Kupno domu czy budowa nowego

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Kupno domu czy budowa nowego

Postautor: Kozaczek » czw lip 13, 2023 9:44 am

Zastanawiam się czy kupić dom do remontu czy jednak zdecydować się na budowe.

Co będzie sensowniejszą opcją?
Kozaczek
 
Posty: 480
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Kupno domu czy budowa nowego

Postautor: dzessie » czw lip 13, 2023 11:39 am

Nowy dom mówią, że buduje się dla wroga .... Coś w tym jest.... Mam kilka osób znajomych i z rodziny, którzy się wybudowali i nikt do końca nie jest zadowolony, każdy coś by zmienił.... Ja bym kupiła dom do remontu - patrzysz i widzisz potencjał, wyobraźnia podpowie czy to jest Twoje miejsce, czy czujesz klimat ;)

To co mogę podpowiedzieć to blacha trapezowa na dach:
https://gbgroup.com.pl/blacha-trapezowa ... ja-wybrac/

Praktyczne, niedrogie oraz jednocześnie dobre pokrycie.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Kupno domu czy budowa nowego

Postautor: KaroGro » czw lip 27, 2023 10:04 pm

Przede wszystkim, prace budowlane generują całą masę śmieci i innych odpadów, trzeba koniecznie o to zadbać i zorganizować wywóz. Myślę, że wynajęcie kontenera na zmieszane odpady budowlane będzie dobrą opcją. Podstawową zaletą jest ustalenie jednego miejsca gdzie będą składowane odpady, przez co plac budowy będzie lepiej uporządkowany i bezpieczniejszy. Później taki kontener jest zabierany przez firmę. W sieci jest teraz wiele firm, które świadczą takie usługi, najlepiej szukać w konkretnych regionach - na przykład, jeśli chodzi o woj. wielkopolskie i Poznań, to można trafić na taką firmę https://zamow-kontener.pl/wielkopolskie ... zu-poznan/
KaroGro
 
Posty: 131
Rejestracja: śr lip 22, 2015 10:30 am

Re: Kupno domu czy budowa nowego

Postautor: Nala » wt sie 01, 2023 11:05 am

Zależy, jakie masz fundusze i czy na przykład oferty już istniejących domów ci odpowiadają.
Nala
 
Posty: 76
Rejestracja: śr sie 16, 2017 7:45 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości