Jak odpowiednio dobrac rozmiar buta

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Jak odpowiednio dobrac rozmiar buta

Postautor: dzessie » pt cze 05, 2020 7:22 am

Chcę sobie na dniach zamówić parę butów eleganckich i zastanawiam się jak odpowiednio mogę dobrac ich rozmiar.

Jakieś porady ?
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 688
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Jak odpowiednio dobrac rozmiar buta

Postautor: Kozaczek » pt cze 05, 2020 10:20 am

Będzie Ci potrzebne do tego kilka drobiazgów....
długopis/pisak
kartka papieru (min. format A4)
linijka/metr
taśma klejąca (opcjonalnie)

Po prostu trzeba odrysować sobie stopę na papierze oraz wymierzyć rozmiar.
Najlepiej mierzyć stopę wieczorem bo wtedy ma najwiekszy rozmiar. Nie warto ryzykować kupienia sobie butów za małych.

No i zerknij sobie do sklepu klasyczne buty Maja w nim na przyklad eleganckie oxfordy.
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Re: Jak odpowiednio dobrac rozmiar buta

Postautor: monika89 » pn lip 20, 2020 7:06 am

dzessie pisze:Chcę sobie na dniach zamówić parę butów eleganckich i zastanawiam się jak odpowiednio mogę dobrac ich rozmiar.

Jakieś porady ?


Nie polecam na pewno sugerowania się tym jaki numer buta jest napisany na bucie. Różne firmy mają różne rozmiarówki obuwia i powiem Ci, że sama kilka razy się już nacięlam oraz musiałam buty zwracać. Duże znaczenie ma tutaj też nie sama długośc wkładki ale rownież szerokość wkładki jak i wysokość podbicia. Mam wąską stopę i często mam problem z dobraniem dla siebie obuwia, bo wiele par butów jest dla mnie zbyt dużych. Zwykle dokładnie porównuję wkładkę z moich obecnych pasujących na mnie butów, z tym co jest napisane na wymiarach w sieci.
Swoją drogą polecam zajrzeć sobie obecnie do sklepów w sieci oraz poszukać w nich dobrych promocji na obuwie, trwają spore wyprzedaże tak więc buty letnie kupicie w dobrej cenie. jak tutaj https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/ho ... deszcz.cat No i cieszy mnie osobiście to, ze już pojawiaja sie pierwsze kolekcje jesienne bo w tym roku będe potrzebowała dla siebie dwóch par butów
wygodnych botek
jak i kaloszy
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Re: Jak odpowiednio dobrac rozmiar buta

Postautor: Adat » pt paź 02, 2020 7:09 am

Wiosną i latem noszę jak najzwyklejsze skórzane balerinki, ewentualnei z klamrą, czarne, brązowe lub czerwone, mam też kilka par mokasynów takich człapunów, i espadryle lub tomsy (lub tego typu buty, ni to balerinki, ni to mokasyny). Jak jest ciepło musi być wygodnie i prosto.

Natomiast na jesień w tym roku kupiłam sobie takie własnie kozaczki na słupku:
https://suzana.pl/category/buty-damskie ... -na-slupku

Wybralam takie:
Obrazek
Adat
 
Posty: 202
Rejestracja: czw cze 06, 2019 6:02 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron