Podatek od sprzedaży internetowej

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Podatek od sprzedaży internetowej

Postautor: dzessie » czw paź 08, 2020 6:20 am

Może poratujecie poradą z zakresu księgowości. Przeczytałam kilka artykułów i dalej nie ogarniam .
1. Sprzedaż zdjęć na portalach stockowych.
Czy za dzień uzyskania przychodu określa się dzień, w którym dostajecie należność ze stocków na konto, czy dzień w którym stocki sprzedały Wasze zdjęcia?
Przykład: zdjęcie zostało sprzedane w maju, a stock robi mi przelew w lipcu. Wyliczając mój przychód w ramach działalności nierejestrowej powinnam policzyć ten przychód do mojego limitu majowego, czy lipcowego?
2. Sprzedaję obraz przez galerię. Obraz kosztuje u mnie 1000zł, galeria sprzedaje go z prowizją, więc klient płaci 1200zł. Galeria potrąca prowizję i wpłaca mi na konto mój 1000. Czy licząc przychód w nierejestrowej DG mam policzyć 1000 czy 1200?
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 689
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Podatek od sprzedaży internetowej

Postautor: Kozaczek » czw paź 08, 2020 6:53 am

1. Przychód należny, czyli wtedy, kiedy klient kupi, w tym wypadku dzień w którym stocki sprzedały zdjęcia.
2. Przychód to 1200, a prowizja galerii to Twój koszt. Koszty rozliczasz w rozliczeniu rocznym na początku następnego roku.

Polecam zerknać sobie na stronę:
https://www.zyciepabianic.pl/styl-zycia ... klepu.html

Jest tutaj opisane dokładnie jak wygląda kwestia podatków od sprzedaży internetowej. Oraz to jak powinno się najlepiej rozliczać dochody z prowadzenia sklepu internetowego.
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron