KOSZYKÓWKA W PIASECZNIE

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

KOSZYKÓWKA W PIASECZNIE

Postautor: Kacperek » ndz gru 09, 2012 11:01 pm

Obecny samorząd gminy Piaseczno ma jeszcze 2 lata rządów, ale jak tak dalej pójdzie to nic nie zostanie ze sportu w naszej gminie. :rozpacz:

Obiecywali zmian http://www.youtube.com/watch?v=UhCGA49AvTs no i robią zmiany, ale na gorsze!!!
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

KOSZYKÓWKA W PIASECZNIE

Postautor: wdolinski » ndz gru 09, 2012 11:03 pm

Jak to dziś w wywiadzie dla ITVPiaseczno powiedział prezes Krakowiak zostaną tylko szachy :( http://www.itvpiaseczno.pl/wywiad-z-pre ... ,1338.html
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

KOSZYKÓWKA W PIASECZNIE

Postautor: Majkel » ndz gru 09, 2012 11:50 pm

Z wywiadu wynika, że KS Piaseczno ma jeszcze kasę na dokończenie sezonu. Czegoś nie rozumiem? Dziwne wydają się również gierki Prezesa i Burmistrza, którzy prywatnie utrzymują kontakty, a w temacie sportu nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Za mało wódki wypili, czy co? Dlaczego w ich przepychankach ma ucierpieć lokalny sport?
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Piaseczno nie chce drugoligowych koszykarzy?

Postautor: Paulina » pn gru 10, 2012 6:05 pm

Koszykarze z Piaseczna, którzy mają w planach walkę o awans do pierwszej ligi, właśnie tracą sponsora. - Burmistrz podjął decyzję i wydał rozkaz PWiK o zaprzestaniu sponsorowania drużyny od nowego roku kalendarzowego. Ale ja, z pełną odpowiedzialnością, zapewniam, że zespół dokończy sezon. Nie ma sponsora, ale dokończy - mówi prezes klubu Krzysztof Krakowiak.

Piaseczno nie ma koszykarskich tradycji, ale od 10 lat w podwarszawskiej miejscowości z weteranów pochodzących z Warszawy i okolic próbuje się budować zespół, który ma ambicje większe niż gra w regionalnej lidze. Budowa szła z niezłym skutkiem - koszykarze sponsorowani kiedyś przez miasto, potem przez Norgips, a ostatnio przez lokalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, w poprzednim sezonie byli bliscy awansu do pierwszej ligi.

W obecnych rozgrywkach znów chcą się włączyć do walki o awans - po 14 kolejkach grupy C zajmują drugie miejsce z bilansem 6-1. Niewykluczone, że gdyby wygrali niedzielny mecz z liderem MCKiS Jaworzno, byliby liderem. Mecz się jednak nie odbył, nie dojechali goście. Na razie wyniku nie zweryfikowano jako walkower dla Piaseczna.

Niedzielne spotkanie koszykarze PWiK nazwali jednak meczem pożegnalnym. "W wyniku przepychanek politycznych i innych, nie do końca jasnych przyczyn, spółka miejska PWiK została zmuszona do zaprzestania dalszego finansowania drużyny koszykówki męskiej walczącej o awans do 1 ligi. W wyniku tych działań i braku finansowego wsparcia miasta ciągnącego się od wielu lat, wraz z nadejściem nowego roku drużyna zostanie zmuszona do wycofania się z rozgrywek" - napisano na ulotkach, które zostały rozłożone w niedzielę na trybunach.

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9Wo8_Awb03E?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9Wo8_Awb03E?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

- Przegraliśmy z polityką - mówił prezes klubu Krzysztof Krakowiak. - W klubie w ogóle jej nie było, ale nowe władze postanowiły rozbić coś, co dobrze funkcjonowało przez lata. Najwidoczniej uznały, że byliśmy zapleczem politycznym dla poprzedniej władzy. A to bzdura - tłumaczy.

Trener mówi o politycznej grze...

Teodor Mołłow, zadomowiony w Piasecznie bułgarski trener, który w latach 90. z dobrymi wynikami prowadził Górnik Wałbrzych, Polonię Przemyśl i Bobry Bytom, o sytuacji mówi tak: - W dwóch słowach nie da się tego wytłumaczyć. Tu chodzi o działania ze strony władz gminy, które dyskryminują koszykówkę, klub, zawodników, zawodniczki i mnie.

- Najprawdopodobniej wygląda to na polityczną grę i jeśli tak jest, to ci ludzie, którzy ją prowadzą, nie są samorządowcami, tylko partyjniakami - dodaje Mołłow. - A jeśli nie jest to gra polityczna, to co - zazdrość, głupota?

- Od pięciu lat walczymy o jak najlepszy wynik, ale też o byt. Jednak rzuca nam się kłody pod nogi, ścina siekierą - denerwuje się trener. - Najpierw uderzono w drużynę żeńską, która była w pierwszej ósemce zaplecza ekstraklasy i potrzebowała dwóch zawodniczek, by walczyć o awans. Teraz próbuje się zniszczyć drużynę chłopaków.

- Nie mogę zrozumieć, dlaczego zabiera się pieniądze tym, którzy coś robią, a daje się zakompleksionym i nieudolnym. Komu? Niedawno utworzono nowy klub koszykarski MUKS Błękitni, który gra w trzeciej lidze i niby szkoli młodzież - denerwuje się Mołłow.

- Nie boję się rozmów z dokumentami, faktami, nazwiskami. Nie przestraszyła mnie ciężka komuna w Bułgarii, nie przestraszy mnie taka gierka. Nikt nie odbierze mi fachowości, dyplomu i tego, że zawodnicy mnie uwielbiają. To dla mnie jest najważniejsze. A że jakiś radny mnie nie lubi... Cóż, mieszkam w Piasecznie 10 lat, ale widocznie ciągle jestem obcy - kończy trener.

... radny wytyka błędy klubu

W nieoficjalnych rozmowach z zawodnikami pada nazwisko Piotra Obłozy - radnego z komisji sportu. Zdaniem koszykarzy to on jest przeciwnikiem Mołłowa i stał za tym, by namówić burmistrza do wycofania PWiK ze sponsorowania drużyny. - Nie chcę komentować słów prezesa czy trenera, kiedy nie wysłuchałem ich od początku do końca - mówi Obłoza.

I tłumaczy: - Jako miasto finansujemy 29 podmiotów sportowych, które startują w corocznych konkursach. KS Piaseczno [koszykarze PWiK są jego sekcją] nie potrafiło rozliczyć dotacji za 2011 rok i nie wystartowało w ostatnim konkursie. Burmistrz zrobił w kierunku klubu ukłon, postanowił, że PWiK pomoże sekcji dopóki ta nie stanie na nogi, ale to trwa za długo.

Co z zarzutem Mołłowa, że miasto daje pieniądze na trzecioligowy, młodzieżowy klub, a nie na seniorów walczących o awans do pierwszej ligi? - W Piasecznie jest miejsce na wszystkie działalności dotyczące sportu. Ja sam grałem w koszykówkę, byłem w tej sekcji, całym sercem jestem za nią. Ale musimy brać pod uwagę względy ekonomiczne - mówi Obłoza.

Co dla gminy jest ważniejsze - sport młodzieżowy czy seniorski? - Piaseczno chce być postrzegane jako gmina, która stawia na młodzież, ale wiadomo, każdy ma swoje ambicje. KS nie posiada zaplecza młodzieżowego, a ja nie mam jasnej odpowiedzi na pytanie co jest ważniejsze - kończy radny Piaseczna.

Co dalej?

Według nieoficjalnych informacji PWiK dawało drużynie ok. 250 tys. złotych rocznie. Ile potrzeba koszykarzom na dokończenie sezonu? - Zostało pięć miesięcy, a szacunkowe koszty utrzymania zespołu to podobno 30 tys. złotych brutto za miesiąc - mówił w niedzielę rozgrywający drużyny Andrzej Paszkiewicz.

- Ja nie chcę wchodzić w politykę, ale do niedawna mieliśmy gwarancje, że na dwa najbliższe sezony będą pieniądze - dodaje 32-letni koszykarz. - Kontrakty mieliśmy jednak podpisywane na lata kalendarzowe, a w środę na treningu dowiedzieliśmy się, że główny sponsor się wycofuje i od nowego roku z finansowaniem będzie ciężko.

- Co dalej? Z naszej strony są chęci. Jesteśmy w większości zdecydowani na cięcia - gramy nieźle, idzie nam dobrze, pieniądze to nie wszystko. Z drugiej strony mamy graczy spoza Piaseczna, a dojazdy kosztują. Ja np. mieszkam w Legionowie, obecnie pracy nie mam. żona na pewno mi nie pozwoli na jeżdżenie po 100 km dziennie w obie strony, by grać sobie rekreacyjnie - mówi Paszkiewicz.

Koszykarze są zdeterminowani, by szukać sponsorów na własną rękę, zebrać pieniądze na dokończenie sezonu. Chcą za wszelką cenę uniknąć wycofania drużyny z rozgrywek, bo to oznacza stratę miejsca w drugiej lidze. Jeśli zespół dokończy rozgrywki, to na kolejny sezon mógłby się przenieść do innego miasta.

http://www.warszawa.sport.pl/sport-wars ... arzy_.html
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Trener Mollov na temat koszykówki

Postautor: iTV Piaseczno News » wt gru 11, 2012 11:34 am

Obrazek

Mocne słowa trenera. W Piasecznie obecnie liczy się tylko kolesiostwo, podskoczysz o grubość papierosa - cios, podskoczysz wyżej - siekiera. Czy trener Mollov ma przyszłość w Piasecznie? http://www.itvpiaseczno.pl/sport,1,13.19,1339
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO NAS NIE CHCE

Postautor: Majkel » wt gru 11, 2012 3:32 pm

Dobry, ale i smutny tekst: PIASECZNO NAS NIE CHCE :(
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Piaseczno nie chce, to może Lesznowola zechce :)

Postautor: Martin » śr gru 12, 2012 12:56 am

Majkel pisze:Dobry, ale i smutny tekst: PIASECZNO NAS NIE CHCE

Piaseczno nie chce, to może Lesznowola zechce:
Kamil Myszyński pisze:W związku z trudną sytuacja finansową drużyny koszykarskiej KS PWiK Piaseczno. Wystosowałem pismo do gminy Lesznowola odnośnie możliwości pomocy sekcji koszykarskiej.

Witam Pani Wójt,

Zwracam się do Pani z zapytaniem: Czy nasza gmina byłaby wstanie uratować piaseczyńską drużynę koszykówki KS PWiK Piaseczno?. Wiem, że mamy dość spore problemy budżetowe i ciężko brać kolejne zobowiązania na barki gminy Lesznowola. Jednak pozyskanie takiej drużyny do naszej gminy to istny skarb. Aktualnie jest to lider II ligi i ma szansę na realny awans do I ligi, czyli już zaplecza PLKi. Koszt utrzymania drużyny trenera Mollova to jedynie 180 tysięcy złoty. W Piasecznie dotychczas sponsorem tej drużyny była spółka komunalna Przedsiębiorstwo Wodociągowe i Kanalizacyjne w Piasecznie, która przekazywało 180 tysięcy złoty na utrzymanie drużyny KS PWiK Piaseczno. Jednak z końcem bieżącego roku 2012 firma PWiK Piaseczno wycofała się ze sponsorowania drużyny. Bez środków drużyna koszykówki najpewniej przestanie istnieć.

Trudno jest mi racjonalnie zrozumieć decyzję burmistrza Zdzisława Lisa odnośnie nakazania cofnięcia dofinansowania drużyny. W Pruszkowie władze miejskiej mają zupełnie inne podejście do sportu. Na sam Znicz Pruszków przekazywane jest blisko 2 miliony złoty. Oczywiście dotyczy to sekcji piłkarskiej i koszykarskiej. Do tego drużyny mają bardzo dobre warunki do trenowania. Czego o obiektach sportowych w Piasecznie nie da się powiedzieć!. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w gminie Lesznowola. Aktualnie mamy bardzo dużą i funkcjonalną halę w £azach przy Zespole Szkół, która powinna otrzymać certyfikat PZKosza. W nie dalekiej przyszłości powstanie hala widowisko – sportowa przy Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle. Gdybyśmy już dzisiaj pozyskali drużynę koszykówki KS PWiK Piaseczno to mielibyśmy już gospodarza tego miejsca i to być może w I lidze koszykówki. Jeżeli chodzi o koszty to wzorem Piaseczna można by sponsorować drużynę za pomocą Lesznowolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Oczywiście także suma dotacji na rzecz drużyny mogłaby pochodzić ze środków na promocję gminy Lesznowola.

Wydaje się, że decyzja o cofnięciu dotacji na drużynę koszykówki KS PWiK Piaseczno przez Radę Miejską i burmistrza Piaseczna otwiera wielką szansę dla gminy Lesznowola. Jest to nie tylko pozyskanie świetnej drużyny, ale także bardzo dobra promocja dla gminy. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak profesjonalnej drużyny w naszej gminie. Dodatkowo zyskalibyśmy gospodarza nowej hali widowiskowej w Mysiadle. Wiele zależy w tej sprawie od Pani wójt. Jednak jak napisałem powyżej taka okazja może się już nie powtórzyć!.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
portal WspolneRazem.pl


http://piaseczynskie-rozprawki.blog.onet.pl/2012/12/12/ug-lesznowola-w-zwiazku-z-cofnieciem-dotacji-na-piaseczynska-druzyne-ks-pwik-piaseczno-wystosowalem-pismo-do-gminy-lesznowola-odnosnie-ratowania-tej-sekcji-sportowej/
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

A co na to Pan burmistrz!

Postautor: chytry_lisek » śr gru 12, 2012 11:35 am

Czy Szanowny Pan burmistrz wypowie się na temat koszykówki w Piasecznie?
Zbieżność osób lub nazwisk jest przypadkowa.
Awatar użytkownika
chytry_lisek
 
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 12, 2012 11:29 am

Re: A co na to Pan burmistrz!

Postautor: Majkel » śr gru 12, 2012 11:54 am

chytry_lisek pisze:Czy Szanowny Pan burmistrz wypowie się na temat koszykówki w Piasecznie?

Burmistrz wstrzymując sponsorowanie koszykówki, powiedział więcej niż jakby napisał na ten temat setki stron.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: A co na to Pan burmistrz!

Postautor: Paulina » śr gru 12, 2012 12:01 pm

chytry_lisek pisze:Czy Szanowny Pan burmistrz wypowie się na temat koszykówki w Piasecznie?

A ja myślałam, że pod tym nickiem ukrył się właśnie burmistrz Lis i skomentuje informacje na temat zaprzestania sponsorowania koszykówki. ;)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Kolejne pomysły

Postautor: chytry_lisek » śr gru 12, 2012 12:01 pm

Majkel on nie wstrzymał. On ZAKAZA£ sponsorowania. Może ma jeszcze coś ciekawego do powiedzenia. Na przykład chciałby opowiedzieć o kolejnych swoich pomysłach na temat rozwoju sportu w Piasecznie. A może Radny Obłoza wypowiedział by się przed kamerą? Chętnie zobaczę wywiad z wyżej wymienioną dwójka.
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2012 12:03 pm przez chytry_lisek, łącznie zmieniany 1 raz
Zbieżność osób lub nazwisk jest przypadkowa.
Awatar użytkownika
chytry_lisek
 
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 12, 2012 11:29 am

Re: A co na to Pan burmistrz!

Postautor: chytry_lisek » śr gru 12, 2012 12:02 pm

Paulina pisze:
chytry_lisek pisze:Czy Szanowny Pan burmistrz wypowie się na temat koszykówki w Piasecznie?

A ja myślałam, że pod tym nickiem ukrył się właśnie burmistrz Lis i skomentuje informacje na temat zaprzestania sponsorowania koszykówki. ;)



a tu rozczarowanie ;)
Zbieżność osób lub nazwisk jest przypadkowa.
Awatar użytkownika
chytry_lisek
 
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 12, 2012 11:29 am

Re: Kolejne pomysły

Postautor: Paulina » śr gru 12, 2012 12:03 pm

chytry_lisek pisze:Może ma jeszcze coś ciekawego do powiedzenia. Na przykład chciałby opowiedzieć o kolejnych swoich pomysłach na temat rozwoju sportu w Piasecznie. A może Radny Obłoza wypowiedział by się przed kamerą? Chętnie zobaczę wywiad z wyżej wymienioną dwójka.

Burmistrz Lis unika kamery iTV. Ostatnio jak było spotkanie z mieszkańcami http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... &start=120 to na widok kamery nie odezwał się ani jednym słowem.
chytry_lisek pisze:a tu rozczarowanie

A rozczarowanie, bo nick pasuje do tego co obecnie wyrabia burmistrz Lis. :)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: chytry_lisek » śr gru 12, 2012 12:07 pm

To po co te Orliki w Piasecznie? Po co wykładanie pieniędzy na stadiony? Wydaję mi się, że Pan Burmistrz stawia tylko i wyłącznie na wygląd miasta. Pieniądze zaoszczędzone na sporcie przeznaczył na nowe ozdoby świąteczne. No i świecimy się rewelacyjnie... szkoda, że gwiazdy sportu wciąż sukcesywnie gaszą.
Zbieżność osób lub nazwisk jest przypadkowa.
Awatar użytkownika
chytry_lisek
 
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 12, 2012 11:29 am

Postautor: Kacperek » śr gru 12, 2012 12:48 pm

chytry_lisek pisze:Pieniądze zaoszczędzone na sporcie przeznaczył na nowe ozdoby świąteczne. No i świecimy się rewelacyjnie...

Choinka jest OK, ale pieniądze wydane na fontannę są pieniędzmi wywalonymi w śnieg, żeby zimą nie napisać w błoto. Nie podoba mi się świecąca fontanna http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 7&start=45 i lepiej byłoby gdyby tę kasę dali na sport lub na łatanie dziur w lokalnych drogach i chodnikach.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości