FOTOGRAFIA ULICZNA

Podforum z podziałem na wątki tematyczne związane z fotografią i zdjęciami mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Fotografie zdjęcia e-mieszkańców. Pochwal się swoimi zdjęciami.

Moderator: GTW

Postautor: stentonik » wt lut 09, 2010 7:31 pm

Do takich zdjęć zdecydowanie najlepiej sprawdzają się aparaty z wysuwanym ekranikiem lcd. Mozna rżnąć głupa i pstrykać fotki" z pasa" udając, że coś się przegląda...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Amon » wt lut 09, 2010 7:34 pm

stentonik, Ty masz 10-20 przecież :). Ustawiasz 10mm i wcale Ci żaden ekranik nie potrzebny. Trudno nie trafić "w ciemno" :)
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

FOTOGRAFIA ULICZNA

Postautor: Martin » wt lut 09, 2010 8:09 pm

WielkiGęgacz pisze:trema i strach (przed reakcją ludzi) foto amatora

Ostatnio dużo spaceruję wśród ludzi po Warszawie, żeby właśnie wyzbyć się tego i idzie mi coraz lepiej/pewniej...
WielkiGęgacz pisze:odgłos lustra w serii klapnięć i czarna puszka przyciągająca uwagę ludzi nie pomaga.

Bardzo pomocny okazuje się w moim przypadku teleobiektyw i mogę niektóre sytuacje fotografować z daleka. :)
Amon pisze:może w cieplejszym okresie zorganizuje się z uczestnikami forum jakiś street, to poćwiczymy. Martin pewnie by się pisał, może jeszcze ktoś.

Jestem ZA! Chętnie wybiorę się z Tobą/Wami na "street". :)



+ na razie jedno zdjęcie ode mnie

Obrazek

ciąg dalszy nastąpi...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » wt lut 09, 2010 8:10 pm

Amon pisze:stentonik, Ty masz 10-20 przecież :). Ustawiasz 10mm i wcale Ci żaden ekranik nie potrzebny. Trudno nie trafić "w ciemno" :)


No w sumie to mozna i tak :mrgreen:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: WielkiGęgacz » wt lut 09, 2010 8:11 pm

stentonik pisze:Do takich zdjęć zdecydowanie najlepiej sprawdzają się aparaty z wysuwanym ekranikiem lcd. Mozna rżnąć głupa i pstrykać fotki" z pasa" udając, że coś się przegląda...


Z szacunkiem całym chciałem zauważyć, ze do takich zdjęć najlepiej nadaje się to... co się akurat ma. ;P
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: looky » wt lut 09, 2010 8:49 pm

Amon pisze:może jeszcze ktoś

Jak termin podpasi to i ja się piszę :)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » wt lut 09, 2010 9:45 pm

looky pisze:Jak termin podpasi to i ja się piszę


Tylko trochę cieplej by się przydało :). To zdecydowanie nie moje temperatury. No i słonka wieczornego trochę też nie zaszkodzi.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ola » wt lut 09, 2010 9:50 pm

Martin pisze:
WielkiGęgacz pisze:trema i strach (przed reakcją ludzi) foto amatora

Ostatnio dużo spaceruję wśród ludzi po Warszawie, żeby właśnie wyzbyć się tego i idzie mi coraz lepiej/pewniej..



nie chce wsadzać tzw. kija w mrowisko ale ja bym się wściekła na takiego foto amatora

kiedyś miałam podobną sytuację i efekt był taki że miałam nieprzyjemności i to duże (nic z tym nie zrobiłam, a teraz troche tego żałuje )

dlatego dobra, rada uważajcie kogo fotografujecie, aby nie okazało się że potem wynikną z tego dla was jakieś problemy

Bo znajoma z pracy pozwała właściciela fotografii oraz admina z portalu gdzie zostały opublikowane te zdjęcia
efekt takie że więcej nieprzyjemności i konsekwencji niż fotki były warte ( a na fotkach nie była jako osoba główna tylko jako uczestnik pewnej imprezy w trakcie wakacji )
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » wt lut 09, 2010 10:33 pm

ola pisze:Bo znajoma z pracy pozwała właściciela fotografii oraz admina z portalu gdzie zostały opublikowane te zdjęcia
efekt takie że więcej nieprzyjemności i konsekwencji niż fotki były warte ( a na fotkach nie była jako osoba główna tylko jako uczestnik pewnej imprezy w trakcie wakacji )

Kwestia czy to była impreza publiczna.
Art. 81 par.2 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych mówi:
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » wt lut 09, 2010 10:38 pm

ola pisze:pewnej imprezy w trakcie wakacji


Interesujace!... Ale to musiała być impreza! 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Amon » śr lut 10, 2010 7:42 am

ola pisze:dlatego dobra, rada uważajcie kogo fotografujecie, aby nie okazało się że potem wynikną z tego dla was jakieś problemy

Bo to trzeba też z głową robić :).
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ola » śr lut 10, 2010 11:01 am

Kucyk pisze:ola napisał:
pewnej imprezy w trakcie wakacji


Interesujace!... Ale to musiała być impreza! Cool


oj wcale nie, normalna :)
Amon pisze:Bo to trzeba też z głową robić Smile.


no właśnie, ale nieprzyjemności były.. Niestety nie wiem jak skończyła się ta sprawa, ale zapytam i wrzucę wam informację
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

streetphotography

Postautor: Ivan » śr lut 10, 2010 11:56 am

Spacerując po ulicach, możemy natknąć się niepodziewanie na niecodzienną sytuację i nie wyobrażam sobie, żeby wtedy ktoś wyciągał aparat, ustawiał ostrość i inne parametry. Najczęściej szukając ciekawych sytuacji na ulicy, nie znajdujemy ich, a przy najmniej oczekiwanych monetach, pojawia się coś interesującego i najczęściej nie mamy wtedy aparatu, a obraz pozostaje jedynie w naszej pamięci. Ciężko jest zrobić lustrzanką ciekawe zdjęcie uliczne, ponieważ najciekawsze sytuacje na ulicy trwają sekundy i musimy mieć przy sobie aparat w komórce lub jakiś podręczny kompakt. Fotografia uliczna to bardzo ciekawy dział fotografii i podziwiam wszystkie osoby, które próbują zatrzymać ciekawe sytuacje z ulicy.
Awatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 192
Rejestracja: wt lut 02, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: z okolic

Postautor: Artur N. » ndz lut 14, 2010 10:27 am

Ciekawy dział fotografii. :)
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

FOTOGRAFIA ULICZNA

Postautor: Martin » ndz lut 14, 2010 8:04 pm

"Miłość na sprzedaż..."

Obrazek
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fotografie zdjęcia mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości