Czy warto jest zakładać pellet w nowym domu?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Czy warto jest zakładać pellet w nowym domu?

Postautor: Kozaczek » wt sie 23, 2022 10:52 am

Czy warto zakładać piec ba pelet , w Nowo budowanym domu ?
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Czy warto jest zakładać pellet w nowym domu?

Postautor: Adat » wt sie 23, 2022 12:10 pm

Ja właśnie się wprowadziłem i mam pellet. Działa przeniosłem się z bloku ale obsługa pieca nie jest jakoś specjalnie uciążliwa. Najgorsze to chyba wniesienie pelletu do kotlowni po zakupie a reszta to nawet przyjemność. No ale gaz lub PC są bezobsługowe ;)

Ogólnie ceny pelletu wzrosły, sam kupowiłem już pellet na zimę. Zdecydowałem się na zamówienie w Leroy Merlin, w porównaniu cena oferowana przez nich wyszła najkorzystniej.

Z drugiej storny co obecnie jest tanie? Węgiel jest drogi i go nie ma. Gaz również jest drogi, poza tym cena za ogrzewanie gazowe rośnie. Obecnie prąd jest w miarę jako tako tani bo ceny są zamrożone ale kto wie czy po nowym roku jego ceny nie wzrosną kilkukrotnie?
Adat
 
Posty: 203
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am

Re: Czy warto jest zakładać pellet w nowym domu?

Postautor: KaroGro » śr wrz 14, 2022 9:54 pm

Ciężko powiedzieć, chyba bezpieczniej jest inwestować w elektryczne systemy ogrzewania
KaroGro
 
Posty: 92
Rejestracja: śr lip 22, 2015 10:30 am

Re: Czy warto jest zakładać pellet w nowym domu?

Postautor: jotek82 » śr lis 23, 2022 4:37 pm

To myślę, że zależy od tego na przykład czy mamy dostępność do tego typu opału i czy mamy możliwość go składować w odpowiednich warunkach.
https://jubilerblog.pl/
jotek82
 
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 02, 2014 9:36 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron