Drzewa do ogrodu

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Drzewa do ogrodu

Postautor: Kozaczek » czw kwie 28, 2022 7:40 am

Chcę kupić jakieś ładne ozdobne drzewa do ogrodu. Zastanawiałem się nad katalpami. Czy warto?
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Drzewa do ogrodu

Postautor: dzessie » czw kwie 28, 2022 11:19 am

Nie. Liście puszczają dopiero w połowie maja. Już prawie wszystko jest zazielenione, a katalpy stoją jak uschnięte. Ladnei wyglądają lipiec-wrzesień, o ile nie zaatakuje ich mączniak, a ten atakuje 99% z nich. Od września (zwłaszcza, gdy jest deszczowo i wietrznie/burzowo) liście są potargane, poczerniałe. Później stają się okropne; czernieją, nie orzebarwiają się jesiennie, dość szybko części odpada, ponieważ są duże i ciężkie i nie wytrzymują jesieni, a inne zaschnięte, brudne zwisają smutno z drzewka. Wiosną masa cięcia, żeby miało toto kształt. Zatem to suchy badyl, zwany przeze mnie miotła Harrego Pottera od października niemal do czerwca. Jest wiele drzewek, które są piękne już od końca marca do prawie grudnia, maja piękne kolory jesienią (np. przeróżnych kolorów klony, jarzębina szczepiona na pniu, wiśnie teraz pięknie kwitnące na różowo o bordowawych listkach).
https://www.podkarpackiesady.pl/10-drze ... isciaste/2
Ogolnie sporo ładnych drzew znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 689
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron