Strona 1 z 1

UMKS Piaseczno szuka sponsora

Post: czw lip 17, 2014 8:57 pm
autor: Redakcja
Obrazek

Jeden z piaseczyńskich klubów sportowych UMKS Piaseczno po awansie pierwszej drużyny do ligi okręgowej piłki nożnej nie spoczywa na laurach i chce walczyć o kolejny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Liczy na wsparcie sponsorów.

UMKS Piaseczno jako samodzielny podmiot prawny powstał 2,5 roku temu. Jest naturalnym kontynuatorem piaseczyńskiej piłki nożnej, mającej ponad 90-letnią tradycję. Przez ponad 90-lat nazwa i podmioty prawne zmieniały się wielokrotnie (Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” od 1923, Ruch, Elektronik, Polkolor, a od 1993 KS Piaseczno). UMKS Piaseczno powstało z potrzeby chwili, z potrzeby uratowania piłki nożnej dla Piaseczna. W roku 2012 likwidacji uległa I drużyna seniorska grająca z sukcesami w III lidze, drużyny młodzieżowe funkcjonowały głównie dzięki zaangażowaniu trenerów i wsparciu finansowym i organizacyjnym rodziców.

Podstawową zasadą funkcjonowania UMKS Piaseczno jest transparentność, przejrzystość i przestrzeganie przepisów prawa obowiązującego w Polsce. Podstawowym celem działania UMKS Piaseczno jest kontynuacja piłkarskich tradycji w Piasecznie i szkolenie młodzieży w zakresie piłki nożnej.

W chwili obecnej liczba zawodników trenujących w UMKS Piaseczno przekracza 300 zawodników, trenują oni w rocznikach od 2006 do seniorów. Do przyszłego sezonu rozgrywek MZPN 2014/2015 wraz z seniorami zgłoszonych zostało 16 drużyn (w 4 rocznikach po dwie drużyny). Drużyny młodzieżowe w większości grały w najwyższych grupach rozgrywkowych.

Sezon 2013/2014 zakończył się olbrzymim sukcesem drużyny seniorów UMKS Piaseczno, która zajęła I miejsce w III grupie A klasy i w pierwszym roku istnienia awansowała do ligi okręgowej. Tu już poziom rozgrywek jest zdecydowanie wyższy, potrzebna jest szersza kadra (widoczne były braki szerszej ławki w kilku meczach) oraz dostrzegamy potrzebę powiększenia drużyny o kilku zawodników z większym doświadczeniem.

Stawiając sobie za cel - awans do IV ligi klub musi tak zaplanować budżet, aby możliwe były np. zwrotu kosztów zawodnikom grających w pierwszej drużynie. Nie chodzi o duże pieniądze, w ocenie włodarzy klubu budżet ok. 50-60 tys. PLN w skali roku jest wystarczającym aby móc liczyć się w walce o IV ligę. Takie środki stowarzyszenie chce pozyskać ze źródeł zewnętrznych (sponsorzy instytucjonalni, prywatni lub publiczni – liczymy na wsparcie Gminy). Należy podkreślić, że budżet drużyny seniorów powinien być całkowicie oddzielamy od budżetu drużyn juniorskich, których finansowanie składa się z 3 elementów: rodzice, dotacja Gminy oraz kwoty uzyskane od sponsorów celowych.

Wszyscy mamy świadomość, że I drużyna jest wizytówką klubu, ale także i miasta i gminy, co przekłada się na duże zainteresowanie w środowisku lokalnym – niektóre mecze ściągnęły na stadion ponad 500 kibiców, jak żadna inna impreza sportowa odbywająca się na terenie Gminy Piaseczno. Przedstawiciele UMKS liczą, że wraz z wyższym poziomem sportowym zainteresowanie będzie rosło. Dodatkowym plusem jest stale poprawiająca się infrastruktura sportowa (nowe boisko sztuczne oraz planowane dalsze inwestycje) wymagają odpowiedniej oprawy i wykorzystania, a nic tego nie zapewni jak męska drużyna seniorska piłki nożnej. Liczymy że mecze w Lidze Okręgowej i liczne mecze derbowe zainteresują jeszcze większą grupę mieszkańców Gminy Piaseczno.

Obrazek

OFERTA UMKS PIASECZNO

Mając powyższe na uwadze chcielibyśmy zwrócić do wszystkich zainteresowanych chęcią pomocy w rozwoju piłki nożnej w Piasecznie zarówno na poziomie drużyny seniorów jak i drużyn juniorskich z ofertą jak poniżej :

1. Klub 100

Pakiet skierowany do osób fizycznych lub do osób prowadzących mniejszą działalność gospodarczą pragnących również mieć swój wkład w tworzeniu nowego wizerunku Klubu.
Pakiet zawiera:
- Wpis na oficjalnej stronie Klubu.
- Wymienienie nazwy Sponsora podczas meczu przez spikera.
- Pamiątkowy certyfikat potwierdzający wsparcie Klubu w sezonie 2014/2015.
Wartość pakietu to 100 PLN wpłacane miesięcznie na konto klubu.

2. Sponsor meczu

Każda firma oprócz wcześniej opisanych form współpracy może nawiązać współpracę z klubem w zakresie jednego konkretnego meczu zostając Sponsorem meczu. W zamian za tytuł Sponsora meczu firma może otrzymać profity jak poniżej:
- Możliwość ubrania chłopców podających piłki podczas meczu w koszulki reklamowe Sponsora,
- Przeprowadzić akcję promocyjną podczas meczu : hostessy, ulotki, roll-upy,
- Logotyp Sponsora na plakatach meczowych,
- Możliwość zamieszczenia reklamy na stronie internetowej sponsora meczu.
Wartość pakietu – 1 500 PLN

3. Partner klubu

UMKS Piaseczno przewiduje także współpracę na zasadzie barteru gdzie wartość pakietu reklamowo- marketingowego będzie adekwatna do wartości rynkowej przekazanych wyrobów lub usług na rzecz Klubu.
Przykładowa lista możliwych form współpracy:
- Reklama w prasie lokalnej i innych mediach,
- Woda, odżywki,
- Sprzęt sportowy, stroje sportowe,
- Działania marketingowe: gadżety, koszulki.

Obrazek

Ponadto Klub w swoich działaniach marketingowych proponuje dwa pakiety dla Sponsora Strategicznego (jeden) i Sponsorów (do 5). Pakiety te przewidują znacznie szerszy zakres współpracy, który będzie indywidualnie negocjowany w przypadku zainteresowanych podmiotów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (Jacek Krupnik – 601 416 214 lub Maicki Artur – 725 25 11 69) lub mailowy umks25@onet.pl.

Powyższe pakiety oferowane przez nasz Klub nie wyczerpują wszystkich możliwych form współpracy. Jesteśmy otwarci na możliwość modyfikacji oraz poszerzenia oferty o Państwa pomysły. Zarząd UMKS Piaseczno zaprasza Państwa do nawiązania współpracy w nadchodzącym sezonie 2014/2015. Wierzymy, iż dzięki partnerskiej współpracy, zaangażowaniu sponsorów, Miasta i Gminy Piaseczno, wsparciu kibiców a także lokalnej prasy i mediów osiągniemy zakładane cele dla dobra piaseczyńskiej piłki nożnej.

Zarząd UMKS Piaseczno: Jacek Krupnik, Jarosław Ludwiniak i Artur Maicki
UMKS Piaseczno
ul. Graniczna 34, 05-502 Piaseczno, http://www.umkspiaseczno.pl
Konto bankowe: 26 1240 6351 1111 0010 4892 9544