Mieszkanie w Chyliczkach

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Postautor: mak » pn wrz 06, 2010 10:52 am

BiałeMyszki pisze:Jak ktoś chce zobaczyć jeżdżących "na przysłowiowego chama" niech pojeździ Puławską... Smile


Puławska to szczyt kultury w porównaniu z Modlińską... :shock: :?
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: BiałeMyszki » pn wrz 06, 2010 11:38 am

No to kolega ma kolejny argument za przeprowadzką ;)
BiałeMyszki
 
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 09, 2010 1:58 pm

Postautor: Robo_warrior » wt wrz 07, 2010 1:33 pm

BiałeMyszki pisze:Faktycznie na Borowej się stoi, ale według mnie jest to bardzo kulturalny korek. Nikt nie "wyprzedza korka" (bo nie ma jak ;)), kierowcy jadący Warszawską kulturalnie puszczają ludzi z Borowej.
Jasne, bardzo kulturalny ;). Wielu puszcza czy tego chcą czy nie, bo z Borowej mnóstwo ludzi wpycha się przez wymuszenie. A wygląda to tak:
sznurek aut jadących Warszawską do W-wy zatrzymuje się, gdy ktoś zdecyduje się puścić auto z Borowej [albo wtedy gdy auto jadące Warszawską w stronę Konstancina skręca w Borową - to też niezła heca, zdarzało się, że takie auto stawało na skrzyżowaniu i zamiast skręcić w prawo pozwalało autom z Borowej na wepchnięcie się w sznurek jadących Warszawską - takie "kulturalne wpuszczanie" ;) ] . Wtedy inne auta z korka, stojące na Borowej za tym pierwszym puszczonym, gwałtownie przyspieszają i w szalonym pędzie wjeżdżają jeden za drugim w Warszawską nie pozwalając aby auto, które na Warszawskiej chciało puścić jedno auto z Borowej, mogło jechać dalej. W ten sposób gość, który chciał puścić 1-2 auta z Borowej, faktycznie wpuszcza ich nawet 10 szt. na raz (bo przecież nie ruszy jak inni lecą rozpędzeni).
żeby było lepiej - te ~10 aut, które wjechały z Borowej, dobija do korka, który stanął w tym czasie przed światłami przy osiedlu Konstancja, więc ci, co jechali Warszawską przez Konstancin jak mieli szczęście to posunęli się może o 1 pozycję do przodu. A że takich "kulturalnych" z Borowej jest więcej - Konstancin blokuje się właśnie przez to jedno skrzyżowanie + światła pod Konstancją.
W sumie czy można takich wciskaczy nazwać niekulturalnymi? Raczej cwaniakami, którzy wiedzą jak się ustawić, żeby wcześniej od innych dojechać do pracy. Oczywiście wkurza to tych, którzy mają gorzej, bo muszą godzinami stać na drodze z pierwszeństwem jadąc wolniej od tych, którzy dojeżdżają z drogi podporządkowanej...
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: BiałeMyszki » wt wrz 07, 2010 1:53 pm

Jeżdżę tamtędy codziennie i regularnie staram się puścić skręcających w Borową czy z Borowej. Jeżeli mam ochotę puścić 1 samochód to ruszam zaraz za tym przepuszczonym. Jeżeli mam ochotę puścić 10 to puszczam 10. Nikt mi się nie wpycha, bo mu na to nie pozwalam. Jeżeli znajdzie się uparty to z miłą chęcią go przytulę do zderzaka albo błotnika - przyda się odmłodzenie tym częściom mojego samochodu ;)

Jeżeli uważasz, że Borową szybciej się wyjeżdża z Konstancina to może po prostu zacznij wyjeżdżać z Konstancina właśnie tamtędy?
BiałeMyszki
 
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 09, 2010 1:58 pm

Poprzednia

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości