Mieszkanie od dewelopera

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Mieszkanie od dewelopera

Postautor: modnisia » czw lis 23, 2017 8:31 am

Cześć.

Planuje zakup mieszkania. Od początku stawiam na mieszkanie od dewelopera, np te mi się bardzo podobają siechnice mieszkania. Teraz jednak mam wątpliwości. Boje się, że coś pójdzie nie tak. Ale z drugiej strony, kupienie mieszkania na rynku wtórnym może być gorszą niespodzianką, bo nie wiemy np. w jakim stanie jest instalacja.

Co sądzicie o mieszkaniach od dewelopera? Jakie są Wasze opinie w tym temacie?
modnisia
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 5:06 pm

Mieszkanie od dewelopera

Postautor: monika89 » ndz lip 01, 2018 11:20 am

Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga jeszcze dostosowania do własnych potrzeb.
Z pewnością plusem mieszkań deweloperskich jest to, że wykonane są w taki sposób, aby ewentualne straty energii były jak najniższe. Są to więc energooszczędne konstrukcje.

Wiele osób decyduje się na zakup takich mieszkań np pod wynajem. Bardzo dobrze nadają się do tego celu mieszkania o małych powierzchniach około od 30 m kw w górę. Przykładem takiej inwestycji jest Micro Klimat we Wrocławiu. Zarówno powierzchnia mieszkań jak i lokalizacja sprawiają, że są atrakcyjnym miejscem pod zakup z przeznaczeniem na wynajem.
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2018 8:17 am przez monika89, łącznie zmieniany 1 raz
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am

Mieszkanie od dewelopera

Postautor: dzessie » pn lip 02, 2018 5:56 am

To, że takie mieszkanie kupuje się z opcją do samodzielnego remontu, jest moim zdaniem całkiem dobrym rozwiązaniem, bo można je wyremontować, wyposażyć według własnego, indywidualnego uznania.

Nie ma nic gorszego od zrywania płytek, demontowania tej całej terakoty i innych elementów wyposażenia oraz układania ponownie, wg własnego uznania.
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 688
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: elena » wt gru 31, 2019 2:23 pm

Jeśli masz już nowe mieszkanie warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu i zadbać tym samym o jego bezpieczeństwo na wypadek różnych zdarzeń losowych i kradzieży. Możesz ubezpieczyć nie tylko elementy stałe ale także ruchome, czyli sprzęt jaki masz w domu w tym komputery, telewizory itp. https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci/mieszkanie
elena
 
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:47 pm

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: gapa » czw cze 25, 2020 12:12 am

Ja słyszałem same dobre opinie o Domu Marzeń Piekut. Zdecydowałem się na mieszkanie od nich i nie mogę znaleźć żadnych minusów. To była dobra decyzja, także jeśli szukacie godnego polecenia dewelopera w okolicy to jak najbardziej polecam Dom Marzeń
gapa
 
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 20, 2014 10:51 pm

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: On_sam » sob sie 29, 2020 8:07 am

U mnie o zakupie domu od developera przesądziło to że ciągle wyjeżdżam w delegacje i nie mógłbym nadzorować prac na budowie. Jednak nie żałuje. Zainwestowałem w dom od https://cichadolina.pl/inwestycja/ ma nowoczesny wygląd jednak jest też przytulny i mam ogród także jestem zadowolony.
On_sam
 
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 07, 2018 2:13 pm

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: zuzia.gola » czw maja 12, 2022 1:22 pm

monika89 - masz absolutną rację. Teraz większość inwestycji to budownictwo energooszczędne. Takie dobry to ogromna oszczędność i optymalizacja kosztów użytkowania. Warto poczytać na ten temat i szukać deweloperów, którzy mają właśnie takie domy w ofercie.
zuzia.gola
 
Posty: 128
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 6:00 pm

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: jotek82 » śr lis 09, 2022 12:41 pm

Fajne i korzystne mieszkania od dewelopera można znaleźć na stronie https://format.wroclaw.pl. Mieszkania w okolicy Wrocławia powstają na nowoczesnych osiedlach, w których zadbano o całą infrastrukturę.
jotek82
 
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 02, 2014 9:36 am

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: jotek82 » śr lis 23, 2022 4:31 pm

Odnośnie mieszkań i deweloperów, to można jeszcze zajrzeć tutaj https://nieruchomosciland.pl/
jotek82
 
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 02, 2014 9:36 am

Re: Mieszkanie od dewelopera

Postautor: Nala » pn wrz 11, 2023 10:55 am

Obecnie ceny mieszkań są tak ogromne, że szok, nie wiem kogo byłoby stać.
Nala
 
Posty: 76
Rejestracja: śr sie 16, 2017 7:45 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości