Bez czego nie wyobrażacie sobie kuchni?

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Bez czego nie wyobrażacie sobie kuchni?

Postautor: Kozaczek » śr sie 28, 2019 12:21 pm

Bez czego nie dalibyscie sobie rady?

Z jakich produktów oraz sprzetów najczęsicej korzystacie? I co planujecie sobie kupić?
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Bez czego nie wyobrażacie sobie kuchni?

Postautor: monika89 » śr sie 28, 2019 1:23 pm

Nie dałabym sobie rady bez kuchenki indukcyjnej :D Jak pomyślę, że znowu miałabym szorować każdy palnik i całą płytę na kuchence gazowej, to aż mnie skręca.... Teraz tylko przecieram i z głowy - w poprzednim mieszkaniu miałam kuchnie gazową. I wtedy byłam z niej zadowolona, jednak teraz w domu przeskoczyłam na kuchenkę indukcyjna i raczej bym nie wymieniła jej ponownie na gazową.

No i w kuchni obowiazkowo powinien znajdowac się porządny okap. Dzieki temu zapachy nie przenikają do innych pomieszczeń oraz w kuchni nie ma tłustych osadów na szafkach... Okap sam w sobie może byc ozdobą pomieszczenia jak tutaj - jest to okap tej firmy https://nortberg.pl

Obrazek
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Bez czego nie wyobrażacie sobie kuchni?

Postautor: dzessie » wt wrz 24, 2019 12:48 pm

Kuchnia jak kuchnia, pogadajmy po trawach. Gdzieś kiedyś usłyszałem fajne powiedzenie, że dla człowiek i cywilizacji znacznie większe znaczenie ma odkrycie nowej potrawy niż odkrycie nowej planety.
I coś w tym jestem.
Czy są tutaj fani ryb? Mamy warunki zarówno na połowy ryb słodkowodnych oraz słonowodnych - jest z czego wybierać :)
Jaki gatunek ryby jest waszym zdaniem najsmaczniejszy?
Najlepiej smakuja moim zdaniem, samodzielnie złowione. Ale do tego trzeba mieć wędki. A spinningowe z tego co tutaj widzę - to wyższa szkoła jazdy.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 688
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Bez czego nie wyobrażacie sobie kuchni?

Postautor: Rolli » wt mar 10, 2020 8:48 pm

Nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez piekarnika gazowego spg 67 Solgazu. Idealnie się u nas sprawdza i jest bardzo funkcjonalny. Wygląda też rewelacyjnie. Na tyle pojemny, że każda potrawa spokojnie się mieści. I do tego całkiem oszczędny jest.
Rolli
 
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 10:30 am

Re: Bez czego nie wyobrażacie sobie kuchni?

Postautor: Adat » śr sty 18, 2023 1:03 pm

Nie dałabym sobie rady bez garnka i patelni xD
Do niedawna wydawało mi się, że życie w kuchni bez blendera jest niemożliwe. Jednak po wyprowadzce na studia, kiedy blendera całkiem długo nie miałam - okazało się, że da się żyć. Nadal jednak twierdzę, że blender to cud kuchenny i teraz, jak już mam również w wynajmowanym mieszkaniu blender - życie jest nie dośc, że piękniejsze, łatwiejsze to i zdrowsze
No i jeszcze musze tutaj dodać okap kuchenny. Raz mieszkałam w mieszkanu w którym nie było okapu i było to nieporozumienie bo zapachy czułam dosłownie w całym domu i miałam tłuste szafki.

Okap kuchenny jak i pozostałe sprzęty kuchenne kupowałam w Leroy Merlin. I polecam zajrzeć sobie do sklepu ;)

Z uwagi na dobre obecne promocje na sprzęty - często o wiele bardziej się opłaca niż w promocjach w sklepach ze sprzętem agd i rtv.
Adat
 
Posty: 203
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am


Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości