo masz żal i o co, bo z takiego generalizowania mogą powstać niedomówienia.
A myślałem, że w ostatniej rozmowie telefonicznej wyjaśniliśmy sobie ten temat.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PhotoWalk

Postautor: Martin » ndz wrz 27, 2009 12:29 am

photozoner pisze:proponuję pisać konkretnie do kogo masz żal

Wojtek, do nikogo nie mam żalu... po prostu, każdy amator chciałby być na takich spotkaniach z profesjonalistami, którzy wiedzą co to znaczy robienie dobrej fotografii, a nie zwykłych zdjęć. Spotkania z aparatem w ręku, tylko w towarzystwie amatorów, kończy się tym, że każdy zrobi sobie fajne według siebie ujęcia/kadry i rozchodzimy się do domów. Brakuje na amatorskich spotkaniach, kilku słów od osób, które wiedzą o co chodzi. Amator, chciałby się podpytać ludzi, którzy znają się na fotografii nieco lepiej o techniki robienia zdjęć itp. Profesjonaliści, mogliby pokazać na przykładach zastosowanie różnych obiektywów, różnych technik, opowiedzieć o kompozycji czy ekspozycji zdjęcia, trybach ręcznych i automatycznych pracy aparatu, czy o samym sprzęcie. Odbywają się takie zajęcia w Warszawie http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3123 ale tutaj zależy wszystko od szybkości i trochę szczęścia, czy wybiorą kogoś do tej grupy, która będzie uczestniczyła w zajęciach plenerowych lub wykładach. Wiem, że photowalki to cenny czas, który każdy woli spędzić na swój sposób... Wymienienie Ciebie wśród osób, które traktuję jako profesjonalistów, było raczej wyróżnieniem, że bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i chciałbym kiedyś powiedzieć, że to podczas photowalków z Wojtkiem nauczyłem się tak dużo i jestem mu za to wdzięczny...
photozoner pisze:ja za profesjonalistę się nie uważam

Według wielu osób, jesteś profesjonalistą w tym co robisz, a Twoje zdjęcia, to nie zwykłe zdjęcia, a piękna fotografia a wręcz nazwałbym to sztuką (takie określenie pojawiło się również w wypowiedziach innych osób na tym forum).
photozoner pisze:myślałem, że w ostatniej rozmowie telefonicznej wyjaśniliśmy sobie ten temat.

Wypowiedzi (szczególnie ta pierwsza cytowania), były napisane przed naszą rozmową. Wojtek, ja rozumiem powody, dlaczego nie jesteś obecny na naszych spotkaniach z aparatem w ręku i wymienienie Ciebie w moich wypowiedziach, jest raczej w formie wyróżnienia Ciebie jako rewelacyjnego fotografa oraz Twoich zdjęć, jako fotografii wykonanych przez profesjonalistę w moim odczuciu i podkreślenia, że kiedyś chciałbym spotkać się i podpatrzeć jak Ty, tj. Mistrz - robi i później obrabia swoje fotografie. Jeżeli, któraś z wypowiedzi została źle odebrana - to przepraszam, ale nie taki był cel wypowiedzi... Mam nadzieję, że chociaż trochę rozszerzyłem temat, jaki poruszam w swoich wypowiedziach. To co napisałem dotyczy również pozostałych osób wymienianych wśród profesjonalistów w moich odczuciu. Może piaseczyńscy fotografowie, którzy znają się na robieniu fotografii, a nie tylko zdjęć - zorganizowaliby jakieś wykłady/warsztaty - chętnie się na nie zapiszę, nawet jeżeli będą płatne.

Wojtek, kończąc swoją wypowiedź, dziękuję bardzo za:
photozoner pisze:Martin --> oczywiście, umówimy się kiedyś na wspólny plener (tak jak rozmawialiśmy - może w przyszłym tygodniu) i możesz próbować co chcesz.

w wątku: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... &start=360
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Spotkania z aparatem w plenerze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron