Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 10:47 am

via pisze:Trochę poszydzę teraz, ale się spytam ... z czego dokładnie ? Z kina, może z parku, czy też z publicznego przedszkola ? jakieś inne propozycje ? Uprzedzę odrazu ... wspomniana wyżej ulica Puławska jest drogą krajową


miasto to nie tylko park, kino ... to równiez słuzby porzadkowe, szkoły, przedszkola.
Z parku korzystam pomimo tego iz wyglada jak wygląda, ze szkoły korzysta moja córka, z przedszkola panstwowego nie korzystam bo niestety nie spełniam wszystkich warunków. Córka jest koszykarka w gosirze, nie płace za to złotówki, obozy sa dofinansywane z gminy wiec kosztują smieszne pieniadze. Via na dobrą sprawe jak sie człowek uprze to nic nie znajdzie, z drugiej strony można by znalexc wiele. oczywiścieze to wszystko to jest kropla w morzu potrzeb i tutaj znowu rozbijamy sie o mur jakim jest kiepskie zarzadzanie kasą.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr paź 07, 2009 10:48 am

kamilltee pisze:nalezy płacić podatki tam gdzie jest "ośrodek życiowy".


w takim razie jak oreślić "ośrodek życiowy" kiedy twój czas jest rozbity pomiędzy 3 miejsca ??

kamilltee pisze:Co najbardziej zabawne - w kolejnych postach piszesz o autobusie 709 - że gmina nie ma pieniędzy. Nie ma pieniędzy bo TY płacisz podatki w Pcimiu, a na dodatek nie chcesz mówić o pieniądzach - bo o pieniądzach się nie rozmawia


a czy gdzieś napisałam że nie płacę podaktów w Piasecznie ??? wczytaj się dokłądnie (mnie to ubawiło ) Nie wypowiadam sie na ten temat bo nie lubie mówić o kasie i tyle. i to czy płacę podatki tu czy nie to moja sprawa ? i nic Ci do tego.

mogę tylko napisac, że popieram stanowisko osób tu się wypowaidających, że jak się nie płaci podatków w konkretnym miejscu to nie krytykuje sie władz.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » śr paź 07, 2009 10:51 am

Dokładnie. Z czego ja tu korzystam? Z niczego, bo nic Piaseczno nie oferuje.

Miejsc w przedszkolach nie ma. Komunikacja fatalna. Drogi dziurawe. Chodników brak. Tu nawet nie ma gdzie wyjść na spacer. Przestrzeni publicznej brak, brak zieleni, parków, brak jakichkolwiek ofert spędzania czasu.
Przedszkole prywatne (drogie jak cholera), LuxMED (Medincus lub inna sieć medyczna) zamiast państwowej służby zdrowia, fitness i basen z którego korzystam prywatny (Tuan).

Kompletny brak wizji, jak Piaseczno będzie wyglądać za 2 lata, za 5 lat, za 10 lat - może się przekonam że warto tu się zameldować mimo przejściowych trudności. Coraz to nowe bloki powstają (Plaza, "Mordor" Multihekku na 800 lokali i grubo ponad tysiąc aut) pomiędzy niską zabudową i każdy ma gdzieś że dane miejsce zakorkuje się na amen. Korki z roku na rok gorsze. A gdzie tramwaj? Gdzie MISTER? A może obiecywane przez radnych metro? Ile drzew posadzono w 2009 roku? Ile kilometrów ścieżek rowerowych powstało?
Gdzie się podziewa te 275 milionów?
Jakich inwestorów (nie mówię o deweloperach) ściągnięto tu w ostanich, powiedzmy, 2 latach?

A co powiecie na sprawy sądowe urzędników Wydziału Architektury (Mutlihekk) albo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (osiedle Słowicza)?

Chętnie bym się utożsamiał z Piasecznem i płacił tu podatki, gdyby Piaseczno było tego warte. Na razie to coraz bardziej zatłoczona sypialnia W-wy i nic więcej.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 10:51 am

kamilltee pisze:nalezy płacić podatki tam gdzie jest "ośrodek życiowy".

kolejne okreslenie z [cenzura], za przeproszeniem. Jaka jest definicja wg US, "ośrodka życiowego"?
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kamilltee » śr paź 07, 2009 10:52 am

w tej dyskusji powinniśmy wyraźnie mówić:

czy płace podatki TU i narzekam
czy płacę podatki gdzie indziej i narzekam


to zmienia zasadniczo kontekst :)
kamilltee
 
Posty: 52
Rejestracja: wt lip 29, 2008 5:15 pm

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 10:56 am

Tulipano_0602 pisze:Kompletny brak wizji, jak Piaseczno będzie wyglądać za 2 lata, za 5 lat, za 10 lat - może się przekonam że warto tu się zameldować mimo przejściowych trudności. Coraz to nowe bloki powstają (Plaza, "Mordor" Multihekku na 800 lokali i grubo ponad tysiąc aut) pomiędzy niską zabudową i każdy ma gdzieś że dane miejsce zakorkuje się na amen. Korki z roku na rok gorsze. A gdzie tramwaj? Gdzie MISTER? A może obiecywane przez radnych metro? Ile drzew posadzono w 2009 roku? Ile kilometrów ścieżek rowerowych powstało?
Gdzie się podziewa te 275 milionów?
Jakich inwestorów (nie mówię o deweloperach) ściągnięto tu w ostanich, powiedzmy, 2 latach?


nawet mój lokalny patriotyzm nie jest w stanie z tym polemizować :(
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr paź 07, 2009 10:57 am

kamilltee pisze:w tej dyskusji powinniśmy wyraźnie mówić:


a dlaczego ??? Niech ludzie napiszą to co myślą,
Szczególnie jeśli (podobno) zaglądają tu urzędnicy (choś podejrzewam że w troche innym celu niż sadowanie opinii wyborców )
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 10:59 am

kamilltee pisze:w tej dyskusji powinniśmy wyraźnie mówić:

czy płace podatki TU i narzekam
czy płacę podatki gdzie indziej i narzekam


to zmienia zasadniczo kontekst


czy żeby ponarzekac na kijowe warunki w miescie i hotelu który wynajmuje mi firma, musze płacic w tym miescie podatki?
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr paź 07, 2009 11:00 am

teqilaa pisze:czy żeby ponarzekac na kijowe warunki w miescie i hotelu który wynajmuje mi firma, musze płacic w tym miescie podatki?


wygląda na to ze teraz to juz wszystko musisz :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 11:09 am

ola pisze:wygląda na to ze teraz to juz wszystko musisz

jesli ktos decyduje sie przeprowadzic tutaj z rodzina, powody mnie nie obchodza, to uważam że powinien tutaj placic podatki. Wyznacznik miesjca zameldowania zawsze był dla mnie idiotyzmem. Bo miało sie to czesto nijak do rzeczywistosci.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » śr paź 07, 2009 11:10 am

Nawet takie drobiazgi.
Zrobiono kawałek Puławskiej przy Auchan i wiadukt (dlaczego dopiero teraz, wiadukt miało zrobić Auchan 14 lat temu), ale nie posadzono ani jednego drzewka. Jest fragment ładnego chodnika i ścieżki rowerowej przy Puławskiej. Idąc w kierunku Piaseczna spaceruje się jak przy autostradzie. Dlaczego nie odgraniczono chodnika od drogi szpalerem drzew? Za parę lat zrobiłoby się przyjemniej.

Albo zmusić takiego dewelopera czy innego inwestora, by sadził drzewa. Może można zmienić tak plan zagospodarowania, że na każde 50m2 wybudowanych mieszkań musi być zasadzone na terenie działki jedno min. 2-metrowe drzewo? Raz - za parę lat byłoby bardziej zielono, dwa - ograniczyłoby rozmiar bloków bo drzew na takiej działce zmieści się określona ilość i nie więcej (więc ogranicza się też metraż bloku i zamiast 800 lokali mamy 400 czy 200).

Każdy z urzędników ma głęboko w d... czy Piaseczno będzie przyjemnym miejscem czy może wyglądało jak kupa. Na razie coraz bliżej kupy.
Ile jest miejsc w Piasecznie gdzie przyjemnie jest wyjść na spacer?


Planu zagospodarowania się nie zmienia od lat, bo to jest wygodne urzędnikom.

Za chwilę będą budowlai S2 w poprzek Puławskiej i na jakiś czas z 3 pasów zrobi się jeden. Co w tej sprawie zrobili urzędnicy, czy mają jakiś plan działań by umożliwić mieszkańcom dojazd do pracy?


A gdzie mieszka Starosta Piaseczna? Czy aby nie w Konstancinie?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: teqilaa » śr paź 07, 2009 11:13 am

ja akurat jestem przeciwniczka sadzania drzew przy drodze, mało to bezpieczne, jesli juz ktos chce zieleni to dobrze zdaja egazamin żywopłoty.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr paź 07, 2009 11:58 am

teqilaa pisze:i tutaj znowu rozbijamy sie o mur jakim jest kiepskie zarzadzanie kasą.


Dokładnie tak.

Piaseczno ma budżet dziesięciokrotnie większy niż przeciętna, podobnych rozmiarów gmina.
Pytanie jest więc takie ile jeszcze pieniędzy potrzeba aby starczyło na podstawowe rzeczy, które w tych innych gminach są ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » śr paź 07, 2009 12:16 pm

Ola, Piotrek po mistrzowsku odwróciliscie kota ogonem. Najłatwiej poczuc sie urażonym "za przyjesdność" i owiniać tubylców. Nie wierzę, że nie zrozumieliście.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: via » śr paź 07, 2009 12:21 pm

stentonik pisze:Ola, Piotrek po mistrzowsku odwróciliscie kota ogonem. Najłatwiej poczuc sie urażonym "za przyjesdność" i owiniać tubylców. Nie wierzę, że nie zrozumieliście.


O..nie nie nie... wszysto sprowadza się do jednego. Do kwestii jaką poruszyłem na samym początku dyskusji. Czy apel jest po to aby poprawić sytuację w gminie, czy po to aby skłócić ludzi (wskazać winnych). Uważam, że nawet ściągnięcie tych pieniędzy nie poprawi sytuacji w gminie. Jak również to, że skoro się już tu mieszka to wypada tu płacić.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że taki apel ma odwrócić uwagę od problemu, a nie cokolwiek rozwiązać. I tu jest pies pogrzebany ;)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość