Jak oszczędzać na jedzeniu

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Jak oszczędzać na jedzeniu

Postautor: Kozaczek » wt sie 08, 2023 9:25 am

Jak w temacie. Doradzicie jak można skutecznie zaoszczędzić na jedzeniu? Zauważyłam, ze idzie mi na nie masa kasy :(
Kozaczek
 
Posty: 480
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Jak oszczędzać na jedzeniu

Postautor: Adat » wt sie 08, 2023 11:11 am

Ja całkowicie zrezygnowałam z kupowanie gotowych deserów, serkow smakowych i jogurtów owocowych. Jest to oszczędność od 150zl do nawet 300zl na miesiąc. Jak obiad gotuje to staram się jeden dwa słoik odłożyć na "czarna godzine" np fasolkę po bretońsku, leczo, zupy, nadmiar sosów. Zamrazam albo wekuje. Potrafi się w ciągu miesiąca uzbierać na tydzień "darmowego jedzenia".
Kupuje rzeczy na promocjach, z krótką data. Produkty suche zawsze w promocji robię zapas i przeznaczam na np. Makaron 100zl . Taki zapas ciężko zużyć. Inne rzeczy też tak chomikuje i jak nie ma nic w lodówce ani kasy w portfelu to zawsze się znajdzie kasza ryż makaron,sosy i warzywa w puszkach.
https://ecotaste.pl/kurczak-z-wolnego-w ... o-zywnosc/
Na pewno dobrze jest kupować eko żywność - szczególnie polecam kupować eko mięso.
Adat
 
Posty: 205
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am

Re: Jak oszczędzać na jedzeniu

Postautor: Nala » śr sie 09, 2023 9:55 am

To może trzeba byłoby robić listy zakupów i się jej trzymać? Niestety bardzo często (i ja też tak robię, idę do sklepu po 2-3 produkty, a wychodzę z 10-cioma.
Nala
 
Posty: 76
Rejestracja: śr sie 16, 2017 7:45 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości