Pismo do Burmistrza w sprawie przebudowy ulicy P.L.

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Jastrzębie, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Podforum moderuje Rada Sołecka Jastrzębia. Zapraszamy mieszkańców Jastrzębia.

Moderatorzy: jarema, GTW

Pismo do Burmistrza w sprawie przebudowy ulicy P.L.

Postautor: jarema » śr gru 02, 2009 6:00 pm

Jastrzębie 30.11.2009


Vice burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
Pan Dariusz Malarczyk

Szanowny Panie Burmistrzu.

Mieszkańcy wsi Jastrzębie pragną na Pańskie ręce złożyć podziękowania za to, że Władze gminy spełniły wieloletni postulat mieszkańców i rozpoczęły proces przebudowy ulicy Ptaków Leśnych.
26.11.br. odbyło się spotkanie mieszkańców z projektantami ulicy i w związku z tym mieszkańcy chcieliby przedstawić swoje sugestie na temat przebudowy.
Mieszkańcy Jastrzębia mają świadomość, iż koszty przebudowy według sporządzanego projektu będą gigantyczne. Mając na uwadze, że są to pieniądze wspólne całej gminy a sytuacja finansowa w obecnych czasach jest trudna proponują zmodyfikowanie projektu tak, aby koszty jego realizacji były jak najniższe. Postulują aby:
 Pas jezdni nie przekraczał 6 metrów
 Pozostawić chodnik o szerokości 2 metrów, jeśli to możliwe to tylko z jednej strony jezdni
 Zrezygnować ze ścieżki rowerowej
 Zrezygnować z zatoczek autobusowych zatrzymując możliwość wprowadzenia komunikacji autobusowej [komentarz: nie wszyscy się z tym zgadzają, najbliższy przystanek autobusowy jest w odległości 3 km, a zablokowaniw komunikacji miejskiej nie jest dobrym rozwiązaniem]
Mieszkańcy są przekonani, iż w ten sposób uniknie się lub znacznie ograniczy konieczność przestawiania ogrodzeń,studzieniek,przyłączy i wykupu gruntów. Z informacji, jakie mieszkańcy posiadają wynika, iż w przypadku drogi gminnej obowiązujące przepisy dopuszczają takie szerokości ciągów. Utrzymanie projektu w jego dotychczasowej postaci powoduje, że wielu mieszkańcom znacznie pogorszy się jakość życia gdyż ich domy znajda się w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni a oni sami będą narażeni na hałas i większe zanieczyszczenie powietrza już nie wspominając o utracie kawałka ogrodu i zadrzewień a przecież nie taki jest cel tej inwestycji. Wspólnym celem zarówno mieszkańców jak i Władz gminy jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa i możliwie najlepszych warunków życia.
Mieszkańcy pragną też dowiedzieć się, w jakim trybie pozyskiwane będą grunty pod budowę ulicy oraz oczekują jednoznacznej informacji jak będzie wyglądała kwestia odszkodowań za zajęty pod budowę drogi grunt wraz ze znajdującą się na nim infrastrukturą.
Wiemy, że projekt jest już zaawansowany, ale z informacji projektantów wynika, iż widzą oni możliwość dopasowania projektu do postulatów mieszkańców zwłaszcza, iż kierują nimi wyżej wspomniane względy. Jesteśmy przekonani, że zarówno Pan Burmistrz jak i podległe mu służby podzielą nasz pogląd.


Z poważaniem


Mieszkańcy Jastrzębia
Nasze Jastrzębie
Awatar użytkownika
jarema
 
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 6:18 pm
Lokalizacja: Jastrzębie

Pismo do Burmistrza w sprawie przebudowy ulicy P.L.

Postautor: mag » sob gru 05, 2009 12:19 pm

Dobrze napisane, tylko czy poskutkuje
mag
 
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 07, 2009 12:08 pm
Lokalizacja: Jastrzębie

Postautor: amasoft » śr mar 03, 2010 1:41 am

Sory, że odkopię, ale pewnie kilka osób pamięta komunikację PKS na ulicy Ptaków Leśnych i frekwencję tego połączenia... Ja z tego korzystałem, bowiem przystanek miałem pod samym domem. :D
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec


Wróć do Podforum Jastrzębie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość