Lektury szkolne

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Lektury szkolne

Postautor: dzessie » czw lip 28, 2022 6:22 am

Co sadzicie o czytaniu lektur szkolnych przed szkołą? Córka ma 6lat. Wiele pozycji już przerobiliśmy i coraz częściej wpadają mi w oko lektury szkolne: o psie który jeździł koleją, plastikowy pamiętnik i wiele innych i zastanawiam się czy to dobry pomysł teraz jej czytać? Za rok dwa będzie musiała samodzielnie to przeczytać a teraz ja to będę robiła(później już sama pewnie nie będzie chciała). Jakie wasze zdanie?
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Lektury szkolne

Postautor: Adat » czw lip 28, 2022 7:14 am

Ja staram się zostawić do samodzielnego czytania. Ale jest też tak, że nauczyciel wybiera lektury, które klasa omawia. Mam syna w 3klasie i córkę w 2klasie i nie przerabiają tych samych pozycji. Zdarzyło się im, że omawiają tylko fragment książki, którą sami czytali i byli 'bardziej' w temacie. Albo np. dzieci z Bullerbyn - lektura, a dla młodszych dzieci idealna do czytania na dobranoc https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Lektury-2103.html
Adat
 
Posty: 203
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron