Kuchnia tanim sposobem

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Kuchnia tanim sposobem

Postautor: Kozaczek » czw gru 10, 2020 8:09 am

Dobry wieczór,
potrzebuję kupić meble do kuchni ale budżet mam mocno ograniczony. Stąd moja prośba do Was - jakie macie doświadczennia w tym temacie? Czy ktoś z Was robił taką niskobudżetową kuchnię, kupował np. meble z allegro? Potrzebuję same szafki dolne bo kuchnia pod skosem. Wiem, że są tu mądre głowy pełne pomysłów. Doradźcie. Jak Wy macie? Zdjecia mile widziane
Kozaczek
 
Posty: 478
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: monika89 » czw gru 10, 2020 8:55 am

Jakie wybrałaś fronty? Jeśli lakierowane to możesz rozważyć kwestię zmiany na folię/laminat bo one są przeważnie tańsze. Nie ma co oszczędzać na prowadnicach, lepiej wziąć lepsze, a same fronty możesz za jakiś czas wymienić .

No i czasami lepiej zastanowic się nad kupieniem gotowych już mebli kuchennych :) I dopasowaniem ich do aktualnej kuchni. Ciekawe meble kuchenne ma w ofercie sklep Meble Arkadius. Zerknij sobie, może coś tam dla siebie znajdziesz.
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: motocyklista » sob sty 09, 2021 4:54 pm

Jak już jesteśmy w temacie kuchni to co waszym zdaniem będzie najważniejsze z wyposażenia? Ja nie wyobrażam sobie braku ekspresu ciśnieniowego do kawy :)
motocyklista
 
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 3:17 pm

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: migotka » śr sty 13, 2021 11:42 pm

Odpowiednie wyposażenie naszej kuchni to sprawa kluczowa pod względem naszej wygody. Aktualnie na rynku mamy kilkunastu producentów sprzętu więc jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o ekspresy ciśnieniowe do kawy to stają się standardem, szczególnie patrząc na spadek cen. Oczywiście sprzęt to jedynie połowa sukcesu, drugą będzie wysokiej jakości kawa. Niestety to co znajdziemy w marketach pozostawia wiele do życzenia. Na etykiecie mało kiedy znajdziemy szczegółowe informacje na jej temat. Zupełnie odwrotnie wygląda sytuacja w przypadku palarni kaw gdzie nie tylko znajdziemy towar pierwszej jakości, mamy gwarancję tego skąd pochodzi. Kawy pochodzące z określonych krajów, regionów czy plantacji mają pewne wspólne cechy smakowe. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach jak przygotować kawę jakie znajdziemy chociażby w tym poradniku - https://tucafe.pl/jak-przygotowac Stosowanie się do nich sprawi, że poprawimy znacznie walory smakowe naszego ulubionego napoju.
migotka
 
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 08, 2018 3:59 pm

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: Rolli » ndz lut 07, 2021 8:14 pm

Tak jak piszesz migotka. Dobra kawa stanowi o sukcesie albo porażce. Można mieć nie wiem jak dobry sprzęt i kawę z marketu i nie damy rady uzyskać odpowiedniego smaku. Bez odpowiedniej kawy się to po prostu nie uda. Można w teorii się ratować syropami, ale ja i tak wolę mieć dobra kawę. A syrop do dobrej kawy to też fajny dodatek, bo zmienia smak. Ja ostatnio używam takiego: https://cymes.pl/produkty/syrop-barmanski-o-smaku-irish-cream-250-ml/. Fajny smak kawy jest :)
Rolli
 
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 10:30 am

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: zuzia.gola » czw paź 28, 2021 4:58 pm

Nie ma dobrej kuchni bez dobrej patelni. Poczytajcie o patelniach marki Valdinox opinie. Myślę, że to taki must have. Ich patelnie są wysokiej jakości, trwałe, solidne i funkcjonalne. Do każdego typu kuchenek. Mają nieprzywieralną powłokę non stick - gotowanie jest dużo łatwiejsze i zdrowsze. No i nie można nie wspomnieć o design. Nowoczesny, elegancki - każdy znajdzie coś dla siebie.
zuzia.gola
 
Posty: 141
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 6:00 pm

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: Samochooodwowa » pt lut 18, 2022 11:13 am

A gotowaliście kiedyś na ognisku w garnku żeliwnym - https://swojskiwyrob.pl/garnki-kociolki ... i-16l.html ? Dania z takiego gara smakują naprawdę obłędnie, nie da się tego smaku podrobić i przyrządzić tego w inny sposób. Taki żeliwny kociołek jak kupicie to wystarczy na długie lata. Warto go nabyć.
Samochooodwowa
 
Posty: 132
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 7:05 pm

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: dzessie » śr cze 01, 2022 9:49 am

Ja jestem w trakcie remontu kuchni. Meble z ikei bez montażu (1 ściana 2,4m, 2 ściana 2,8m szafki górne dwa rzędy 1 m i za meble 13 tys z blatami (blat laminat) . Usługa docięcia i łączenia blatu w "u" 1 tys. Sprzęt około 10 tys.

Akcesoria meblowe zamawiałem samodzielnie, w sieci mozna znaleźć akcesoria lepszej jakości niż to co mozna kupić w ikei
https://uchwytymeblowe24.pl/zawiasy-meblowe

Jak na przykład tutaj.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 690
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Kuchnia tanim sposobem

Postautor: motocyklista » czw gru 29, 2022 3:04 pm

Trudno nie zgodzić się z waszymi komentarzami. Odpowiednie wyposażenie kuchni to bardzo ważna kwestia. Zacznijmy od przeglądania ofert sprzętu agd by mieć dobre rozeznanie w tym co jest uważane za solidne. W końcu jest to inwestycja na długie lata (a przynajmniej powinna nią być). Do tego jakieś akcesoria i możemy bez problemu zacząć przygodę z gotowaniem we własnym zakresie. Na poczatek dobrze jest znaleźć jakieś proste przepisy, te szczegółowo opisane można znaleźć tutaj - https://uwielbiam.pl/przepis/grillowane ... pomidorami Nawet na nadchodzące święta bez problemu znajdziemy coś oryginalnego przez co zaskoczymy pozytywnie naszych bliskich.
motocyklista
 
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 06, 2017 3:17 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron