Strona 1 z 1

Jastrzębie: palenie w piecu oponami i plastikiem

Post: pt wrz 25, 2009 7:37 pm
autor: Przemek
Witam,

W jednym z domostw w sąsiedztwie skrzyżowania Ptasiej Leśnej i Leśnych Ziół któryś z pomysłowych mieszkańców wykorzystuje do ogrzewania energię spalania gumy i plastiku. W okolicy roznosi się przeraźliwie śmierdzący i prawdopodobnie toksyczny smog.

Pani Sołtys, czy możemy temu jakoś wspólnie się przyjrzeć?
Po wczorajszym pobycie w ogrodzie do dzisiaj boli mnie głowa i do dziś czuje ten swąd w ustach - przepraszam, że tak to obrazuję, ale na pewno jest to coś toksycznego to nie ulega wątpliwości.
Wiem, od sąsiadów, że niektórzy wykorzystują do opalania różne świństwa, ale może ktoś nie zdaje sobie sprawy, że truje innych, w końcu mieszkają tu dzieci i my dorośli także. Czy mamy czekać, aż zaczniemy to odczuwać w sposób bardziej drastyczny. Bardzo proszę o przyjrzenie się tej sprawie a może już Pani coś o tym wie.

Pozdrawiam serdecznie

Post: czw paź 01, 2009 3:00 pm
autor: jarema
To raczej nie sprawa do "sasiędzkiego przyglądania", takie incydenty trzeba zgłaszać do straży miejskiej lub policji. Za zatruwanie środowiska są wysokie kary.

Jastrzębie: palenie w piecu oponami i plastikiem

Post: śr paź 07, 2009 12:21 pm
autor: mag
Nie sądzę ,aby ktoś w tej okolicy palił przede wszystkim w piecu od tego ma gaz ziemny. A tak po za tym nie przeszkadza Panu palenie ogniska, a może grilla -też śmierdzi.Może należałoby się wyprowadzić do miasta, a nie mieszkac na wsi. Pozdrawiam Panie Przemku

Post: śr paź 07, 2009 1:52 pm
autor: jarema
Racja, nikt o zdrowych zmysłach nie pali w swoim piecu/kominku gumy i plastiku.