Bieganie latem jesienią i zimą

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Postautor: Roberto » pn kwie 15, 2013 9:06 am

Za nami (a przynajmniej za mną :) ) niedzielny Bieg Raszyński. Poszło mi nawet dobrze, II czas w życiu na 10km, ale chciałem się podzielić z wami paroma uwagami na temat tego biegu z Piasecznem w jego tle.
Po pierwsze to co najbardziej wkurza mnie to infrastruktura sportowa, sporo biedniejszy Raszyn ma zajebisty stadion z piękną tartanową, granatową bieżnią, na którą my z Piaseczna możemy się tylko poślinić…
Kolejna to, że Bieg Raszyński zaczyna mnie wkurzać jako biegacza z poza gminy Raszyn bo jest to impreza bardzo mocno nastawiona na promowanie biegania i nordic walking szczególnie w gminie Raszyn, kosztem pozostałych biegaczy. Tyle, że mnie to wkurza, a dla raszyniaków jest to jej mocna strona oraz dla ich władz i sponsorów. Zanim wywołano Kenijczyków i resztę na podium, to przewinął się przez nie korowód kibiców, rządzących, sponsorów i pozostałych mieszkańców.
Może to jakaś nauczka dla nas w Piasecznie, aby w imprezach sportowych (zresztą nie tylko biegowych) w sposób szczególny wyróżniać ludzi z Piaseczna, zachęcając ich tym samem do większego udziału w aktywności fizycznej?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » wt maja 21, 2013 7:12 am

Chciałem polecić wam fajny artykuł dla biegaczy na temat żywienia. W sposób prosty autor napisał co i kiedy powinni jeść i pić biegacze. Z czasem jak się biega te sprawy stają się oczywiste, ale wiem po sobie, że na początku mojej przygody z bieganiem wcale tak nie było :wink:
Warto na początku poznać takie oczywistości, a potem tylko dopasować to w szczegółach do własnych preferencji. Przyjemnej lektury :)

https://www.treningbiegacza.pl/zacznijb ... o-treningu
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » ndz maja 26, 2013 1:51 pm

Każda motywacja jest dobra aby zacząć biegać :D

http://bieganie.pl/?show=1&cat=137&id=5300
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » pn cze 10, 2013 2:19 pm

Chciałem teraz podrzucić coś dla tych bardziej ambitnych biegaczy.
Po sobie wiem, że ambitne plany i ciężka praca jest dla biegacza najlepszą drogą po nowe życiówki, ale równie często jest to najkrótsza droga do ortopedy…

Polecam ten tekst:

https://treningbiegacza.pl/trening/zdro ... a-kontuzja
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » wt cze 18, 2013 1:00 pm

Ostatnio na Biegu Ursynowa złapałem małą kontuzję mięśnia dwugłowego (małą ale w Garwolinie już nie pobiegłem :( ) dlatego szukałem w sieci różnych rad na ten temat i znalazłem coś ciekawego na Polsakabiega.pl na temat objawów kontuzji i urazów u biegaczy. Wiem, że wizyty u ortopedy samouczek nie zastąpi, ale czasami może się przydać no i nie ze wszystkim biegamy do doktora :wink:
Polecam:

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... _sam_.html
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr cze 19, 2013 8:23 am

Mamy spowrotem upały i warto pomyśleć o tym i odpowiednio zabezpieczyć się gdy idziemy pobiegać. Każdy ma swoje patenty w tej dziedzinie, ale nie zaszkodzi poczytać czegoś na ten temat. Poniżej umieszczam link z Treningu biegacza, jest tu ciekawy tekst na temat biegania w upale.
Ja niestety złapałem na Biegu Ursynowa kontuzję mięśnia dwugłowego uda i chyba mam przerwę w bieganiu :rozpacz:

https://treningbiegacza.pl/trening/pora ... a-treningu
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » pt cze 28, 2013 12:25 pm

Próbowaliście kiedyś biegania naturalnego na bosaka?
Ja, korzystając, że mam kontuzję i nie mogę normalnie trenować postanowiłem wczoraj trochę poeksperymentować, tyle o tym słyszałem :wink:
No i potruchtałem sobie jakieś 30 minut na bosaka po murawie stadionu miejskiego (tak przy okazji, trwa tam remont i wymiana części nawierzchni). Wrażenia całkiem fajne, noga, a właściwie stopa zupełnie inaczej pracuje niż w butach biegowych ze wsparciem. Automatycznie biegnie się ze śródstopia czyli tak jak zalecają ortopedzi i trenerzy (najbardziej ekonomicznie), chyba na stałe włączę takie bose bieganie do treningów :D
Murawa stadionu miejskiego jest idealnym miejscem do takich ćwiczeń, bez szkieł i kamieni, a biegając po boku na boso raczej nawierzchni się nie zniszczy :D
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr lip 10, 2013 8:13 pm

Dawno się nie odzywałem tu :twisted:
Na magazynbieganie.pl znalazłem fajny tekst o nietypowych sposobach radzenia sobie w sytuacjach "biegowych". Niby znałem je wcześniej, ale mam już spore doświadczenia i świetnych trenerów :good: więc to nie znaczy, że mam się nie podzielić dobrymi radami :D

http://www.magazynbieganie.pl/niekonwen ... a-maraton/
Miłej lektury, polecam :piwko:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Gocha » pt sie 16, 2013 11:39 am

Mam takie pytanko - kupujecie do biegania jakieś specjalne, wymyślne obuwie czy się ograniczacie do zwykłych adidasów/tenisówek? Ja natrafiłam na takie buty do biegania, są tutaj nawet jakieś specjalne buty mizuno, gdzie jest niby jakiś lepszy przepływ powietrza i takie tam. Sama nie wiem czy takie bajery są warte wyłożenia kasy czy nie? Korzysta ktoś z takiego obuwia?
Gocha
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 07, 2013 12:55 pm

Postautor: Roberto » pt sie 23, 2013 11:52 pm

Buty do biegania to podstawowe wyposażenie biegacza, następne w kolejności są oddychające ciuchy. Mizuno są jedną z wielu marek butów biegowych i mają dziesiątki modeli butów do biegania. Inne dla biegania po asfalcie inne do terenu, dla pronatorów, supinatorów, buty do biegania naturalnego i treningowe "poduszkowce", buty startowe, buty... :rozpacz:
Jest ich od cholery, jeśli zaczynasz biegać i nie biegasz jeszcze dużych kilometraży, to wybierz sobie najtańsze buty biegowe z Decathlonu (coś koło 60 zeta), a jak Ci się nie znudzi to z czasem i z przebiegniętymi kilometrami dowiesz się co Ci jest potrzebne. Jak Ci się podobają Mizuno i masz kasę to kup Mizuno jest to porządna japońska marka.
Tylko jedna moja rada, jak nie chcesz czarnych schodzących paznokci to kup sobie buty do biegania przynajmniej o jeden numer większe niż buty na co dzień!!
Ja biegam sporo i od kilku lat, używam przynajmniej 5 par butów ale biegam od 50 do 100 km na tydzień.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » wt sie 27, 2013 7:21 am

Wczoraj byłem na wieczornym wybieganiu (po 19), biegaliśmy po Zalesiu Dolnym, Lesie Chojnowskim, żabieńcu i Piasecznie, wyszło jakieś 10 km. Tylko na naszej trasie spotkaliśmy ponad 20 biegaczy pań i panów. Widać, że bieganie rzeczywiście stało się u nas sportem masowym :D
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr wrz 04, 2013 2:10 pm

Gocha pisze:Mam takie pytanko - kupujecie do biegania jakieś specjalne, wymyślne obuwie czy się ograniczacie do zwykłych adidasów/tenisówek? Ja natrafiłam na takie buty do biegania, są tutaj nawet jakieś specjalne buty mizuno, gdzie jest niby jakiś lepszy przepływ powietrza i takie tam. Sama nie wiem czy takie bajery są warte wyłożenia kasy czy nie? Korzysta ktoś z takiego obuwia?


Jeszcze raz o butach biegowych. nawiązując do pytania @Gochy podsyłam wam link do ciekawego artykułu na ten temat.

https://www.treningbiegacza.pl/zacznijb ... o-biegania
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Gocha » pt wrz 06, 2013 10:02 am

Roberto pisze:Buty do biegania to podstawowe wyposażenie biegacza, następne w kolejności są oddychające ciuchy. Mizuno są jedną z wielu marek butów biegowych i mają dziesiątki modeli butów do biegania. Inne dla biegania po asfalcie inne do terenu, dla pronatorów, supinatorów, buty do biegania naturalnego i treningowe "poduszkowce", buty startowe, buty... :rozpacz:
Jest ich od cholery, jeśli zaczynasz biegać i nie biegasz jeszcze dużych kilometraży, to wybierz sobie najtańsze buty biegowe z Decathlonu (coś koło 60 zeta), a jak Ci się nie znudzi to z czasem i z przebiegniętymi kilometrami dowiesz się co Ci jest potrzebne. Jak Ci się podobają Mizuno i masz kasę to kup Mizuno jest to porządna japońska marka.
Tylko jedna moja rada, jak nie chcesz czarnych schodzących paznokci to kup sobie buty do biegania przynajmniej o jeden numer większe niż buty na co dzień!!
Ja biegam sporo i od kilku lat, używam przynajmniej 5 par butów ale biegam od 50 do 100 km na tydzień.


No właśnie! Paznokcie to jest mega problem. Na to nie wpadłam, żeby kupić numer większe.. Biegam na razie w jednej parze, stąd pomysł na nowe buty, ale skoro mówisz, że muszą być numer większe, to spróbuję. Dzięki Roberto ;)
Gocha
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 07, 2013 12:55 pm

Postautor: Roberto » pt wrz 06, 2013 10:28 am

No właśnie! :lol:
Mi się to nigdy nie zdążyło, ale kolegom już wiele razy schodziły paznokcie. Ze względu na różną rozmiarówkę mam nawet buty większe o 2 rozmiary i nigdy nie przeszkadzało mi to w bieganiu. Jedna moja rada (można się z nią często spotkać) jak będziesz wybierała buty biegowe to najlepiej wieczorem po ciężkim dniu jak masz spuchnięte stopy. Przynajmniej częściowo odtwarzasz rzeczywiste "oczekiwania" twoich stóp odnośnie butów :twisted:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SZKÓ£KA BIEGOWA KONDYCJA

Postautor: Redakcja » wt wrz 17, 2013 9:00 am

Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości