Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Prażmów, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czy stan DROGI WOJEWÓDZKIEJ przebiegającej przez teren gminy Prażmów uważasz za bezpieczny?

Tak
4
20%
Nie
16
80%
 
Liczba głosów : 20

Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Postautor: sympatyk_ » ndz kwie 20, 2008 5:28 pm

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że prażmowski odcinek drogi Grójec -Piaseczno jest odcinkiem najgorszym w całym kraju. Aż wstyd, że za kilkanaście kilometrów jest stolica europejkiego państwa. Droga jest wąska a pobocza nie ma. Źle jeździ się nie tylko samochodami, które nie mają szans na bezpieczne wyprzedzanie i wymijanie. Na tej drodze często zdarzają się ,,pocałunki lusterek". Nawet jazda jednośladem jest niebezpieczna. Prawie nigdy wyprzedzające samochody nie zachowują przepisowego jednego metra odległości od pojazdu wyprzedzanegom, a ja jako użytkownik jednośladu zawsze czuję się przerażony.

Zwracam też uwagę, że na niektórych odcinkach nie ma też chodnika więc droga ta użytkowana jest też przez pieszych.
Chcę zapytać władze gminne czy mamy szanse na bezpieczne podróżowanie tą właśnie drogą.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 20, 2008 8:34 pm przez sympatyk_, łącznie zmieniany 1 raz
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz kwie 20, 2008 7:46 pm

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że prażmowski odcinek drogi Grójec -Piaseczno jest odcinkiem najgorszym w całym kraju.

Drogi w całym powiecie piaseczyńskim są najgorsze w kraju! Nikt nic nie robi!
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sympatyk_ » ndz kwie 20, 2008 8:10 pm

Przejechałem po drogach powiatu przez wakacje 3500km. Jadąc do Piaseczna tylko czekam aby wyjechać z Prażmowa. Dalej jest już szerrrrookkoo.
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz kwie 20, 2008 8:12 pm

A jak porównujesz stan dróg w powiecie piaseczyńskim z drogami w regionie Bytomia, w którym jeszcze mieszkasz?
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sympatyk_ » ndz kwie 20, 2008 8:29 pm

Ojej. Miałem uczyć się dzisiaj. Na egzaminie podam twoje nazwisko!
Jest moze nie najlepiej ale wszędzie widać prace. Między innymi rozpoczął się remont pl. Sikorskiego, który jest jedynym dworcem tramwajowym w Europie.
Mnie bardzo cieszy remont ul. Strzelców Bytomskich -głównej ulicy łączącej Tarnowskie Góry z Katowiami. Zawsze były na niej głębokie koleiny. Budowana jest także autostrada.
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Postautor: sympatyk_ » pn kwie 21, 2008 7:35 pm

A jednak znalazłem czas dla forum naszego powiatu. Nie cieszę się, że mam w ankiecie 6 głosów podzielające moje zdanie. Może jednak to forum przyczyni się do poprawy ulicznej rzeczywistości. Jeszcze raz proszę o zabranie głosu przedstawicieli władz gminy co mają zamiar zrobić z tym fantem w najbliższym czasie.
Choć nie z powodu złego stanu nawierzchnii ale jednak na tej drodze w Prażmowie straciłem moj ukochany motorower. Jest już nowa kolekcja do której mam zastrzeżenia.
sympatyk_
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Postautor: Marcin z Uwielin » wt kwie 22, 2008 8:11 am

sympatyk_ pisze:Jeszcze raz proszę o zabranie głosu przedstawicieli władz gminy co mają zamiar zrobić z tym fantem w najbliższym czasie.
sympatyk_


Cześć sympatyku - miło Cię widzieć i tutaj.
Mam dla Ciebie dobrą radę - jeśli chcesz otrzymać odpowiedź od gminy jedyna formą "wymuszenia" odpowiedzi jest jej pisemna forma. Odpowiedź MUSI wyjść z gminy w ciągu miesiąca.
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Postautor: justynka » wt kwie 22, 2008 8:23 am

Marcin z Uwielin ma rację. Na forum, można sobie jedynie porozmawiać, a konkretne informacje na wyżej wspomniane problemy możesz uzyskać tylko wysyłając zapytanie do Urzędu Gminy Prażmów:

Urząd Gminy Prażmów z siedzibą w Woli Prażmowskiej
Adres: ul. Główna 57
05-505 Wola Prażmowska
E-mail: sekretarz.prazmow@jst.pl
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin z Uwielin » wt kwie 22, 2008 8:32 am

Nie wiem czy podawanie adresu e-mailowego coś da.
Obowiązek odpowiedzi dotyczy tylko pisma na papierze.
Z e-mailami bywało różnie - raz dostawałem odpowiedź, raz nie.
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny

Postautor: JLW » czw kwie 24, 2008 2:41 pm

Przejazd przez Prażmów jest tragiczny, gorzej jak tragiczny. Najbardziej zniszczone i niebezpieczne pobocza są na odcinku między skrzyżowaniami drogi na Błonie a Zawodnem.
JLW
 
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:17 pm

Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Postautor: justynka » czw kwie 24, 2008 2:44 pm

Przejazd przez Prażmów jest tragiczny, gorzej jak tragiczny.

W związku z tym, na co Gmina Prażmów wydaje pieniądze skoro nie remontuje dróg - imprez nie organizuje? Co z pieniędzmi robią Radni i Urząd Gminy Prażmów?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Drogi i pobocza w gminie Prażmów

Postautor: lucja » czw kwie 24, 2008 3:43 pm

Jakiś czas temu przejeżdżałam przez Prażmów i faktycznie drogi wyglądają jak po nalocie bombowców. Koleiny są straszne, a poboczy wogóle nie ma. Czy gmina Prażmów nie robi nic, aby poprawić jakość dróg w gminie?
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sympatyk_ » czw kwie 24, 2008 5:07 pm

Przypomniałem sobie, że znajoma rozmawiała jakiś czas temu przez telefon z panem wójtem w tej sprawie i powiedział, że nic nie może zrobić bo to jest droga wojewódzka. Widocznie zarząd wojewódzki nie lubi naszej gminy albo po prostu władza jest za mało przebojowa i nie potrafii zawalczyć o swoje.
Ostatnio zmieniony czw kwie 24, 2008 10:11 pm przez sympatyk_, łącznie zmieniany 1 raz
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Postautor: petersoon » czw kwie 24, 2008 8:47 pm

Witam.

Widzę że podjęto słuszny temat, stan nawierzchni jest beznadziejny!!! Tylko zadajmy sobie pytanie dlaczego wszystkie inwestycje drogowe obejmują część gminy - część w której zamieszkuje nasz kochany WÓJT - PUCHA£A .Coś nie coś wiem o tym sam jestem mieszkańcem od wielu lat tej gorszej gminy.
petersoon
 
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 7:11 pm

Postautor: petersoon » czw kwie 24, 2008 8:53 pm

MAM NADZIEJę żE WYBORY COś ZMIENIĄ W PRZYSZ£OSCI- MOżE W KOńCU WYJDĄ NA JAW SPRAWY ZWIĄZANE Z WYROKAMI WÓJTA O KTÓRYCH NIKT NIC NIE MÓWI
petersoon
 
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 7:11 pm

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Prażmów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości