Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa żabieniec, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Podforum moderuje Sołtys Wsi Żabieniec. Zapraszamy mieszkańców żabieńca.

Moderatorzy: adam, GTW

Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Postautor: Honorata Kalicińska » pt lis 21, 2008 9:55 am

Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Wyjazd z żabieńca, z ulicy Głównej, jest bardzo niebezpieczny. Już od kilku lat żabieniec zabiega o montaż sygnalizacji świetlnej, niestety do tej pory zawsze dostawaliśmy odmowną odpowiedź z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą drogi. Liczba samochodów na drodze krajowej z roku na rok się drastycznie zwiększa, a za nią idzie w parze liczba wypadków. W dniu 31 października, wraz z członkiem rady sołeckiej Adamem Marciniakiem, byłam na spotkaniu z Dyrektorem GDDKIA Wojciechem Dąbrowskim, który dostrzega masz problem i jest skłonny pomóc. GDDKiA zaproponowała połączenie ulicy Głównej z Polną i w ten sposób stworzymy zwykłe skrzyżowanie z drogą do Siedlisk. Dalsze plany są następujące GDDKiA musi wykupić jedną z działek znajdujących się na skrzyżowaniu z drogą krajową, Starostwo Powiatowe w Piasecznie wykona odcinek drogi łączący ulicę Główną z Polną a GDDKiA postawi sygnalizatory świetlne. Niby proste a na pewno trochę to potrwa, nie mniej jednak ukazało sie światełko w tunelu dla moich mieszkańców. Piszę to wszystko dlatego, ponieważ zależy mi na nagłośnieniu tego tematu, a to Forum jest bardzo dobre w tych sprawach. Chcę wywrzeć duży nacisk na osoby decyzyjne aby przyspieszyć te wszystkie procedury.
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Postautor: teresa » pt lis 21, 2008 11:04 am

Sołtys Wsi żabieniec pisze:Dalsze plany są następujące GDDKiA musi wykupić jedną z działek znajdujących się na skrzyżowaniu z drogą krajową, Starostwo Powiatowe w Piasecznie wykona odcinek drogi łączący ulicę Główną z Polną a GDDKiA postawi sygnalizatory świetlne.

Czy GDDKiA oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie przedstawiło harmonogram prac?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Honorata Kalicińska » pt lis 21, 2008 11:46 am

jeszcze nie, ponieważ istnieje konieczność wykupu działki, a to nie taka prosta sprawa. W najbliższym czasie mam się spotkać z właścicielami tej posesji, którzy niestety nie mieszkają w żabieńcu, i przekonać ich do szybkiej sprzedaży, a później to już z górki. Optymistycznie liczę na wiosnę/początek lata 2009
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: Palec » ndz lis 23, 2008 9:20 am

Mam nadzieję, że tym razem ktoś pomyśli i wydzieli pasy do skrętu w lewo, bo jeżeli czeka nas powtórka ze świateł w Pilawie, to korki w poniedziałkowe poranki będą sięgały Baniochy (obecnie zdarzają się takie od Solca)
Artur Paluszek

Hurtownia zniczy - ceny producenta
Baniocha ul. Lipowa 3
022-727-52-13
Palec
 
Posty: 81
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 2:06 pm
Lokalizacja: Baniocha

Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Postautor: Tomasz » ndz lis 23, 2008 7:44 pm

Czy jest to powiązane z artykułem "żabieniec zdesperowany", który ukazał się w gazecie Nad Wisłą nr 20 (262) z 23 października 2008?

Obrazek

Blokadą drogi nr 79 (Góra Kalwaria – Piaseczno) grożą mieszkańcy żabieńca, jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie usprawni możliwości wyjazdu z ich miejscowości.

„To jedno wielkie ryzyko” – tłumaczą. – żeby rano wjechać z żabieńca na szosę do Piaseczna, trzeba wymuszać pierwszeństwo, co powoduje wiele stłuczek. Bardzo niebezpiecznie jest też na pasach prowadzących do przystanku autobusowego – opowiada sołtys wsi Honorata Kalicińska. Została ona zobowiązana przez wiejskie zebranie do spotkania z szefem mazowieckiego oddziału GDDKiA i złożenia wniosku o tymczasową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu. Spotkanie ma się odbyć 31 października. – Mieszkańcy są tak zdesperowani, że – przy braku reakcji drogowców – grożą blokadą drogi w godzinach szczytu – mówi Kalicińska.

Dążenia żabieńca wspierają władze powiatu. Pomógłby także burmistrz Piaseczna, ale nie wierzy, że GDDKiA zgodzi się na tymczasową sygnalizację, skoro w połowie przyszłego roku planuje rozpocząć przebudowę drogi z Piaseczna do Góry Kalwarii. – Mieszkańcy żabieńca już nie raz dostawali w tej sprawie odmowę z generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, właściciela tej drogi. Kto wyda kilkaset tysięcy złotych na dokumentację, uzgodnienia i budowę sygnalizacji świetlnej na trzech wyjazdach: z Siedlisk – droga powiatowa i dwóch z żabieńca, z których jedna też jest drogą powiatową, by po roku demontować te urządzenia i złomować? – pyta burmistrz Józef Zalewski.

Honorata Kalicińska zaproponuje dyrektorowi mazowieckiego oddziału GDDKiA Wojciechowi Dąbrowskiemu, aby drogowcy zamontowali światła, które staną w żabieńcu podczas przebudowy drogi. Co on na to? Niestety nie dowiedzieliśmy się, ponieważ ani Dąbrowski, ani jego rzeczniczka mimo naszych ponagleń nie udzielili odpowiedzi na mejle „NW”.
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Postautor: Honorata Kalicińska » pn lis 24, 2008 7:40 am

Tomasz pisze:Czy jest to powiązane z artykułem "żabieniec zdesperowany", który ukazał się w gazecie Nad Wisłą nr 20 (262) z 23 października 2008?


tak, to chodzi właśnie o to skrzyżowanie
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: Honorata Kalicińska » pn lis 24, 2008 12:26 pm

rozmawiałam dziś z właścicielami tej posesji co jest do wykupienia, wysłuchali mojej całej opowieści i będą się starali aby transakcja przebiegła szybko, ja będę jeszcze interweniować w GDDKiA żeby dali ludziom jakąś uczciwą cenę.
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Postautor: Magda Kusznerewicz » pn lis 24, 2008 1:03 pm

Bardzo sprawnie Pani działa!
Powodzenia!
Magda
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Sygnalizacja świetlna w żabieńcu

Postautor: Honorata Kalicińska » wt lis 25, 2008 8:02 am

Magda Kusznerewicz pisze:Bardzo sprawnie Pani działa!
Powodzenia!


dziękuje

staram się jak mogę, a jak nie mogę to też się staram
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: sharmlover » czw lis 27, 2008 10:19 am

złożenia wniosku o tymczasową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu


Czy w miedzyczasie pojawi sie wspomniana tymczasowa sygnalizacja swietlna?
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: Honorata Kalicińska » pn gru 01, 2008 7:13 am

chcę żeby sygnalizacja była już na wiosnę 2009, nie będę czekać aż ruszy przebudowa, bo to niestety trochę jeszcze potrwa.
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Sygnalizacja docelowa ?

Postautor: sobek » pn gru 08, 2008 3:59 pm

A co się stanie z tą sygnalizacja jak zaczną przebudowę DK nr 79 ?

Zgodzi się GDDKiA postawić tymczasową ponosząc niemałe koszty związane z pomiarami geodezyjnymi, ustaleniami, pozwoleniami, kosztami materiałów i roboty itd. tylko po to aby za pół roku ją rozbierać ?
sobek
 
Posty: 106
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 3:13 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Honorata Kalicińska » pn gru 15, 2008 2:46 pm

Przebudowa drogi nr 79 opóźnia się (prace w na wysokości żabieńca prawdopodobnie będą dopiero w 2010 roku). Dyrektor Dąbrowski zgodził się na ustawienie sygnalizacji i poniesienie dodatkowych kosztów, jak tylko wykupią potrzebne grunty.
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Mieszkańcy żabieńca walczą o światła

Postautor: Jakub » ndz gru 28, 2008 8:51 am

Mieszkańcy żabieńca walczą o światła
http://www.youtube.com/watch?v=aGG5hif-rJM
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jak zwykle pod górę

Postautor: Honorata Kalicińska » śr lut 18, 2009 7:49 am

Okazuje się, że właściciele posesji, którą trzeba wykupić, mieszkają w Gliwicach, nie mają uregulowanej sprawy dotyczącej spadku i tak naprawdę to GDDKiA nie ma od kogo kupić działki, bo nie ma właściciela.
Podobno można w takich zagmatwanych sprawach ustanowić Kuratora, ale tego jeszcze nie wiem.
Niestety czekamy dalej
Honorata Kalicińska
honorata.kalicinska@wp.pl
Awatar użytkownika
Honorata Kalicińska
 
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:49 am
Lokalizacja: żabieniec

Następna

Wróć do Podforum Żabieniec

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości