PEJZAŻE / SCENERIE

Podforum z podziałem na wątki tematyczne związane z fotografią i zdjęciami mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Fotografie zdjęcia e-mieszkańców. Pochwal się swoimi zdjęciami.

Moderator: GTW

Postautor: richo » śr cze 10, 2009 10:52 pm

photozoner pisze: ale tu po prostu trzeba go wyburzyć


Ale w ten sposob aparat w ogole jest zbedny. Te plamki kaczek na wodzie, czy tez dziwaczna galaz po lewej burza spokoj kompozycji, a zdaje sie temat sie ku temu sklania. Trzeba sie zastanowic nad granica "ingerencji" w obraz. Nawet z pozoru zwykla czarna ramka znacznie poprawia odbior, zamyka "sztucznie" kompozycje. Czy ktos tu jeszcze robi slajdy? ;)
richo
richo
 
Posty: 466
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 2:24 pm
Lokalizacja: z mauej er ;)

cudze chwalicie, a swego nie znacie

Postautor: Martin » czw cze 11, 2009 7:26 am

Dziękuję wszystkim za uwagi i sugestie, które są BARDZO CENNE!
via pisze:Po pierwsze "leci w lewo". Przyjrzyj się dokładnie. To co poziome nie jest poziomo. Zaraz woda ze stawy wypłynie Obróć zjęcie o kilka stopni i wykarduj.

Tak to jest robić zdjęcie z ręki aparatem jaki mam (jest tylko wyświetlacz), ale cenna uwaga i będę na pewno na to zwracał większą uwagę.
via pisze:Drugą rzeczą jest motyw na pierwszym planie. Dobrze wykombinowałeś z umieszczeniem dziecka właśnie w tym miejscu kadru. Przesunąłbym (oczywiście w momencie robienia zdjęcia, bo teraz to już nic nie zrobisz) go troszkę bardziej w stronę mocnego punktu zdjęcia.

Dzięki za sugestię, teraz będę brał pod uwagę mocne punkty.
Muszę sobie trochę o tym poczytać.
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=2489
via pisze:Uważaj, bo jak na dobre wsiąkniesz w fotografię to już na nic nie będziesz miał czasu

Raczej nie ma szans, abym wciągnął się w fotografię, bo traktuję ją jako zabawę i robię zdjęcia głównie do prywatnego albumu zdjęć, no i ewentualnie na konkurs fotograficzny
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=2420
Mam inną pasję i ona pochłania u mnie sporo prywatnego czasu
:pisze:
photozoner pisze:po zmniejszeniu zawsze zdjęcie wyostrzamy

Cenna uwaga!
photozoner pisze:Widać pewną staranność w doborze kadru, dobry podział. Jednak jest coś co bardzo rozprasza: przede wszystkim w mocnym punkcie umieściłeś dom. To pierwsze co przyciąga wzrok, podczas gdy tematem zdjęcia ma być dziecko jak sądzę. Nie jestem zwolennikiem takiej ingerencji w zdjęcie, ale tu po prostu trzeba go wyburzyć

Staram się nie ingerować w zdjęcia, bo robię je do prywatnego albumu, ale faktycznie delikatnie poprawiona rzeczywistość prezentuje się bardzo fajnie i ustawiłem sobie zdjęcie jako tło na pulpicie. Dzięki
photozoner pisze:Reszty się nie czepiam, bo nie znam sprzętu, obiektywu, itp.

Jak pojawisz się na spotkaniu mieszkańców, to sam zobaczysz jaki mam aparat :( a w między czasie na foto:
http://forum.powiat-piaseczynski.info/f ... artina.jpg
To typowy aparat na zdjęcia do prywatnego albumu zdjęć, więc sam rozumiesz, że moje zdjęcia nie będą tak dopracowane jak Wasze, ale staram się chociaż troszkę bawić się fotografią i eksperymentuję. Zdjęcie mi się podoba, ale jak widać jest trochę błędów. Jednak, idzie lato, a ja cały czas dopracowuję swoje ujęcia w zdjęciach plenerowych. Dostałem od Was kilka cennych porad do tego zdjęcia, więc może wkrótce uda mi się zrobić lepsze zdjęcie, w którym wyeliminuję niedociągnięcia...

:fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » czw cze 11, 2009 1:01 pm

Martin pisze:ale faktycznie delikatnie poprawiona rzeczywistość prezentuje się bardzo fajnie


Ot to to... właśnie tą myśl chciałem przekazać w moim ostatnim wpisie ;) Czy jesteś pewien, że matryca poprawnie rejestruje rzeczywistość ? Czy obraz jaki wypluwa aparat jest faktycznie poprawnie odwzorowaną rzeczywistością ?

Trochę to może się już ocieram o filozofie ale zrozumienie tego pozwala się przełamać i śmielej (bardziej świadomie) ingerować w wykonane zdjęcia na komputerze. W końcu bawimy się w fotografię cyfrową ;)


Martin pisze:via napisał:
Po pierwsze "leci w lewo". Przyjrzyj się dokładnie. To co poziome nie jest poziomo. Zaraz woda ze stawy wypłynie Obróć zjęcie o kilka stopni i wykarduj.

Tak to jest robić zdjęcie z ręki aparatem jaki mam (jest tylko wyświetlacz), ale cenna uwaga i będę na pewno na to zwracał większą uwagę.


Spokojnie, nawet wprawnym fotografom zdarza się walnąć krzywą fotkę. Właśnie po to mamy oprogramowanie aby obrócić i wykadrować ;)

Czasem jest tak, że przedstawiony na zdjęciu obiekt mimo iż jest prosto wydaje się lecieć w bok (np. linia brzegowa jeziora/rzeki). Można wówczas świadomie obrócić zdjęcie w drugą stronę i mimo iż jest krzywo wydaje się prosto ;)

pzdr
VIA
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » czw cze 11, 2009 2:24 pm

photozoner pisze: ale tu po prostu trzeba go wyburzyć

richo pisze:Ale w ten sposob aparat w ogole jest zbedny.

Nie rozumiem
richo pisze:Te plamki kaczek na wodzie, czy tez dziwaczna galaz po lewej burza spokoj kompozycji, a zdaje sie temat sie ku temu sklania.

Tyle, że są to elementy przyrody, tworzące swoiste tło. Mi osobiście dom do tej scenerii nie pasował.
richo pisze:Trzeba sie zastanowic nad granica "ingerencji" w obraz.

Popieram co pisał wcześniej via:
via pisze:Dlatego robiąc zdjęcia powinniśmy starać się rejestrować obraz tak, aby jego późniejsza obróbka była jak najłatwiejsza.

Kiedyś pod powiększalnikiem ludzie robili cuda. Dziś komputer to współczesna ciemnia.
Nie ma granic ingerencji w obraz; pytanie gdzie się kończy fotografia a zaczyna czysta grafika.
richo pisze:Czy ktos tu jeszcze robi slajdy? ;)

Slajdów już nie robię, ale zastanawiam się nad średnim formatem. Odstrasza mnie jednak mała ilość punktów wywołujących takie filmy, a jeszcze mniejsza takich, gdzie potrafią zrobić to dobrze.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » czw cze 11, 2009 2:30 pm

AsgAarD_xxx pisze::shock: :shock: :shock:
Photozoner, jak Ty to zrobiles? Takie efekty da sie uzyskac w photoshopie, czy uzywasz czegos innego? I czy z kazdym zdjeciem da sie zrobic takie cuda?


To jest bardzo prosta obróbka, możliwa do wykonania pod wieloma programami, choćby PhotoFiltre (http://photofiltre.en.softonic.com)
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » czw cze 11, 2009 6:46 pm

Dzisiejsze z Zalesia Górnego. Dla odmiany tym razem fotki robione telefonem ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pzdr
VIA
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: gwendolin » czw cze 11, 2009 7:48 pm

co tu dużo mówić - bez znaczenia czym robisz i tak zdjęcia robisz super :)
Awatar użytkownika
gwendolin
 
Posty: 809
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:18 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw cze 11, 2009 7:48 pm

Masz telefon w aparacie?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Agim6 » czw cze 11, 2009 8:03 pm

via pisze:Dzisiejsze z Zalesia Górnego. Dla odmiany tym razem fotki robione telefonem


A jaki masz telefon? Bo zamierzam kupić nowy..;)
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: richo » czw cze 11, 2009 11:53 pm

photozoner pisze:Tyle, że są to elementy przyrody, tworzące swoiste tło. Mi osobiście dom do tej scenerii nie pasował.


Dla mnie dom byl tylko zbyt jasna plama "nie w tym miejscu". Kaczki - zwlaszcza te jasne na ciemnej plamie - przez kontrast, zaburzaja plany, wzrok bladzi, spokoj znika. Warto czasem obrocic fotke, by nie zwracac uwagi na znaczenie przedmiotow i spojrzec na nia jak na abstrakcyjny uklad plam i kierunkow. Lustrzane odbicie tez dziala cuda ;)
richo
richo
 
Posty: 466
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 2:24 pm
Lokalizacja: z mauej er ;)

Postautor: photozoner » sob cze 13, 2009 1:53 am

No cóż, zdania są podzielone ;)

...wróćmy zatem do zdjęć

Czteropak jesienny z szuflady - £azienki Królewskie w Warszawie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czteropak jesienny z szuflady - £azienki Królewskie w Warsza

Postautor: Martin » sob cze 13, 2009 7:51 am

photozoner pisze:Czteropak jesienny z szuflady - £azienki Królewskie w Warszawie

Super fotki i temat jeden z moich ulubionych, czyli warszawskie £azienki.
Eh... kiedy ja będę robił takie zdjęcia jak Twoje, ale cały czas próbuję!

Przeglądam swoje zdjęcia, które wczoraj zrobiłem przy/na Starym Mieście w Warszawie i wkrótce wrzucę.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

STARE MIASTO

Postautor: Martin » sob cze 13, 2009 8:29 am

Obrazek
W drodze na Plac Zamkowy i Stare Miasto w Warszawie


Obrazek
Plac Zamkowy, Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta III w Warszawie


Obrazek
Rynek Starego Miasta w Warszawie przez szkiełko mojego aparatu


Obrazek
Zamek Królewski w Warszawie


Obrazek
Stare Miasto w Warszawie - mury miejskie z barbakanem
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przenieśmy się w czasie - jednym kliknięciem myszki

Postautor: Martin » sob cze 13, 2009 8:40 am

Przenieśmy się w czasie - jednym kliknięciem myszki

Obrazek

jak Stare Miasto to musi być stare...
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » sob cze 13, 2009 8:57 am

No pięknie Panie Prezesie, pięknie ;)

pzdr
VIA
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fotografie zdjęcia mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości