Urządzanie mieszkania

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Urządzanie mieszkania

Postautor: Polya1982 » wt sty 31, 2017 9:06 pm

W jakich sklepach kupujecie meble i akcesoria do domu i mieszkania? W wakacje mam zaplanowany remont i juz powoli szukam pomysłów na fajne urządzenie od nowa swojego salonu i kuchni. Znalazłam w necie sporo dobrych opinii na temat sklepu: homlando.com Oferta faktycznie wygląda obiecująco, jest sporo rzeczy, które mi sie bardzo podobają, szczególnie dodatki, które są bardzo oryginalne i fajnie by się komponowały z dość prostym wnętrzem, trochę w stylu skandynawskim. Co o tym myślicie? Skąd czerpiecie inspiracje na urządzanie własnych mieszkań?
Polya1982
 
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2017 4:45 pm

Urządzanie remontowanie mieszkania

Postautor: burak55 » pt lut 17, 2017 11:39 am

Ja w sumie używam różnych aplikacji w których mogę zobaczyć różne propozycje jak wyremontować / urządzić mieszkanie. Zobacz na przykład homebook bardzo ciekawe propozycje dają.
burak55
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2017 9:34 pm

Urządzanie mieszkania - wybór drzwi

Postautor: barrteekk22 » pn lut 27, 2017 10:23 am

Urządzając mieszkanie czy dom warto tez pamiętać o wyborze odpowiednich drzwi. Jeśli chcemy trochę rozjaśnić wnętrze naszego domu to warto zastanowić sie nad tym aby zamontować drzwi z naświetleniem. Takie drzwi ma w swojej ofercie np firma Internorm. Koniecznie wejdź na ich stronę i sprawdź jak fantastycznie sie one prezentują!
barrteekk22
 
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 13, 2016 1:21 pm

Urządzanie mieszkania schody drewniane

Postautor: Wiesiek89 » pt mar 03, 2017 3:56 pm

Aby urządzić mieszkanie nie można zapomnieć, że można w fajny i niebagatelny sposób wykorzystać rzeczy które na pierwszy rzut oka do tego się nie nadają. Ja na przykład w moim salonie zamontowałem schody drewniane z melagu.pl/schody/schody-drewniane
które wykorzystałem jako regał na półki. Wygląda to niecodzienne, ale bardzo ciekawie. Postarałem się także aby nie zajmowało wiele miejsca. W czasie urządzania na nowo kuchni czy salony nie trzymaj się szablonów, a efekt który otrzymasz zaskoczy ciebie samą.
Wiesiek89
 
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 05, 2014 11:59 am

Urządzanie mieszkania - schody drewniane

Postautor: jotek82 » wt kwie 04, 2017 10:13 am

Jeśli mówimy o schodach drewnianych w domu, to warto się jeszcze zastanowić nad tym na jakie balustrady się zdecydujemy. Czy też będziemy szukać balustrad drewnianych? A może wykona je od razu stolarz, który wykonuje nam schody?

Całkiem fajnie mogą jeszcze wyglądać przy drewnianych schodach stalowe balustrady:

Obrazek

Jak wam się podoba takie rozwiązanie?
jotek82
 
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 02, 2014 9:36 am

Urządzanie mieszkania

Postautor: ksiezycowa » śr maja 03, 2017 6:29 pm

Teraz już się chyba nie patrzy na sklep, tylko na to czy dany produkt się nam podoba i czy będzie pasował do pozostałego wystroju pomieszczenia, a żeby to osiągnąć, to trzeba sporo stron przerzucić ;)
ksiezycowa
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 7:49 pm

Urządzanie mieszkania

Postautor: miroslawa44 » pt maja 19, 2017 5:37 pm

To prawda, że trzeba się sporo natrudzić, aby ciekawie, samodzielnie zaaranżować mieszkanie. Najważniejszy jest oczywiście pomysł, no a potem to już wystarczy szukać odpowiednich miejsc, gdzie można to wszystko dostać. Część rzeczy można wykonać samemu, ja na przykład ręcznie wykonaną mam narzutę na łóżko w sypialni, oraz samodzielnie zaprojektowałam fototapetę na lotari.pl
miroslawa44
 
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 24, 2015 12:07 pm

Urządzanie mieszkania - montaż klimatyzacji

Postautor: Lara1978 » pn lip 17, 2017 9:24 pm

Urządzając mieszkanie warto na początek przemyśleć wszystkie instalacje i udogodnienia jaki chcielibyście mieć u siebie w mieszkaniu. My na przykład totalnie zapomnieliśmy, że chcieliśmy mieć zamontowaną w mieszkaniu klimatyzację. Za dużo nagle mieliśmy na głowie i teraz żałujemy. Montaż klimatyzacji nie jest jakiś mocno kosztowny czy skomplikowany, a świetnie sprawdza się w lato. Profesjonalna firma montazklimy.pl/montaz-klimatyzacji/ pomoże dobrać odpowiedni rodzaj oraz dopasuje go do Waszej powierzchni.
Lara1978
 
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 13, 2017 11:43 pm

Urządzanie mieszkania

Postautor: barbarzyn » pn lip 31, 2017 7:43 am

Ja lubię przy nowoczesnych meblach mieć coś oryginalnego. Na przykład obrazy, nie koniecznie znanych autorów. Czyli antyki, szuka, kolekcje z naszych lokalnych ogłoszeń sprzedajemy.pl/piaseczno/antyki-sztuka-kolekcje, wtedy nie mamy tych samych rzeczy co połowa mieszkańców miasta, kiedy ruszy na zakupy do marketu.
barbarzyn
 
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 09, 2013 11:56 am

Urządzanie mieszkania - oświetlenie w domu

Postautor: heniutek » pt lis 17, 2017 10:05 am

Meble, meblami, ale ja i tak zawsze podkreślam, że najważniejsze jest oświetlenie w domu. Nie wiem, dlaczego, ale ta kwestia jest często traktowana po macoszemu. Każdy element jest istotny, nawet kwestia barwy światła. Proponuję poczytać trochę na jej temat: ultra-elektro.pl/pl/blog/post/temperatura-barwowa-zarowek-led , żeby nie strzelić żadnej gafy, i żeby dobrze czuć się we własnym mieszkaniu
heniutek
 
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 02, 2017 11:47 am

Urządzanie mieszkania

Postautor: dzessie » wt gru 12, 2017 11:35 am

Nie potrafię wskazać tutaj jednego sklepu, w którym kupowaliśmy wyposażenie do mieszkania ponieważ kupowaliśmy w wielu sklepach. I to jest najlepszxa opcja bo dzięki temu można znaleźć najkorzystniejsze ceny na wyposażenie. Tak wiec część rzeczy kupiliśmy w sklepach stacjonarnych, część zamówiliśmy przez internet
Warto jest szukac bezpośrednio u producentów, ponieważ jest o wiele taniej. Omija się wtedy marzę, która narzucaja sobie sklepy z wyposażeniem. Na przykład jeśli chodzi o rolety to polecam mardom. sklep.mardom.com.pl/rolety-rzymskie
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 689
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Urządzanie mieszkania - rolety

Postautor: pelek » pt sty 05, 2018 1:21 pm

Dobra opcja. Również samodzielnie kupowaliśmy rolety. Żona na początku oczywiście upierała sie na zamówienie rolet w jakimś drogim studio. Potem jednak rozpisałem jej wszystkie koszta. Jak zobaczyła ile będa kosztowały rolety do całego domu ( wymarzyła sobie w każdym pomieszczeniu inne) to trochę spasowała i pozwoliła kupić rolety gotowe. Co było dobra opcją bo zamontowanie takich rolet wcale trudne nie jest Sam nie jestem jakimś ekspertem od remontów ale sobie z tym poradzilem i to bezproblemowo. Pamiętajcie do doboru materiału i koloru do pomieszczenia. W kuchni dobrze sprawdzi się roleta dzień noc Ale do sypialni lepiej jest kupić roletę z grubego materiału
pelek
 
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am

Re: Urządzanie mieszkania

Postautor: elena » wt gru 31, 2019 2:27 pm

Czym więcej sprzętów i wyposażenia w domu tym lepiej mieć ubezpieczenie mieszkania by zabezpieczyć się na różne sytuacje losowe. Ubezpieczenie chroni nie tylko części stałe mieszkania ale także wszystko co w nim jest i pomaga w najtrudniejszych sytuacjach odzyskać równowagę finansową. https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci/mieszkanie
elena
 
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:47 pm

Re: Urządzanie mieszkania

Postautor: pelek » ndz maja 24, 2020 8:58 am

Jak to jest z tym podziałem w ubezpieczeniach na elementy stałe i ruchome w mieszkaniach czy domach? W sytuacji np zalania, pożaru czy innych tego typu zdarzeń meble należą do innej kategorii ubezpieczenia niż np parkiet czy okna? A co z meblami na wymiar, które znajdują się w zabudowie stałej (są na stałe zamocowane do ściany czy podłogi).
pelek
 
Posty: 316
Rejestracja: pn sie 31, 2015 9:13 am

Re: Urządzanie mieszkania

Postautor: Kozaczek » wt maja 26, 2020 9:21 am

pelek pisze:Jak to jest z tym podziałem w ubezpieczeniach na elementy stałe i ruchome w mieszkaniach czy domach? W sytuacji np zalania, pożaru czy innych tego typu zdarzeń meble należą do innej kategorii ubezpieczenia niż np parkiet czy okna? A co z meblami na wymiar, które znajdują się w zabudowie stałej (są na stałe zamocowane do ściany czy podłogi).


Z tego co czytam OWU w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych to stosowany jest podział na elementy stałe (np okna, ściany, sufity i inne które są na stałe przytwierdzone do np ściany czy podłogy) oraz elementy ruchome, czyli np meble, elektronika itd.
W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się z BOK wybranego towarzystwa ubezpieczonego. Większość rzeczy można załatwić zdalnie, w trybie online.
Sprawdź np jak to wygląda w Compensa: https://www.compensa.pl/
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron