Partia Kobiet i jej plakat wyborczy

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Partia Kobiet i jej plakat wyborczy

Postautor: Jankes » czw wrz 20, 2007 11:20 am

W czerwcu mieliście Festyn Przystanek Piaseczno, który organizowała Partia Kobiet polskajestkobieta.org. Teraz ta partia startuje do wyborów 2007 i przedstawiła wszystkim bardzo ciekawą formę plakatu:

Obrazek

Wszystko dla przyszłości - nie zajmujemy się tym co było, nie szukamy haków, teczek, układów. To czego pragniemy to bezpiecznej i przewidywalnej przyszłości. Jesteśmy odważne, silne i niezależne. Nagie i prawdziwe. Jesteśmy niewinne, uczciwe - mamy czyste ręce, czyste serca i czyste intencje. Nie wstydzimy się naszej kobiecości. Ubrane czy nagie, nie jesteśmy tylko obiektem seksualnym. Mamy twarze, oczy, myśli i przekonania których potrafimy bronić. Popatrz na nas i zapytaj sam siebie czy nam wierzysz, czy możesz nam zaufać?

CO MYśLICIE O TAKIEJ FORMIE PLAKATU i O SAMEJ PARTII?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Partia Kobiet

Postautor: kameleon » czw wrz 20, 2007 11:26 am

Jankes pisze:CO MYśLICIE O TAKIEJ FORMIE PLAKATU i O SAMEJ PARTII?

Plakat bardzo mi się podoba!!! Jeżeli PO i PiS nie przestaną siebie nawzajem zwalczać i wytykać błędów, to naprawdę przy wyborach pójdę i zagłosuję na te kobiety z Partii Kobiet. Jedyna partia, która nie bawi się w brudną politykę. Trzeba dać im szanse!
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Partia Kobiet

Postautor: nadgob » czw wrz 20, 2007 11:50 am

Plakat ok.
Partia bez szans na poparcie w naszym społeczeństwie sterowanym przez media.
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » czw wrz 20, 2007 12:19 pm

kameleon pisze:Jeżeli PO i PiS nie przestaną siebie nawzajem zwalczać i wytykać błędów, to naprawdę przy wyborach pójdę i zagłosuję na te kobiety z Partii Kobiet.

Sam o tym myślę, czy w związku z tym wzajemnym zwalczaniem się nie zagłosować na Partię Kobiet!
GDZIE DWÓCH SIę BIJE (PO, PiS), TAM TRZECI KORZYSTA (Partia Kobiet)!
nadgob pisze:Partia bez szans na poparcie w naszym społeczeństwie sterowanym przez media

Media same teraz mówią non stop o tej partii i plakacie wyborczym. W TVN jest o nich bardzo głośno. Właśnie tym plakatem mają szanse przyciągnąć uwagę zarówno mężczyzn jak i kobiety :)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: nadgob » czw wrz 20, 2007 12:41 pm

Jankes pisze:GDZIE DWÓCH SIę BIJE (PO, PiS), TAM TRZECI KORZYSTA (Partia Kobiet)!

To mądre przysłowie, ale w polityce jest odwrotnie.
A te wybory to wielki plebiscyt podsycany przez media i najbardziej kontrowersyjne plakaty, czy inne środki propagandowe nie zmienią nurtu politycznej kampanii jaki przyjęły główne partie.
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Partia Kobiet

Postautor: Martin » czw wrz 20, 2007 2:38 pm

Plakat Partii Kobiet jest bardzo oryginalny i przyciągający uwagę. Jednak zastanawiam się, czy partia ta ma szansę wejścia do parlamentu? Czas pokaże.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: michalpias » czw wrz 20, 2007 9:52 pm

nadgob pisze:A te wybory to wielki plebiscyt podsycany przez media i najbardziej kontrowersyjne plakaty, czy inne środki propagandowe nie zmienią nurtu politycznej kampanii jaki przyjęły główne partie.


A jak wg Ciebie należy prowadzić kampanię wyborczą jeśli nie poprzez media? Czy wzorem USA kandydaci powinni jeździć po miasteczkach i przekonywać wyborców "twarzą w twarz"? To jest obecnie stosowane, ale w Polsce moim zdaniem nie zdaje rezultatu, nie przy naszej kulturze politycznej. Dziś w Piasecznie był kandydat LiD-u Robert Smoleń, wiedziałeś, byłeś? A poprzez media siłą rzeczy zapoznasz się z ich programem, choćby hasłowo. Oczywiście są ludzie, którzy interesują się naszym życiem politycznym i są na bieżąco, ale celem polityków jest dotarcie do jak największych mas. Oczywiście media korzystają ze wszelkich smaczków podsuwanych przez konkurujące ze sobą partie, ale taka już ich natura. W mediach panuje zasada, że "brak informacji jest złą informacją". Sensacją nie jest już, że pies pogryzł człowieka, ale że człowiek pogryzł psa.


Jeśli zaś o plakat chodzi, to wzbudza on zainteresowanie - głównie - poprzez pewną kontrowersyjność, i jest to przyjęty standard w obecnej PR-ce czy tam innym marketingu politycznym. I to doskonale wpisuje się w walkę dominujących partii, bo paradoksalnie z nimi kontrastuje. Ich plakat nie chce zmienić nurtu obecnej kampanii, on chce się z niej wybić i się od niej odciąć, a tym samym wygrać część społeczeństwa. Wydaje mi się, że partia ta podziała raczej jak "straszak" na większe i bardziej znane ugrupowania, zaś oddany na nią głos będzie głosem straconym, gdyż nie uzyskają wymaganych 5%. Sytuacja podobna jak z PD w poprzednich wyborach. :wink:
michalpias
 
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 17, 2007 2:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Partia Kobiet

Postautor: Martin » pt wrz 21, 2007 6:16 am

michalpias pisze:oddany na nią głos będzie głosem straconym, gdyż nie uzyskają wymaganych 5%

Ale czy głosowanie znowu na tych samych, którzy nie robią nic dla Polski nie jest głosem straconym? Może zróbmy małą rewolucję w parlamencie? Chyba czas pomyśleć nad odświeżeniem i upiększeniem naszego parlamentu. Dajmy teraz głos kobietom. Może okażą się lepszą alternatywą, od tych nudnych polityków, których do tej pory widzieliśmy w TV...

p.s. nie jestem osobą zaangażowaną w sprawy polityczne, po prostu mam dość obecnych polityków, którym wydaje się że nie są do ruszenia. Swoją niechęć do samej polityki wyraziłem w poście: Porozumienie służy Ludziom. Jednak to co się teraz dzieje podczas kampanii wyborczej przeraża i chyba trzeba to zmienić... Przejścia jednych do drugich, zmiany poglądów, to wygląda jak cyrk... Teraz kampania to tylko wzajemny atak... Gdzie kampania wyborcza skierowana do ludzi?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: nadgob » pt wrz 21, 2007 7:32 am

michalpias pisze:A jak wg Ciebie należy prowadzić kampanię wyborczą jeśli nie poprzez media?

Chyba nie dokońca zrozumiałeś moją wypowiedź.
Twierdzę, że obecna kampania narzuca wyborcom konieczność rostrzygnięcia między dwiema głównymi partiami, co spycha pozostałych graczy politycznej sceny na dalszy plan. I to wszystko.
Pozdrawiam.
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » pt wrz 21, 2007 7:44 am

nadgob pisze:obecna kampania narzuca wyborcom konieczność rostrzygnięcia między dwiema głównymi partiami, co spycha pozostałych graczy politycznej sceny na dalszy plan.

Nie koniecznie spycha. żyjemy w wolnym kraju i to my będziemy głosować. Tak więc widząc jak te dwie największe partie się bije, my powinniśmy zagłosować na całkiem nowych ludzi. Kopara opadnie PO i PiS jak nie wygrają wyborów i wejdą jako mniejszość :lol:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odpowiedź PiS na kampanię PK

Postautor: kameleon » pt wrz 21, 2007 8:28 am

Wszyscy już widzieli kampanię Partii Kobiet. a oto w jaki sposób zareagowało na nią PiS:

Obrazek

źródło: joemonster.org
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: nadgob » pt wrz 21, 2007 8:35 am

Jankes pisze:żyjemy w wolnym kraju i to my będziemy głosować.


Zgadza się.
Każdy głosuje jak chce, jednak wynik jest łatwy do przewidzenia.
Wygra PiS lub PO.
I tego jestem pewien w 100%.
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Partia Kobiet

Postautor: kameleon » pt wrz 21, 2007 9:54 am

nadgob pisze:Wygra PiS lub PO.
I tego jestem pewien w 100%

To może zróbmy tą rewolucję w wynikach, żeby jednak oni nie wygrali :)
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: michalpias » pt wrz 21, 2007 8:12 pm

nadgob pisze:Chyba nie dokońca zrozumiałeś moją wypowiedź.


Zrozumiałem :D dlatego starałem się wyjaśnić rolę mediów, które tylko korzystają na takim zachowaniu PiS i PO. Nie jestem - podobnie jak Jankes - przekonany, czy musimy rozstrzygać pomiędzy wojującymi partiami, bo poziom, który obecnie prezentują i częstotliwość tych "wyskoków" może co najwyżej obrzydzić ich w oczach widzów i czytelników a tym samym osiągną wynik odwrotny do zamierzonego.

Martin pisze:Ale czy głosowanie znowu na tych samych, którzy nie robią nic dla Polski nie jest głosem straconym?


Tu moglibyśmy dyskutować, jednakże doskonale rozumiem do czego zmierzasz. Jednak zdawać by się mogło, że takie przedsięwzięcie nie może się udać. Chyba, że masz na myśli ogólnopolski event/protest wyrażony w ten sposób, ale tu znowu mogą pojawić się problemy organizacyjne. Jakby co to się podpisuję :wink:

Martin pisze:Jednak to co się teraz dzieje podczas kampanii wyborczej przeraża i chyba trzeba to zmienić... Przejścia jednych do drugich, zmiany poglądów, to wygląda jak cyrk... Teraz kampania to tylko wzajemny atak...


A zerknij na to z innej strony, może dobrze, że tak się dzieje, przynajmniej w ten sposób pokazują nam prawdziwą twarz i dzięki nim samym wiemy.... żeby na nich nie głosować (bądź głosować jeśli ktoś jest zwolennikiem "makiawelizmu")
michalpias
 
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 17, 2007 2:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lamia » pt wrz 21, 2007 9:00 pm

A ja bym głosowała na panie choćby tylko po to aby tamtym draniom dać popalić i zmniejszyć do bólu ich szanse. Bo nie iść to tak jakby oddać władzę z powrotem Pisowi walkowerem.
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron