SZOK I ROZCZAROWANIE

TV Piaseczno Piaseczyńska Telewizja Internetowa. Podforum dedykowane piaseczyńskiej telewizji internetowej iTVPiaseczno. Będą tutaj umieszczane informacje o nowych reportażach. Czekamy również na Wasze sugestie i komentarze, co chcielibyście obejrzeć w iTV PIASECZNO.

Moderatorzy: tvpiaseczno, GTW

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: tvpiaseczno » wt cze 19, 2012 3:49 pm

Dyr. Pyszyńska przegrała konkurs na dyrektora szkoły. Od nowego roku szkolnego będzie nowy dyrektor wybrany w konkursie zorganizowanym przez Urząd Gminy. Przysłowie mówi, że nie zmienia się zwycięzców, ale nie w Gminie Piaseczno. Tak wygląda POtrzeba zmian wg naszych władz.

Arogancja i nieliczenie się władzy z rodzicami uczniów SP2 sięgnęła zenitu.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: Kucyk » wt cze 19, 2012 5:06 pm

A czy ktoś POmocny mógłby mi wytłumaczyć czemu sprawa budzi takie emocje. Pytam, POnieważ jakoś nie chcę mi się wierzyć że jedynie o merytoryczną kwestię chodzi...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Koniec dyr. Pyszyńskiej w SP2

Postautor: tvpiaseczno » śr cze 20, 2012 12:37 am

Reportaż przygotowany przez ekipę iTV Piaseczno.
http://www.itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1254

Obrazek
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: stentonik » śr cze 20, 2012 6:02 am

Ktoś może mi przedstawić o co chodzi konkretnie? Jakie argumenty miała gmina aby pozbyć się dyrektorki? Bo z reportażu nie wynika nic konkretnego, oprócz żalu, pretensji i oburzenia. Czemu tak się stało?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: anuleksa » śr cze 20, 2012 6:24 am

Argumentem zapewne jest powiązanie rodzinne lub inna forma znajomości ( dymanie wykluczam ze względów estetyczno-wiekowych )
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: argrabi » śr cze 20, 2012 7:50 am

Miałem krótki, minutowy kontakt z p. Dyrektor. I nie wspominam tego zbyt dobrze.. Na szczęście wsparcie otrzymałem od jednaj z p. vice.

stentonik pisze:Ktoś może mi przedstawić o co chodzi konkretnie? Jakie argumenty miała gmina aby pozbyć się dyrektorki? Bo z reportażu nie wynika nic konkretnego, oprócz żalu, pretensji i oburzenia. Czemu tak się stało?


No właśnie, to powinno być celem reportażu.. A ITV te żale, pretensje i oburzenia dodatkowo akcentuje...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: Kucyk » śr cze 20, 2012 8:33 am

Dlatego też zapytałem kogoś z zewnątrz: o szo chosi? bo niestety spodziewam się że znów dam się nabrać na "Skandal - brutalne pobicie dyrektorki!"...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: wdolinski » śr cze 20, 2012 8:43 am

stentonik pisze:Ktoś może mi przedstawić o co chodzi konkretnie?


Przyglądając się z boku słyszałem wiele żali rodziców i dzieciaków na decyzję odwołania dyrektorki szkoły, podobno najlepszej w okolicy. że taka decyzja będzie podjęta mówiło się o tym od kilku miesięcy. Władza zrobiła pozory normalności, ogłosiła konkurs i wybrała odpowiedniego kandydata dla siebie nie licząc się zupełnie z opinią rodziców bo dzieci wiadomo, jak ryby głosu nie mają, chyba, że mówią do kamery. Nie rozumiem tylko dlaczego rodzice nie próbowali szukać pomocy u absolwentów tej szkoły jak £ukasz Krawczyński czy Daniel Putkiewicz? Albo u swojej radnej Magdaleny Wożniak, tak bardzo ostatnio przeżywającą pierdolnik w ogródku jordanowskim i nie moc w jego usunięciu. Ale prawdopodobnie rodzice tego nie zrobili nie wierząc w dobre intencje włodarzy, znieczulonych całkowicie na sprawy mieszkańców. Nie mogę się zdzwonić z przewodniczącym rady rodziców znanym z forum Grzegorzem Szestowickim, by mu powiedzieć o tym wątku bo napewno ciekawa by była jego wersja.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: stentonik » śr cze 20, 2012 1:23 pm

No tak, ale wiecie w ogóle jakie są "zarzuty" na panią dyrektor? Bo podobno wykazała się niegospodarnością (tak słyszałem) tylko nigdzie nie mówią na czym ona (ta niegospodarność) polegała konkretnie. Rozumiem, że chodzi o niegospodarność w skali ogólnej i na tle innych szkół w powiecie, bo sama szkoła w Zalesiu ma się podobno fantastycznie. Z tego co się orientuję to np w szkole pdst nr5 swego czasu były problemy z papierem do drukarek albo w zimowe dni gaszono na czas lekcji światło na korytarzach w ramach oszczędności, o zrzutkach rodziców na upominki dla dzieciaków z czerwonym paskiem na koniec roku nie wspomnę. A w dwójce z tego co dzieciaki mówią w reportażu, mają mnóstwo wycieczek, zielone szkoły itd...Obie szkoły dotowane przez państwo, zapewne kwoty dzielone stosownie do wielkości szkoły czy tez ilości uczniów/klas/nauczycieli, a jednak różnica jest kolosalna. Może mi to ktoś wyłuszczyć?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

SZOK I ROZCZAROWANIE

Postautor: wdolinski » śr cze 20, 2012 1:46 pm

Może mi to ktoś wyłuszczyć?


Cierpliwości, byliśmy dziś jeszcze raz w szkole z kamerą.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kucyk » śr cze 20, 2012 6:14 pm

Woytazo, nie interesuje mnie że byliście w szkole z kamerą. Ja chciałbym zrozumieć o co w tym zamieszaniu chodzi. Chociażby napisz Kolego swoją wersję zdarzeń.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: wdolinski » śr cze 20, 2012 6:23 pm

Kucyk pisze:Chociażby napisz Kolego swoją wersję zdarzeń.


Nie mogę się wychylać przed szereg z takimi wiadomościami, wywiad ma być w ITV i napewno Kolega mnie zrozumie w tej kwestii. Napiszę tylko, że wypowiedż pani dyrektor Krauzówki wzruszyła mnie bardziej jak łzy lodziary Sawickiej niejednego peowca.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: wdolinski » śr cze 20, 2012 6:49 pm

woytazo pisze:
Kucyk pisze:Chociażby napisz Kolego swoją wersję zdarzeń.


Nie mogę się wychylać przed szereg z takimi wiadomościami, wywiad ma być w ITV i napewno Kolega mnie zrozumie w tej kwestii. Napiszę tylko, że wypowiedż pani dyrektor Krauzówki wzruszyła mnie bardziej jak łzy lodziary Sawickiej niejednego peowca.


Kolego Kucyk po chwili zastanowienia z szacunku dla Twojej osoby, który jestem Ci winien z wiadomego powodu chciałbym dopisać, że to co tam usłyszałem jest dla mnie nie normalne, niezrozumiałe i nie wiem po co robione. Do kamery wypowiedziało się kilkadziesiąt osób, nikt nie odmówił swojej wypowiedzi, niektórzy sami wręcz podchodzili. Nie było ani jednej osoby, która by coś negatywnego powiedziała o dyrektorce. Szkoła jest pod względem wyników jedną z najlepszych jak nie najlepsza w powiecie. Ogromna praca jest wykonywana w klasach integracyjnych, językowych co się ujawnia w konkursach i wynikach egzaminów klas szóstych. Pytasz o moje zdanie to odpowiadam, że dyrektorka jest niewygodna dla naszych władz, które kochają porażki. Rodzice się boją, co będzie z poziomem nauczania ich dzieci w przyszłości. Inną wersję prawdopodobnie przeczytasz w piątek w niezależnej od ITV a zależnej władzy makulaturze ogólnodostepnej. Mariusz specjalnie dla Ciebie przyspiesza prace montażowe, przynajmniej to mi obiecał.
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2012 6:52 pm przez wdolinski, łącznie zmieniany 2 razy
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: tvpiaseczno » śr cze 20, 2012 6:51 pm

W przygotowaniu wywiad z dyr. Pyszyńską. Myślę, że wiele się wyjaśni.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » śr cze 20, 2012 7:01 pm

He, ciekawym jestem czy do kamery ktoś się wypowiedział z tej drugiej strony pani Pyszyńskiej...
No co się tak na mój post gapicie - chcemy obiektywnej informacji?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Następna

Wróć do iTV PIASECZNO Piaseczyńska Telewizja Internetowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości