Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » pt paź 02, 2009 4:41 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: via » pt paź 02, 2009 5:03 pm

"Wpłyniesz na poziom ochrony parków..." itd itd...wszystko będzie czego teraz nie ma.

Jakoś to do mnie nie trafia.

Znam wiele mniejszych niż Piaseczno miast, nawet na tzw "ścianie wschodniej" gdzie bezrobocie sięga 20 %, które mają zadbany, oświetlony park. Piaseczno się takiego nie doczekało i doczekać nie może bo mieszkają tu ludzie którzy się nie zameldowali i to wszystko przez nich.

Sory.... trochę mi to przypomina strategię jaką przyjął PIS czyli walkę z "układem". Czymś czego nikt nie widział, a co jest powodem całego zła. Tu podobnie... całą swoją nieudolność lokalne władze próbują zrzucić na tych "złych". To przez nich.... brakuje pieniędzy na parki, drogi, chodniki itp. To jak Piaseczno sobie radziło jak było 20 tysięcznym miasteczkiem i wszyscy byli zameldowani ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » pt paź 02, 2009 5:14 pm

Piotrek, to jest apel Starosty i jest skierowany do mieszkańców całego powiatu piaseczyńskiego (gminy: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin, Prażmów, Tarczyn), tak więc swoim zasięgiem nie obejmuje jedynie Piaseczna i spraw tego miasta. Swoją drogą Burmistrzowie i Wójtowie, również powinni przyłączyć się do apelu Starosty!

Popieram wszelkie apele urzędników o płacenie podatków w miejscu, gdzie mieszkają podatnicy. Dużo osób mieszka w tym regionie, a niestety swoje podatki płaci w miejscowości, z której pochodzą. Wszyscy oczekujemy lepszych standardów życia w naszym regionie, a większość z tych osób wspiera swoimi podatkami miejscowości, z których przyjechało do Piaseczna. Skoro oczekujemy, to również płaćmy podatki tu, gdzie mieszkamy!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: via » sob paź 03, 2009 6:31 am

Piotrek, to jest apel Starosty i jest skierowany do mieszkańców całego powiatu piaseczyńskiego (gminy: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin, Prażmów, Tarczyn), tak więc swoim zasięgiem nie obejmuje jedynie Piaseczna i spraw tego miasta.


Czy to znaczy, że w takim razie nie powinienem się w tym temacie wypowiadać, bo mnie interesuje tylko Piaseczno ? A może Piaseczna to nie dotyczy, bo tu jest wszystko w najlepszym porządku ?

Martin pisze:Swoją drogą Burmistrzowie i Wójtowie, również powinni przyłączyć się do apelu Starosty!


Polityczna poprawność aż do bólu :mrgreen:

Martin pisze:apele urzędników o płacenie podatków w miejscu, gdzie mieszkamy. Dużo osób mieszka w tym regionie, a niestety swoje podatki płaci w miejscowości, z której pochodzą.


Przekaz apelu zrozumiałem :mrgreen: Nie musisz wyjaśniać.

Ale mi chodzi o coś innego...Zwróciłem uwagę czy to aby nie jest odwracanie uwagi od problemu. Czy tych "podatkowych" pieniędzy jest za mało na podstawowe rzeczy ? Czy może problem leży w złym zarządzaniu ?

Wierzysz Martin w to, że Piaseczno "nie dorobiło" się normalnego, ładnego, w nocy oświetlonego parku przez to że ludzie nie chcą się meldować ?
To jak sobie z tym radzą miasta, których problem migracji nie dotyczy ? Tam... to jest dopiero masakra... urzędnicy nie mają na kogo zwalać winy i muszą się wywiązywać ze wszystkiego... przerąbane ;)
Dlaczego tam może być ładny park, może być kino, a państwowe świeckie uroczystości nie muszą się grzecznościowo odbywać w domu parafialnym ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: tvpiaseczno » sob paź 03, 2009 7:58 pm

W iTV Piaseczno ten temat był już poruszony w zeszłym roku (marzec) w rozmowie ze skarbnikiem Gminy Piaseczno oraz z naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Piasecznie.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » ndz paź 04, 2009 10:14 pm

Piotrek (via), nie było mnie kilka dni w Piasecznie, więc nie odpisywałem, ale jak tylko powrócę do piaseczyńskiej rzeczywistości, to odpowiem na Twoją wypowiedź.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » ndz paź 04, 2009 10:46 pm

Ja też uważam że to że ludzie nie meldują się w Piasecznie jest wymówką urzędników, którzy wszystko robią pod publiczkę i zastanawiają się tylko jak wypromować siebie i zapewnić sobie stołek na następne kilka lat

£adnie przehandlowali większość terenów na których powinny powstać ogródki jordanowskie dla dzieci a nie kolejne osiedle

Piaseczno staje się blokowiskiem jakim jest Ursynów. Gdyby nie bliskość Zalesia i Górek Szymona nie byłoby praktycznie miejsc zielonych. Co do wyglądu Parku się nie wypowiadam, bo to jest poniżej poziomu, aby miejsce z takim potencjałem nie było oświetlone i było meliną

Sama mogę wskazać kilka miejscowości, w których Starostwo posiada mniejsze wpływy w podatków niż w Piasecznie a park wygląda olśniewająco i miasto aż lśni..

ale 1 problem władzą musi się chcieć, a nie tylko dbanie o własne stołki i urządzanie kampanii już dziś
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » ndz paź 04, 2009 11:30 pm

ola pisze:Ja też uważam że to że ludzie nie meldują się w Piasecznie jest wymówką urzędników, którzy wszystko robią pod publiczkę i zastanawiają się tylko jak wypromować siebie i zapewnić sobie stołek na następne kilka lat


Apel brzmi: P£Ać PODATKI TU GDZIE MIESZKASZ i jak większość wie, nie trzeba być zameldowanym np: w Piasecznie, aby płacić podatki w Piasecznie. Wypełnia się NIP 3 i zmienia się tylko właściwość Urzędu Skarbowego (dla tych, którzy mają meldunek stały w innym powiecie). Tak więc, wystarczy zgłosić do Urzędu Skarbowego zmianę miejsca zamieszkania i podlega się najbliższemu US. Uważam, że nie wymaga to wiele zachodu a podatki idą do gminy, w której faktycznie mieszkamy.

Więcej od siebie napiszę później....
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » ndz paź 04, 2009 11:35 pm

To jak sobie z tym radzą miasta, których problem migracji nie dotyczy ? Tam... to jest dopiero masakra... urzędnicy nie mają na kogo zwalać winy i muszą się wywiązywać ze wszystkiego... przerąbane



pewnie wtedy zwalają to na kryzys gospodarczy :):)

Zresztą czego oczekiwać po politykach, skoro brak im charyzmy i umiejętności w kontaktowaniu się z ludźmi.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: via » pn paź 05, 2009 8:12 am

Martin pisze:Apel brzmi: P£Ać PODATKI TU GDZIE MIESZKASZ i jak większość wie, nie trzeba być zameldowanym np: w Piasecznie, aby płacić podatki w Piasecznie. Wypełnia się NIP 3 i zmienia się tylko właściwość Urzędu Skarbowego (dla tych, którzy mają meldunek stały w innym powiecie). Tak więc, wystarczy zgłosić do Urzędu Skarbowego zmianę miejsca zamieszkania i podlega się najbliższemu US. Uważam, że nie wymaga to wiele zachodu a podatki idą do gminy, w której faktycznie mieszkamy.


Martin łapiesz za słówka ;) Przecież wiesz że nie o to nam chodzi.
Pytanie nie brzmi płacić tu czy nie płacić ale czy to coś zmieni czy nie ?
Bo nam się wydaje że z Piasecznem jest trochę tak jaz z NFZ'em... nie ważne ile pieniędzy wpompujesz, systemu w ten sposób nie uzdrowisz.
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 8:21 am przez via, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: ola » pn paź 05, 2009 8:15 am

via pisze:nie ważne ile pieniędzy wpompujesz, systemu w ten sposób nie uzdrowisz.
_________________


Mam podobne zdanie. Wystarczy spojrzeć ile jest afer z udziełem urzedników i polityków.
Jakoś nie wierze tutejszym rządzącym
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: Martin » pn paź 05, 2009 9:30 am

Piotrek, nie łapię za słówka a staram się rozdzielić trochę tematy, bo z jednej strony nawiązujemy do płacenia podatków tu, gdzie mieszkamy, a z drugiej strony a może przede wszystkim - wyrażacie swoje niezadowolenie z pracy obecnego samorządu. Do tego typu rozmów, powstał ponad rok temu wątek: OPINIA O PRACY SAMORZĄDU. Zachęcam do wyrażenia swojego niezadowolenia we wspomnianym wątku.

Jesteście niezadowoleni z obecnie urzędujących samorządowców i urzędników, tak więc już niedługo będziecie mieli możliwość zmienienia tego - w 2010 roku są wybory samorządowe. Będzie to czas rozliczenia obecnych samorządowców i będziecie mogli dać szanse komuś innemu. Jednak przy ocenie i rozliczaniu urzędników - konieczne jest zameldowanie w tym regionie. Tylko zameldowane osoby - mieszkańcy, mają prawo oddania głosu. Przy płaceniu podatków, nie trzeba być zameldowanym (tak jak wspomniałem w jednej z powyższych wypowiedzi).

żeby nikt sobie nie pomyślał, po moich wypowiedziach, ja również jestem niezadowolony z pracy obecnego samorządu i wywiązywania się z obietnic. Jedyną widoczną inwestycją w Piasecznie i okolicach to KANALIZACJA! Wiele innych tematów jest zapomnianych i to co widać ostatnio w pracy samorządowców - to wewnętrzne i partyjne przepychanki. Również między gminami a powiatem są przepychanki, przez co tracą mieszkańcy i do tej pory nie doczekaliśmy się modernizacji Parku przy Chyliczkowskiej.

Pochodzę z Białej Podlaski (woj. lubelskie) i za każdym razem, jak odwiedzam rodzinne strony, to jestem zaskoczy tym co dotychczas zostało zrobione w tym 60 tys. mieście. Coraz więcej pięknych chodników a przy nich super ławeczki, równe drogi gminne, piękne i zadbane Parki, odnawiane budynki użyteczności publicznej, miasto jest czyste i zadbane, jest Rynek gdzie odbywają się imprezy i koncerty, ulice są oświetlone, są nowe boiska do darmowego użytku przez mieszkańców, jest kino i wiele innych rzeczy, których brakuje mi w Piasecznie. Byłem teraz w moim rodzinnym mieście i kilka zdjęć zamieszczę w wątku: polskie miasta na naszych zdjęciach. Uważam, że Piasecznu szkodzi bliskość Warszawy i przez dostęp do wszystkiego tego, co oferuje nam Stolica - zapomina się o robieniu tego w Piasecznie.

Według mnie, powinniśmy płacić podatki tam gdzie mieszkamy, bez względu na to gdzie jesteśmy zameldowani (jest taka możliwość). Następnie, chcąc rozliczyć samorządowców z ich gospodarności i z odpowiedniego wykorzystania budżetu - powinniśmy pomyśleć o zameldowaniu się w miejscu zamieszkania, aby móc głosować w wyborach samorządowych.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: via » pn paź 05, 2009 9:53 am

Martin pisze:Jesteście niezadowoleni z obecnie urzędujących samorządowców i urzędników, tak więc już niedługo będziecie mieli możliwość zmienienia tego - w 2010 roku są wybory samorządowe.


Jeszcze raz postawię pytanie bo chyba gdzieś umknęło.... Czy tego typu apel nie jest próbą odwrócenia uwagi od nierozwiązanych problemów ? Zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Mi to troszkę pachnie takim właśnie zamiarem.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Postautor: stentonik » pn paź 05, 2009 10:02 am

Podpisuję sie pod tym co napisał Martin. Zawsze było źle, i w czasach przemian, w czasach komuny i teraz. Zawsze było i będzie narzekanie na władzę. Bajdurzenie, że władza i tak nic nie zrobi i że to nie ma sensu , kiedy samemu nie wspiera się w żadnym konkretnym aspekcie własnego podwórka, jest dla mnie irytujące. Mam sąsiada (okazuje się, że wieeelu) , który wiecznie jest niezadowolony z inwestycji ( z parku, z rynku, ostatnio z oczyszczalni bo musiał wywozić szambo pod Grójec). Zameldowany w Piasecznie na wybory nie chodzi bo nie wierzy politykom, pracuje w Warszawie (tam płaci podatki) nawet zakupy w mieście robi sporadycznie, bo ma zawsze nie po drodze do najbliższego sklepu. A do powiedzenia ma najwięcej.
To chyba nie tędy droga, dokądkolwiek miałaby zaprowadzić.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: via » pn paź 05, 2009 1:58 pm

Zmiany to koszty, a na pokrycie kosztów idą pieniądze z podatków.


A gdy i te pieniądze się skończą a zmian nie będzie i władze wynajdą kolejne źródło dodatkowych pieniędzy (jakiekolwiek by ono było) to dalej będziesz nawoływać wspierajcie...wspierajcie... ?

Przy wyborach samorządowych, każdy może ocenić pracę obecnych samorządowców i nie dać im szansy na dalsze funkcjonowanie w Radzie, o burmistrzu nie wspomnę.


Właśnie dlatego się zastanawiam, czy tego typu apel nie jest próbą usprawiedliwiania się i sugerowania że nie ma zmian bo się ludzie nie meldują. A wszystko po to aby zostać jeszcze jedną kadencję.
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 2:21 pm przez via, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości