Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Postautor: stentonik » pn paź 05, 2009 10:03 pm

To ja troche z innej beczki.

Dawno temu, w czasach kiedy "być" znaczyło wiecej niż "mieć" a słowo patriotyzm miało wiekszy zasięg niz chociażby dzisiejszy tzw lokalny, o którym zaznaczę w naszej dyskusji nie ma absolutnie (niestety) mowy, było łatwiej. Ten co miał sklep spozywczy a nie ząłatwił cukru na meline bo nie chciał mając na wzgledzie tylko swoje sprawy, bimbru na mecie nie mógł już kupić w wieczorną niedzielę gdyby miał potrzebę a i szacunkiem sasiadów cieszyc sie też nie mógł. I to było dobre.

Teraz robi sie zakupy w Warszawie a psioczy na piaseczyński handel, podatki zostawia się gdzies w Polsce a domaga się lepszych dróg i prostych chodników w Piasecznie. Wkurza mnie kiedy czytam na forach, " smierdzi latem z oczyszczalni, już nie mogę tu wytrzymac, wszędzie syf, park zarosnięty, Puławska w korkach a na bazarku kapie na głowę zróbcie coś z tym bo tu sie nie da mieszkać" i okazuje się, że to jaśnie hrabianka z osiedla "Pólko", która nawet nie kojarzy gdzie jest centrum miasta a stawy Pólko przy których mieszka to dla niej pozostałości po pralodowcu skandynawskim.

Aaa, dla wyjasnienia tego trudnego słowa o którym wsppomniałem wczesniej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyzm i http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyzm_lokalny

Z patriotycznym pozdrowieniem, Grzesiek
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: looky » pn paź 05, 2009 11:34 pm

Brakowało mi słów w których mógłbym się wypowiedzieć, ale w pełni podpisuję się pod tym co napisał Grzesiek.
Nie raz zdarzało mi się słyszeć od (z całym szacunkiem) przyjezdnych (i nie chodzi o osoby z forum), że to jest źle, tamto niedobrze.
Pytałem się - a czemu nie masz rejestracji WPI na samochodzie?
A bo wiesz - jestem zameldowany gdzie indziej, bo tam jest taniej z ubezpieczniem i wogóle...
Nie mam nic przeciwko temu, absolutnie. Po prostu tak jak napisał to Grzesiu : "jaśnie hrabianka/hrabia z osiedla "Pólko", która nawet nie kojarzy gdzie jest centrum miasta"....
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: iza » pn paź 05, 2009 11:45 pm

stentonik pisze:Teraz robi sie zakupy w Warszawie a psioczy na piaseczyński handel, podatki zostawia się gdzies w Polsce a domaga się lepszych dróg i prostych chodników w Piasecznie. Wkurza mnie kiedy czytam na forach, " smierdzi latem z oczyszczalni, już nie mogę tu wytrzymac, wszędzie syf, park zarosnięty, Puławska w korkach a na bazarku kapie na głowę zróbcie coś z tym bo tu sie nie da mieszkać" i okazuje się, że to jaśnie hrabianka z osiedla "Pólko", która nawet nie kojarzy gdzie jest centrum miasta a stawy Pólko przy których mieszka to dla niej pozostałości po pralodowcu skandynawskim.

Podpisuję się pod tym obiema rękoma :) Jeżeli ktoś narzeka, to niech narzeka na okolice, gdzie jest zameldowany i gdzie płaci podatki. Jeżeli tutaj nie płaci podatków i nie ma ochoty na zameldowanie, to nie powinien wymagać czegokolwiek od urzędników. Skoro mieszkamy tutaj, to zachowajmy chociaż odrobinę przyzwoitości i jeżeli nie mamy ochoty na zameldowanie się, to skoro korzystamy z dóbr tego regionu, to chociaż płaćmy tutaj podatki.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » wt paź 06, 2009 7:09 am

Czyli rozumiem, że popieracie tezę iż niewiele w Piasecznie robiono i niewiele się robi ponieważ przyjezdni nie płacą tutaj podatków w związku z czym na wszystko brakuje ? że lokalne władze nic zrobić nie mogły i nadal nie mogą ponieważ nie ma pieniędzy, a jak wiadomo... z pustego to i Salomon nie naleje. Uważacie, też że należy ich wybrać na kolejną kadencję ponieważ to nie oni zawinili tylko ludność napływowa ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: iza » wt paź 06, 2009 7:26 am

via pisze:Uważacie, też że należy ich wybrać na kolejną kadencję ponieważ to nie oni zawinili tylko ludność napływowa ?

Obecni rządzący nie zasługują na kolejną kadencję, ponieważ nie potrafią wykorzystywać środków w budżecie, na to co interesuje mieszkańców. Obecni samorządowcy nie potrafią czytać i słuchać mieszkańców, więc po co na nich głosować przy kolejnych wyborach? Na pewno nie oddam swojego głosu na nikogo, kto obecnie rządzi. Nie zmienia to faktu, że każda osoba, która korzysta z dóbr tego regionu, powinna płacić tutaj podatki.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt paź 06, 2009 9:10 am

via pisze:że lokalne władze nic zrobić nie mogły i nadal nie mogą ponieważ nie ma pieniędzy, a jak wiadomo... z pustego to i Salomon nie naleje. Uważacie, też że należy ich wybrać na kolejną kadencję ponieważ to nie oni zawinili tylko ludność napływowa ?



hahaha dobre

ps. ja nie namawiam na płacenie podatków gdzie indziej, tylko coś mi się robi jak ktoś próbuje wchodzić bucirami z moje życie. Płace podatki gdzie chcę, i nikomu nic do tego. I uważam że jak nie płacę podaktów w danej grupie to nie madrze się o jej władzach itp. Ale nie zamierzam być z tego rozliczana, tylko dlatego że jestem napływowa.

iza pisze:Skoro mieszkamy tutaj, to zachowajmy chociaż odrobinę
przyzwoitości i jeżeli nie mamy ochoty na zameldowanie się, to skoro korzystamy z dóbr tego regionu, to chociaż płaćmy tutaj podatki.
_________________


a to jest Twoja miara przyzwoitości ???? nie trzeba być zameldowanym i jeżdzić samochodem na numerach WPI aby płacic podatki na terenie Piaseczna
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » wt paź 06, 2009 9:18 am

iza pisze:Nie zmienia to faktu, że każda osoba, która korzysta z dóbr tego regionu, powinna płacić tutaj podatki.



Gdyby tak chcieć wszystko skrupulatnie rozliczać, to trzeba by chyba sporą część podatków zostawić w Warszawie. W końcu spora część mieszkańców korzysta w dużej mierze z tamtejszych "dóbr".
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt paź 06, 2009 9:58 am

via pisze:Gdyby tak chcieć wszystko skrupulatnie rozliczać, to trzeba by chyba sporą część podatków zostawić w Warszawie. W końcu spora część mieszkańców korzysta w dużej mierze z tamtejszych "dóbr".


miedzy innymi z komunikacji miejskiej, do której tak niechętnie dopłaca nasza gmina, i przez co bywały problemy z 709.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: teresa » wt paź 06, 2009 10:34 am

Nikogo nie przekonuję i każdy robi to na co ma ochotę. Jedynie wyrażam swoją opinię, że powinniśmy płacić podatki w miejscowości w której mieszkamy, a nie z której pochodzimy. Pozdrawiam Was :)
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt paź 06, 2009 11:35 am

teresa pisze: powinniśmy płacić podatki


i znów to samo, powinnismy albo nie

Ustawodawca dał nam wybór i nie narzucił co powinniśmy z czego nie. Na całe szczęście odeszliśmy od wizji państwa policyjnego oraz od nazkazow i zakazó.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: teresa » wt paź 06, 2009 12:12 pm

ola pisze:i znów to samo, powinnismy albo nie

Jesteś podatnikiem, więc płacisz podatki - gdzie Ty żyjesz, że nie płacisz podatków? :roll:
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt paź 06, 2009 12:20 pm

teresa pisze:Jesteś podatnikiem, więc płacisz podatki - gdzie Ty żyjesz, że nie płacisz podatków?


przykład wybiórczego czytania i łapania za słówka
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » wt paź 06, 2009 12:28 pm

Proszę bardzo... ranking samorządów 2009 w Rzeczpospolitej.....

http://www.rp.pl/artykul/332094.html

polecam załącznik 22.pdf (http://grafik.rp.pl/grafika2/338888)

Kolumna 'dochody własne' oraz 'liczba mieszkańców'. Jeżeli gmina Piaseczno z największymi dochodami znajduje się na 49 miejscu to chyba o czymś świadczy.

O ile jeszcze musiałby urosnąć budżet gminy abyśmy odczuli poprawę ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt paź 06, 2009 12:40 pm

a co z osobami, kóre mieszkają w Piasecznie (i wracają tu tylko na noc) spędzają wolne chwile poza Piasecznem np. w okolicznym Pruszkowie, a pracuje w Warszawie (gdzie ich dzieci chodza do przedszkola i szkoły )???

i co gdzie więcej korzystają w dóbr jakie oferuje im gmina ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: teresa » wt paź 06, 2009 12:46 pm

ola pisze:przykład wybiórczego czytania i łapania za słówka

Zauważyłam, że to Ty łapiesz za słówka i wyrywasz słowa z kontekstu zdań np:
ola pisze:
teresa pisze: powinniśmy płacić podatki

i znów to samo, powinnismy albo nie


via pisze:Proszę bardzo... ranking samorządów 2009 w Rzeczpospolitej
http://www.rp.pl/artykul/332094.html

Nareszcie przedstawiacie jakieś konkrety i na pewno poczytam :)
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron