Egzamin na prawo jazdy

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Egzamin na prawo jazdy

Postautor: Kozaczek » wt lut 09, 2021 9:02 am

Cześć. Przychodzę do was z pytaniem i poradą. Otóż za 12 dni mam egzamin, po mieście idzie mi dobrze jazda, niemalże bezbłędnie. Parkowanie, górka dobrze. Tylko moim problemem jest łuk. Ciężko jest mi go dobrze zrobić, a jak już zrobię prawidłowo to przy cofaniu kręcę na różne strony by się utrzymać w pasie ruchu. Oczywiście inskurkor uczy mnie cofać patrząc przez prawe lusterko, nie na pachołki. Też ciężko jest mi się przy końcu prawidłowo zatrzymać i wyczuć ten moment by nie uderzyć w pachołek. Jakieś rady? Jak ogarnąć łuk?
Dodam że zostało mi jeszcze 8h
Kozaczek
 
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Egzamin na prawo jazdy

Postautor: dzessie » wt lut 09, 2021 10:38 am

Wydaję mi się, że najlepiej przed egzaminem poćwiczyć łuk z innym instruktorem lub jakąś bliską ci osobą poćwiczyć łuk samodzielnie, żebyś To wyczuła bo każdy ma ten swój sposób. Na drodze nie będzie pachołków czy linii, a wycofać trzeba będzie Maksymalnie ćwicz. Jak coś znowu nie tak, to zatrzymaj auto, wyjdź, spójrz, przeanalizuj. I znowu jedź. Pooglądaj o łuku na YouTube, tam jest fajny filmik o łuku PANIE JACKU Łuk. Warto pooglądać No i ćwicz, jak najwięcej
Sporo dobrych porad znajdziesz jeszcze w tym serwisie: https://motoklub.pl/ No i powodzenia, na pewno się uda.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Egzamin na prawo jazdy

Postautor: jotek82 » czw cze 23, 2022 10:04 am

Hmm, to dlaczego nie poprosić instruktora, żeby więcej to z Toba poćwiczył? Wydaje mi się, że pod jego okiem, można najlepiej się nauczyć. Dlatego jestem za tym, żeby wybrać dobrą szkołę jazdy. Jedną z takich w Ciechanowie jest https://orbiter.com.pl/. Nie dość, że mają atrakcyjne ceny różnych szkoleń, to mają bardzo elastyczną kadrę instruktorów.
jotek82
 
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 02, 2014 9:36 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron