Nowe drogi rowerowe

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Nowe drogi rowerowe

Postautor: Adat » wt maja 24, 2022 9:21 am

Cześć,
super, że są nowe drogi rowerowe ale tak się luźno zastanawiam:
czy tylko JA Z pozycji kierowcy osobowego samochodu odnoszę wrażenie, że osoba odpowiedzialna za:
* projektowanie roślinności przy skrzyżowaniach w ostrej granicy tuż przy ścieżkach?
* strzyżenie krzaków robi wszystko aby było więcej wypadków z udziałem rowerzystów?
* przy jednoczesnym wprowadzeniu prawa, o ustąpieniu pierwszeństwa rowerzystom na czerwonych przejazdach (a już nie jednego samobójcę na rowerze widziałem jak podjeżdża pod stojący z włączonym kierunkiem autokar czy ciężarówkę i się burzył, że go nie widać - nie w tym wątku bo na naukę o ustępowaniu miejsca jak zasady dżentelmeńskiej dla niektórych jest za późno ;D ).
Do projektanta okolic dróg rowerowych, czy nie dałoby się na odwrót? Obecnie jest:
Wzdłuż dróg dla rowerów jest trawa, jakieś drzewko, beton, ale przy samych skrzyżowaniach któryś żartowniś stwierdził, że kwietniki o wysokości pół metra i krzaki o takiej wysokości będą dobrym pomysłem, co ogranicza widoczność z 30 metrów, do pół metra i tak się zastanawiam, ile wypadków z udziałem rowerzystów będzie, zanim stwierdzą, że krzaki są fajne wzdłuż dróg rowerowych ale przy skrzyżowaniach tak samo jak zakaz parkowania do kilku metrów wprowadzą też zakaz roślinności (kwietniki, krzaki itd.) ograniczającej widok powiedzmy do 15 metrów od skrzyżowania.
* Z jednej strony trzeba zjechać ze skrzyżowania skręcając w lewo,
* Z drugiej strony odległość drogi rowerowej od ulicy jest poniżej 4 metrów (żeby samochód się schował,
* Z trzeciej strony należałoby zaparkować auto w połowie skrzyżowania, żeby wyjść z auta, sprawdzić, czy rowerzysta nie jedzie, szybko wsiąść i dopiero przejechać przez drogę rowerową.
Pozostałym uczestnikom dróg dobrej pogody i please o rozwagę przy skrzyżowaniach, mimo szczerych chęci w tej dżungli absurdów. ;D
Adat
 
Posty: 203
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am

Re: Nowe drogi rowerowe

Postautor: Kozaczek » wt maja 24, 2022 11:16 am

A co powiecie na drogi jednokierunkowa, które miejscami mają wyznaczone pasy 50cm dla rowerzystów, gdzie wg kodeksu powinno się utrzymać odstępy bezpieczne od rowerzystów, czyli w domyśle chociaż metr, a miejsca na tych jednokierunkowych jest tyle, że mieści y się z samochodami na żyletkę przy lusterkach. ;D

Moim zdaniem powinni stawiać częściej bariery u11a. Rozwiązałoby to wiele problemów w tym temacie.
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Nowe drogi rowerowe

Postautor: dzessie » pn lis 28, 2022 8:53 am

Duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniego oznaczenia. To ono w dużej mierze sprawia, ze bezpieczeństwo na drogach jest jakie jest. Zauważyłem niestety, ze w Polsce stawia się znaków drogowych zdecydowanie za dużo. I nie jest to w każdym przypadku intuicyjne.

Od siebie polecam kontakt z nimi:
https://wimed.pl/products/slupki-do-znakow-drogowych/

W firmie pomogą dobrac odpowiednie oznaczenia drogowe.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 689
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron