Zawodnicy Klubu sportowego Grawitacja odnoszą sukcesy

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Zawodnicy Klubu sportowego Grawitacja odnoszą sukcesy

Postautor: grejf » śr mar 14, 2007 2:16 pm

Okazuje się, źe zawodnicy Klubu Sportowego Grawitacja - Piaseczno odnoszą sukcesy nie tylko na tanecznych parkietach, ale także na deskach teatru. Troje tancerzy występuje w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego Roma - musicalu „Akademia Pana Kleksa".

powieści Jana Brzechwy jest nowoczesne, peine muzyki, śpiewu i tańca. Wszystko, fącznie ze scenografią (opracowaną przez Słowaka Borisa * Kudlićka) - w najlepszym wykonaniu, z przeznaczeniem dla widza w każdym wieku.

Na deskach Romy, obok gwiazd polskiego teatru muzycznego - Roberta Rozmusa („Miss Sajgon", „Taniec wampirów"), Wojciecha Paszkowskiego („Koty", „Taniec wampirów"), £ukasza Zagrobelne-go („Grease", „Koty", „Taniec wampirów") i Tomasza Steciuka („Miss Sajgon", „Grease", „Koty"), występują młodzi tancerze z Piaseczna. Edyta Szczęsna (10 lat), Sebastian Strzeżek (11 lat) i Adam żyrek (12 lat) - od kilku lat tancerze Grawitacji - wielokrotnie już zdobywali medale na imprezach zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Zanim trójka tancerzy trafiła na deski Romy, musiała przejść pomyślnie przez casting. Oprócz Edyty, Adama i Sebastiana, do udziału w musicalu zakwalifikowano także Julię Turską. Ale taniec w Grawitacji, ciągłe treningi i wyjazdy na zawody plus gra w teatrze i nauka w pierwszej klasie gimnazjum zmusiła utytułowaną zawodniczkę do rezygnacji z „Akademii Pana Kleksa". - Młodszym dzieciom jest jed-
też jest ciężko - mówi Urszula Strzeżek, główna trenerka KS Grawitacja - Piaseczno. - Dyrektorzy i wychowawcy trójki, która występuje w Romie i tak są bardzo wyrozumiali, za co im dziękuje. Podczas przygotowań dzieciaki opuszczały bardzo dużo zajęć szkolnych.

Aktorstwo to jest to!
Edyta Szczęsna to musicalowa Dalia. Adam i Sebastian na zmianę wcielają się w postać Albina. Dla całej trójki występy na deskach teatru to wspaniała przygoda, ale i ciężka praca.
- Na początku przygotowań ćwiczyliśmy po kilka godzin dziennie -opowiada Sebastian Strzeżek. - Ale od listopada przez dwa miesiące próby były całodniowe od godziny 9 aż do 22.. Na szczęście była trzygodzinna przerwa - dodaje. - Te treningi były dla mnie męczące bardziej fizycznie, niż psychicznie -przyznaje Adam żyrek. - Trema była tylko na pierwszym spektaklu, bo startując na wielu turniejach jestem przyzwyczajony do występów przed liczną publicznością.
Tancerze Grawitacji w musicalu robią to, co potrafią najlepiej, a wręcz doskonale - tańczą i wykonują akrobacje. Ale kto wie, czy przygoda u boku profesjonalnych artystów nie skończy się poważnym
nak łatwiej, nie mają aż tylu poważ?; aktorstwem, - Jak zobaczyłam, co to
zu wiedziałam, że chcę być aktorką - zdradza Edyta Szczęsna. - Moim marzeniem też jest bycie aktorem - przyznaje Sebastian Strzeżek. Teatr oczarował też Adama żyrka, ale on ma jednak inne plany na przyszłość. -Nie widzę siebie w roli aktora - mówi Adam.
- Owszem, to fajna przygoda, cieszę się, że mogłem poznać na przykład
Roberta Rozmusa, ale wolę jednak sporty ekstremalne - dodaje.

Marzenia do spełnienia
Cieszy fakt, że utalentowani zawodnicy Grawitacji wiedzą czego chcą i od najmłodszych już lat dążą do spełnienia swoich marzeń. Mniej pokrzepiające jest to, że prawdopodobnie te marzenia spełniać będą poza miejscem zamieszkania, bo Piaseczno nie ma na razie do tego warunków.
Młodych i uzdolnionych, choćby chętnych do gry w teatrze, o którym na razie w Piasecznie można pomarzyć, jest wielu, ale za to brakuje miejsc, gdzie mogliby rozwijać swoje umiejętności. Sala Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki jest za mała, ale przede wszystkim jest na nią zbyt wielu chętnych.

W gminie brakuje też hali wido-wiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia. W Piaseczenie hala przy Szkole Podstawowej nr 5 okazała się za mała. na show z okazji X-lecia KS Grawitacja. Rozsławiający miasto w ostatnich latach klub wciąż nie ma normalnych warunków do trenowania i tuła się po salach i korytarzach, korzystając z gościnności pobliskich szkół. To przykry widok, kiedy idąc na wywiad z Edytą. Adamem i Sebastianem - gwiazdkami Grawitacji i Teatru Muzycznego Roma, zastajemy ich ćwiczących na jednym ze szkolnych korytarzy.

kurier południowy
- pozycjonowanie stron - witam Serdecznie :)
- Serwis powiat piaseczyński - zaprasza Serdecznie do umieszczania darmowych ogłoszeń
- Zareklamuj się w serwisie - więcej informacji na Reklama w Serwisie Powiat Piaseczyński - Zapraszamy.
Awatar użytkownika
grejf
 
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron