Sciany dzialowe w domu

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Sciany dzialowe w domu

Postautor: monika89 » pn sty 04, 2021 8:54 am

Witam, mam pytanie odnośnie ścian działowych.
Buduje dom z poddaszem użytkowym system gospodarczym, jestem na etapie wznoszenia ścian na piętrze i mam pewien dylemat, ponieważ chciałem ściany działowe murować z pustaka ceramicznego jak ściany nośne lecz ostatnio znajomy mówi żeby nie robić w ten sposób tylko postawić je z płyt karton-gips jak będę już miał zadaszone.
I tu moje pytanie czy warto?
Fakt jest taki że na pewno mniej pracy będzie przy płytach no i może trochę taniej ale nie jestem jakoś specjalnie do tego przekonany.
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Re: Sciany dzialowe w domu

Postautor: dzessie » pn sty 04, 2021 9:35 am

Jeżeli masz na powierzchni użytkowej słupy drewniane od dachu, to według mnie lepiej GK ( obudować słupy). Łączenie muru z drewnianymi słupami zawsze jest problematyczne.
Izolacyjnosc akustyczna przy wypelnieniu wełną będzie lepsza niz ceramiki i znacznie lepsza niż betonu komorkowego. Koszt powinien byc dalej lepszy niz sciany murowanej wraz z tynkami a robota łatwiejsza i prostsza.
Ze swojej strony polecam produkty Siniat: https://www.siniat.pl/pl-PL/ Bardzo dobra jakość.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Sciany dzialowe w domu

Postautor: zuzia.gola » pt lis 12, 2021 11:46 am

A w jakiej technologii budujesz dom? To dom pasywny czy raczej nie zwracasz na to uwagi? Bo od tego sporo zależy. Ja mam u siebie ściany z ceramiki i jest to moim zdaniem optymalne rozwiązanie. Zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i izolację termiczną i akustyczną.
zuzia.gola
 
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 6:00 pm

Re: Sciany dzialowe w domu

Postautor: jotek82 » czw maja 19, 2022 9:36 am

A może by tak ścianki działowe z bezpiecznego, hartowanego szkła? https://binglass.pl/producent/scianki-szklane/ BinGlass do montażu ścianek wykorzystuje szkło hartowane, laminowane, ornamentowe, tłuczone lub klejone ozdobną folią.
jotek82
 
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 02, 2014 9:36 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości